Autor Wątek: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??  (Przeczytany 41564 razy)

marlo92

  • Gość
Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« dnia: Luty 28, 2011, 16:32:49 »
Temat dość  popularny na forach i w sumie  dziwię się  że go jeszcze tu nie ma. Zaczynając ja ostatnio bardzo jaram się Alice In Chains -  Unplugged no nie mogę się oderwać  ;p czekam teraz na wasze odpowiedzi co jara Was??? potem może dodam moja ulubiona 10 zespołów których słucham.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 28, 2011, 16:50:42 »
Głównie muzyka elektroniczna: szkoła berlińska czyli niemcy i lata 70/ Lubię też nieco jazzu posłuchać, blusa (Tadeusz Nalepa :)) Ale też i bardziej popularnej muzyki (OSTy z anime, jpop), a czasami różnych ciekawostek muzyka bułgarska ludowa itp.
« Ostatnia zmiana: Luty 28, 2011, 17:00:45 wysłana przez Keitaro »

marlo92

  • Gość
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 28, 2011, 16:59:47 »
Hehe też cenie sobie Breakoutów.Kiedyś miałem też manie na Hip Hop do dziś lubię posłuchać Grammatika Paktofonike , Kaliber 44 czy Fokusa ;]

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 28, 2011, 17:46:14 »
Ja aktualnie słucham Stratovarius - Infinite i Stratovarius - Polaris. Fajne płytki, trochę mi lirykami nie podchodzą, ale nadrabiają wszystkim innym :)

Ogólnie jestem miłośnikiem rock/metalu z pozytywnym przesłaniem... jakieś szatany i new age mnie nie interesują :)

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2011, 23:45:04 »
a czasami różnych ciekawostek muzyka bułgarska ludowa itp.
A ze mnie się śmiali, że bałkańskiego folku słucham, z tym że ja głównie słucham muzyki albańskiej, chorwackiej oraz serbskiej.

Obecnie zaś Sabaton "The Art of War" oraz genialny OST z Chrono Cross'a.
Jeśli chodzi o gatunki to przede wszystkim rock oraz muzyka elektroniczna.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #5 dnia: Marzec 01, 2011, 00:00:29 »
Co rozumiesz przez pojęcie elektroniczna? Klaus Schulze, Tangerine Dream czy coś lżejszego?

Albańska, Chrowacka oraz Serbska, epic! Chętnie bym posłuchał, a kompletnie nie wiem jak taką muzykę odnaleźć.

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #6 dnia: Marzec 01, 2011, 00:10:49 »
Co rozumiesz przez pojęcie elektroniczna? Klaus Schulze, Tangerine Dream czy coś lżejszego?
Miałem na myśli elektroniczną muzykę taneczną czyli w zasadzie muzykę klubową, z tym że słucham jej głównie w aucie.
Albańska, Chrowacka oraz Serbska, epic! Chętnie bym posłuchał, a kompletnie nie wiem jak taką muzykę odnaleźć.
Jeśli chodzi o albańską to korzystam przede wszystkim z youtube, serbska i chorwacka jest łatwiej dostępna - Goran Bregovic, Shantel, nie ma problemu raczej ze znalezieniem :)

Na zachętę do poszukiwań albańskiej muzyki zapodam próbkę: http://www.youtube.com/watch?v=ShbRdxWaUGQ&feature=related

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #7 dnia: Marzec 01, 2011, 00:31:56 »
Lekki ale fajny kawałek!

Ja polecę z bułgarskiej która niedawno odkryłem:
http://www.youtube.com/watch?v=4gKSqVZ9AAs (na stronie artysty do ściągnięcia za darmo 2 płyty)
http://www.youtube.com/watch?v=DsNr-N945Ek (dostępne tylko na vinylach..)

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #8 dnia: Marzec 01, 2011, 00:48:48 »
Genialne te kawałki, ten drugi czerpie nieco z motywów serbskich. Słuchając go czułem się jakbym był w Nisu (takie miasto w Serbii pomiędzy Kosowem, a Bułgarią). Miałem kiedyś okazję spędzić tam kilka dni i taka muzyka była właśnie nadawana w lokalnych stacjach radiowych. Ogólnie na Bałkanach można zaobserwować jak muzyka ma silny wpływ na ludzi tam żyjących, wszyscy są niezwykle muzykalni i promują swoje regiony przed turystami, nie wstydząc się. Ubolewam, że Polacy nie idą w tym kierunku tylko wzorują się na popkulturze zachodu.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #9 dnia: Marzec 01, 2011, 01:00:13 »
No coś w tym jest. Chyba nawet często odbywają się mini koncerty muzyki ludowej (pod chmurką) W Egipcie zdaje się również mocno propagują (a raczej po prostu słuchają) swojej muzyki, co chyba dla krajów arabskich jest dosyć powszechne.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #10 dnia: Marzec 01, 2011, 10:49:32 »
Ja ostatnimi czasy słucham bardzo mało muzyki, ale generalnie klimaty metalowe.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #11 dnia: Marzec 01, 2011, 12:09:30 »
Co rozumiesz przez pojęcie elektroniczna? Klaus Schulze, Tangerine Dream czy coś lżejszego?
Miałem na myśli elektroniczną muzykę taneczną czyli w zasadzie muzykę klubową, z tym że słucham jej głównie w aucie.

Obrażam się... Tą łupaninę nazywam elektroniką, a nadawanie jej miana muzyki elektronicznej to moim zdaniem ostre przegięcie.
A propos muzyki elektronicznej, jestem wielkim fanem Jean Michel Jarre'a! Słucham praktycznie codziennie po raz n-ty Jego płyt i zawsze jestem zachwycony. A nie jest ich mało. :D
Rendez-vous 4 jest świetne: http://www.youtube.com/watch?v=24Sci3hD_Ck
Chronologie 6 zresztą też: http://www.youtube.com/watch?v=j479YNMRAjw

Praktycznie nie ma takiego Jego utworu, który by mi się nie podobał ;)

I chyba każdy zna Oxygene 4 ;)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #12 dnia: Marzec 01, 2011, 13:04:03 »
Aktualnie non stop ostatniej płyty 30 Seconds to Mars This Is War.
A reszta na http://www.lastfm.pl/user/schematyczna : )

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #13 dnia: Marzec 01, 2011, 13:48:40 »
GBColorSprint >> Niestety elektronika ma bardzo dużo pojęć w dzisiejszych czasach. Dlatego ja nazywam tego co słucham bezpiecznie elektroniką lat 70, berlińską szkołą albo Krautrockiem (choć to już nieco naciągnięcie) Jak lubisz Jarra to ja polecam spróbować pójść jeszcze dalej, na początek lekkie klimaty

Np. http://www.youtube.com/watch?v=UtPTvyjtx3g albo coś Detlefa Kellera.
Ewentualnie posłuchać http://www.youtube.com/watch?v=PQZK2yuBLMY tego koncerciku

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #14 dnia: Marzec 01, 2011, 14:00:51 »
Co rozumiesz przez pojęcie elektroniczna? Klaus Schulze, Tangerine Dream czy coś lżejszego?
Miałem na myśli elektroniczną muzykę taneczną czyli w zasadzie muzykę klubową, z tym że słucham jej głównie w aucie.

Obrażam się... Tą łupaninę nazywam elektroniką, a nadawanie jej miana muzyki elektronicznej to moim zdaniem ostre przegięcie.

Tak jak powiedziałem, muzyki tej słucham tylko podczas jazdy samochodem ponieważ moim zdaniem nie rozprasza (jak na przykład metal) i nie usypia jak muzyka klasyczna, na tapecie w domowym odsłuchu witają zupełnie inne gatunki muzyki, tak jak powiedziałem rock, folk a nawet reggae i funk, także proszę nie oceniajcie mnie tylko przez pryzmat tego jednego nieszczęsnego podgatunku muzycznego.
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 14:10:28 wysłana przez marcin_N »

Offline 54LVIAD0R

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #15 dnia: Marzec 01, 2011, 17:43:41 »
ostatnio bardzo jaram się Alice In Chains -  Unplugged

nawet nie wiesz jak niesamowicie Ci zazdroszcze!!! chciałbym wrócić do czasów kiedy nie znałem tej plyty na pamięć ;D

pewnie znasz ale polece w takim razie sceną Seattle której ja słucham: Soundgarden, Pearl Jam, Mad Seasson, Screaming Trees, Temple Of The Dog, Mudhoney... ahhhh młode lata w podartych dżinsach i swetrze wczarno czerwone paski ;D

z tego czym jaram sie mocno ostatnio:
http://www.youtube.com/watch?v=CTVYgq_gIrM

a tu jako autopromocja i lansik, dwa kawałeczki które nagrałem ostatnio z dziewczyną i kumplem.
http://w859.wrzuta.pl/audio/2sMjvIOCFME/guova_mi._-_wampiry_fort_knox_five_instrumental
http://salviador.wrzuta.pl/audio/6sPP0fO0zMt/guova_szymi_mi._-_virus


Ogólnie to słuchałem bardzo wielu gatunków muzyki i szczyce sie tym ze od żadnego sie nie odciąłem i wszystkich częściej lub rzadziej słucham nadal. (najrzadziej chyba power metalu ;p) ale już Black czy Death metalu w odpowiednim nastroju z chęcią sobie posłucham ;]

pozdr!

edit: aaaa i Keitaro: z mojej strony jeśli chodzi o łagodną elektronikę z dawnych lat to Marek Biliński. Jednak ze względu na moje rockowo/metalowe korzenie, preferuję coś mocniejszego. Dubstep, HardcoreTechno, Breakcore ;p

marlo92

  • Gość
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #16 dnia: Marzec 01, 2011, 19:06:53 »
no chyba najbardziej jara minie styl grunge najdłużej go słucham i jest moim paliwem tym bardziej że lubię sam grać takie kawałki  podam tez moja listę zespołów,wokalistów  jakich często słucham miała być 10 ale jakoś ciężko je pomieścić w tej liczbie hehe
ACDC
Alice in Chains
Beatles
Breakout
Black Sabbath
Bob Marley
Chris Cornell
Danzig
Dio
Dżem
Eric Clapton
Fisz
Fokus
Foo Fighters
Grabaż
Grammatik
Guns n' Roses
Happysad
Iron Maiden
Jacek Kaczmarski
Jimmy Hendrix
Kaliber 44
Kazik Staszewski
Led Zeppelin
Linkin Park
Lynyrd Skynyrd
Normalsi
Metallica
Myslowitz
Nirvana
Ozzy Osbourne
Paktofonika
Pearl Jam
Pijani Powietrzem
Pink Floyd
Pokahontaz
Queen
Red Hot Chili Peppers
Scorpions
Sting
Stone Temple Pilots
T. Love
Temple Of The Dog
Van Halen
Wilki(tylko stare kawałki)
i jeszcze sporo więcej ale nie będę was zanudzał

co do tego swetra w paski czarno czerwone to mam z nim plakat i się przy okazji pochwalę się  no i jeszcze drugim moim ulubionym hehe





PS: Fajne te Twoje kawałki szczególnie ten pierwszy ;]
« Ostatnia zmiana: Marzec 01, 2011, 19:51:33 wysłana przez marlo92 »

Logan

  • Gość
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #17 dnia: Marzec 02, 2011, 11:00:27 »
W zasadzie mogę napisać 3/4 tego co marlo + niemal wszystko otagowane jako thrash metal, melodic death metal itp.

Ostatnio sporo Trivium, czekam na nowy album COB ale po ujowym singlu nie mam zbyt wielkich oczekiwań.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #18 dnia: Marzec 02, 2011, 15:13:47 »
Ostatnio sporo Trivium
Trivium jest zajebiste, jak dla mnie najlepsze są 3 pierwsze albumy chyba z naciskiem na drugi.

Offline 54LVIAD0R

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Jakiej muzyki aktualnie słuchacie ??
« Odpowiedź #19 dnia: Marzec 02, 2011, 16:12:39 »
czekam na nowy album COB

dla mnie cob sie kończy na koncertówce z tokio. a najlepszy hatebreeder ;]

edit: niech bedzie ze kończy sie na follow bo tam tez były ze 2 fajne tracki


co do propozycji: - sprawdzałeś Shattering? (nie myulić z Yatteringiem)