Autor Wątek: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach  (Przeczytany 165361 razy)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Wszyscy co zbierają jakieś tam gry czy konsole nie raz w życiu natrafili na ciekawe historie z tym związane. Różnego typu promocje, okazje czy inne sposoby zdobycia upragnionego itemu. Perturbacje ze sprzedającym na allegro, jakieś wystawki giełdowe i inne. Kogo jak kogo, mnie zawsze takie akcje interesują. Pomyślałem więc że można by spróbować taki temat założyć i dać mu szansę bytu. Tylko szkoda jakby to się przemieniło wyłącznie w akcje wklejam linka co na aukcji kupiłem, co nie oznacza że takich rzeczy tutaj być nie może. Wklejajcie, ale historie są mega mile widziane.

Budzi kontrowersje? Może tak, może nie, ale na innych forach tego typu tematy mają się całkiem dobrze (tyle że się do wspomnianych linków sprowadzają głównie) Wyraźcie swoją opinię. Można by też policytować się (w formie zabawy!!!) kto zdobył coś najciekawszego / najbardziej okazyjnego ;D



Na razie nic od siebie nie dodam, bo męczę projekty na uczelnię. Liczę że ktoś inny będzie pierwszy =)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2010, 21:03:48 wysłana przez Keitaro »

Logan

  • Gość
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 21, 2010, 10:38:06 »
Mnie się nie tyle co udało zdobyć a dobrze sprzedać. Jedna gra na Segę Mega Drive za ponad 200 zl !




Offline Nagash

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
    • Składnica Makulatury - Blog o czasopismach
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 21, 2010, 20:34:42 »
Mój jak na razie najlepszy zakup to Final Fantasy VII za niecałe 80 zł licząc z przesyłką. Wydanie platinum, pełny komplet i w bardzo dobrym stanie.


Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 02, 2010, 23:10:29 »
Jedną z ciekawych moich zdobyczy były gry Zelda: Oracle of Ages i Zelda: Oracle of Seasons kupione za jakieś 15zł od sztuki w stanie idealnym praktycznie nie grane (jedna bez save, druga save po 15min) Najlepsze w tym to iż sprzedawca chyba średnio się orientował co sprzedaje, a ja sam w tamtym czasie też nie do końca wiedziałem co kupuję :D

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 21, 2010, 19:20:19 »
srebrny gba sp (w stanie dost. - porysowany, pościerany ale w 100% sprawny ^^) + oryg. Fifa 2005 za 25zł całość od nieznajomego mi wcześniej osobnika z mojej okolicy ktorego wyczailem w internetowych anonsach.
Do dzis nie moge sobie wybaczyc  ze sie go pozbylem ;/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 21, 2010, 21:30:25 »
No ten SP to naprawdę była okazja. Ciekawe że ktoś za tyle się pozbył konsoli.

Póki co w temacie spokojnie, aż boję się podnosić poprzeczkę z promocjami <:

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 23, 2010, 14:35:53 »
w sumie wiele mialem okazji, ale najwieksza jak do tej pory byla to okazja z nintendo game&watch z serii crystal screen - arcy-rzadka gierka z roku 86. kupilem ja niby uszkodzona - jak sie okazalo wchdozila tam okragla bateria, lecz byla odwrotnie wlozona. kupilem ja za 30 PLN. identyczne na ebayu sprzedaja sie za 200$, a przynajmniej za tyle sa wystawiane. tutaj jest link jak gierka wyglada:
http://2.bp.blogspot.com/_008y3yHrMZ8/SIiAJ6EYIOI/AAAAAAAAIy0/NaM_DATsiLg/s320/balloon_fight_cs.jpg
byly tylko trzy rodzaje takich gierek: mario, climber i baloon fight. ta ostatnia byla najrzadziej spotykana i akurat ona wpadla mi w rece. jest to bardzo ciekawa gierka poniewaz inaczej wygladal wyswietlacz niz u wszystkich innych game&watch. mianowicie byl przezroczysty i wyswietlal czarna grafike podobna do game&watch. swietny efekt i absolutne retro.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 23, 2010, 19:37:30 »
No to może ja dorzucę coś od siebie aktualnego

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1091342852&msg=Tw%C3%B3j+e-mail+zosta%C5%82+wys%C5%82any.

40 zł za Czerwonego GB Color z Japonii który normalnie na ebay śmiga po 150 zł, plus dwie gry. Może cenowo nie jakaś mega promocja ale pod względem rzadkości jak najbardziej.

http://cgi.ebay.pl/Console-GAMEBOY-COLOR-RED-Game-Boy-JAP-/360270836616?cmd=ViewItem&pt=FR_SK_Jeuxvideoconsoles_Consoles&hash=item53e1d0b388

Tutaj porównanie. Od wczoraj debatujemy z Keitaro na temat tej wersji, gdyż przynajmniej ja jak dotąd spotkałem się tylko z GB Color Berry (różowy), czerwony widzę pierwszy raz... dodatkowo argument odnośnie wymienianej obudowy odpada bo konsola posiada tabliczkę znamionową z numerem seryjnym. Właścicielką (domniemam że pierwszą) jest kobieta z dzieckiem z czego wnioskuję że raczej nie chciałoby się jej bawić w przeklejania naklejki z numerem seryjnym. O pochodzeniu konsoli z Japonii może świadczyć także fakt iż jedna z gier (podróbka) pochodzi prawdopodobnie z tamtego regionu (napisy na nalepce). Stąd można wnioskować że właścicielka kupiła grę razem z konsolą.

A wy co o tym sądzicie?

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 23, 2010, 21:47:24 »
W Japonii bez wiekszego problemu namierzyc mozna GB Color ktorego barwe sprzedawcy okreslaja jako czerwona. Jest to ten sam model, ktory zobaczyc mozna na podlinkowanej aukcji eBay. Na zdjeciu z Allegro czerwien wyglada na bardziej strazacka, ale jest to raczej kwestia oswietlenia. Rozne rodzaje swiatla przy robieniu zdjec nie raz spowodowaly ze moje strazacko czerwone PSP Slim ubralo sie w pomarancz, a wpadajacy w roz WonderSwan w kolorze Wine Red rozu nie mial na zdjeciu wcale.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 23, 2010, 22:38:03 »
Tak, tylko w tym przypadku chodzi o zestawienie GB Color Berry z tym czerwonym oto. Czy to na pewno jest ten japoński GB Color w kolorze czerwonym czy może zwykły europejski Berry?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 24, 2010, 12:41:47 »
http://www.imgcab.com/gameboy/gameboy0.html tutaj jest odpowiedz. gameboy color RED jetsnormalna wersja.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 24, 2010, 12:54:35 »
No tak ale oni podają czerwony że istnieje a nic nie piszą o różowym z kolei. Chodzi o to czy istnieje różowy i czerwony? Normalna wersja czerwonego jest normalna ale dla JAP. U nas są nie spotykane te konsolki.



Ja bym do kufra tajemnic dorzucił swojego właśnie GBC Berry. Kupiony od razu po ukazaniu się aukcji za 50zł, od pewnej dziewczyny co dostała go jako nieudany prezent. Praktycznie nie używany stan żyleta, w pudełku wszystko było łącznie z oryginalną folią :)


Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 24, 2010, 13:25:35 »
To podobnie jak u mnie tylko, że z GB Color Kiwi. Idealny, jak nowy.
Wszystko dostałam w oryginalnym pudełku, nawet z ceną z Media Markt : )
Do tego było jeszcze Game&Watch Gallery 2 w nienaruszonym stanie, z pudełkiem, instrukcją i jej polskim tłumaczeniem.
To wszystko na Allegro "Kup Teraz!" za około 60 zł.

Logan

  • Gość
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 24, 2010, 16:35:41 »
Największa okazja to Neo Geo Pocket Color + 3 gry za 80 złotych (stan IDEALNY, zero rysek) którego później byłem zmuszony sprzedać (jednak wcześniej posłużył jako wojownik w artykule który znajdziecie na GBF) - poszedł za 250 zł bez żadnego problemu. Żałuje jak cholera, no ale taka wtedy sytuacja była że nie miałem za bardzo wyjścia.


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 24, 2010, 17:38:13 »
neoGeo sa fajnymi konsolami - siwetnie sie je trzyma a jeszcze fajniej gra.. neogeo pocket zwykly byl mniejszy i jeszcze fajniejszy. :P btw mam jedna i druga - neogeo pocket zwykle jako pierwszy na swiecie zmodowalem i dorobilem podsiwetlenie :D http://8bc.org/images/technic/my+first+job/ prosze bardzo :P.jakbym dorwal zepsutego na amen advance SP ze starszym podiswetleniem to NeoGeo pocket color tez przerobie ze ebdzie z podsiwetleniem :).

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #15 dnia: Czerwiec 25, 2010, 10:05:05 »
neogeo pocket zwykle jako pierwszy na swiecie zmodowalem i dorobilem podsiwetlenie

Zaraz tam pierwszy na swiecie. Gdy pojawil sie pierwszy GBA i Afterburner, istnialo kilka stron ktore oferowaly modding zarowno Neo Geo Pocket jak i NGPC oraz WonderSwan. Mozna bylo kupic kit lub zmodowana konsole [za lekko ponad $100]. Podswietlanie mozna bylo wylaczyc oraz regulowac moc.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #16 dnia: Czerwiec 25, 2010, 11:12:18 »
ja mowie o podswietleniu a nie naswietleniu - afterburner to NAswietlanie... a podsiwetlani to panel podswietlajacy ktory wkladalo sie POD wyswietlacz grficzny. poza tym afterburnerami nie dalo sie NAswietlic neogeo pocket bo to byl zwyklu monochrom ktory mial nakeljke od spodu ktora nie przepuszczala swiatla. afterburner(szybka z diodami ktora sie kladlo na wyswietlaczu i oswietlala ona z wierzchu taki wyswietlacz) pasowal tylko do neogeo pocket color, gameboy color, gameboy advance, gameboy advance SP (wersja ze starszym typem pdosiwetlenia). moze i gdzies tam sie da zamontowac afterburnera do neogeo pocket, ale z pewnoscia nie bedzie on mial takeigo efektu jak w neogeo pocket color. z do monochromatycznego wyswietlacza lepiej zamontowac podiswetlenie. zreszta na orbazku widac jak to wyglada.
co do tych stron ktore oferowaly modding - neogeo pocket wyszlo zdecydowanie wczesniej niz advance, a w tamtych czasach gdy wyszlo neogeo pocket nawte nikt nie marzyl o tym zeby to bylo podswietlane.

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #17 dnia: Czerwiec 25, 2010, 16:43:26 »
ja mowie o podswietleniu a nie naswietleniu

Powinienem byl czytac ze zrozumieniem. Mea culpa. Co do Neo Geo Pocket i tego kiedy wyszlo, nie ma to chyba zadnego znaczenia. Nie napisalem ze modowano konsole gdy wyszla, tylko gdy zaczely pojawiac sie kity dla pierwszego Advance'a. Wtedy wszyscy majsterkowicze zaczeli kombinowac z diodami lub kitami.

Co do front light w NGP, jak pisalem wczesniej, modding oferowalo kilka stron. Jedna prowadzil bodajze hiszpan, u ktorego widzialem zdjecia zmodyfikowanych mono. Nie pamietam w jaki sposob mod byl wykonany. Stawiam na same diody. Sam bawilem sie tylko w afterburnery w Pocket Color i Crystalu, plus backlight w klasycznym GB.

Logan

  • Gość
Odp: Kufer tajemnic, czyli kolekcjonerskie historie i zdobycze na aukcjach
« Odpowiedź #18 dnia: Czerwiec 28, 2010, 18:06:40 »
Właśnie kupiłem pełen zestaw Iridiona 3D za niecałe 11 zł:

http://www.allegro.pl/item1087341072_iridion_3d_100_oryginalna.html

oraz samego hulka za 7,5 zł:

http://www.allegro.pl/show_item.php?item=1087342731

Ale przespałem PotA, ktoś wziął w boxie za 5,5 zł :/ :

http://www.allegro.pl/item1087344000_planet_of_the_apes_100_oryginalna.html

Najlepsze jest to że ja nie mam GBA :D Ale to kwestia tygodnia, po wyzbyciu się wszystkich konsol (poza PSX'em :P) WRACAM do użytkowania "GEMBOJA"

Dodam tylko tyle:

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101