Autor Wątek: LEGO - temat zbiorczy  (Przeczytany 22925 razy)

Offline Matiasds1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 9
LEGO - temat zbiorczy
« dnia: Lipiec 13, 2011, 22:38:04 »
LEGO rządzi szczególności w tej edycji ;] http://www.youtube.com/watch?v=p8fARLbxZ90

Strasznie podoba mi sie ten nes wiec postanowiłem zrobic własny : http://imageshack.us/g/191/96360978.jpg/

Jak narazie wersja beta bede ulepszał pozdro :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 13, 2011, 23:10:12 »
Klocki lego - ponadczasowy twór dla osób w każdym wieku. Debatujmy!

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 13, 2011, 23:37:18 »
Cholera ja dałem swoje 12kg kuzynowi lata temu już, na tyle dawno, że już chyba z tego wyrósł. Myślicie, że wypada odzyskać?:D Naszła mnie chrapka na połączenie konsoli z klockami, stary koń ze mnie, ale zabawa wydaje się fajna.

marlo92

  • Gość
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 13, 2011, 23:57:47 »
sam muszę przeszukać strych bo miałem klocków ładny duży karton a tak przy okazji to mi się jeszcze żołnierzyki przypomniały  ;p

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 14, 2011, 08:24:06 »
Ja mam gdzieś takie żołnierzyki, ale z końca lat 50'. Mam tam Napoleona, Jagiełę, a nawet Zorro :D Minusem było to, że bardzo łatwo się łamały i później sporo spędzałem razem z babcią klejąc je, nadal mam cały worek połamanych z którymi ciężko już coś zrobić.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 14, 2011, 09:29:44 »
Ja mam wszystkie zestawy w komplecie z pudełkami :) Wszystko zachowane w stanie idealnym/bdb :)

Mam nawet swój zestaw z 1987 z wszystkimi elementami i instrukcją :)

Najbardziej lubię modele z serii Technic. Ostatnio myślałem nawet nad kupieniem takiego zestawu:



Niestety nie odważyłem się z racji mojego wieku, ale może kiedyś jak będę miał syna to wrócę do ukrytego hobby :D

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 14, 2011, 11:06:13 »
Nawet nie zdajecie sobie sprawy, jakie skarby macie... Mają one wielką wartość, nie tylko sentymentalną, ale też kolekcjonerską, co się przekłada na ceny.
@ Baieros, warto odzyskać te klocki.
@ marlo92, ciekawe ile masz tych klocków? :) 
@ GBM_Fan, pochwała z mojej strony za dbanie o zestawy. :) Co to za zestaw, ten z 1987 roku? Mógłbyś podać jego numer? Ten, co pokazałeś na zdjęciu jest wycofany ze sprzedaży od 4 lat, jest trudno dostępny i baaaaardzo drogi. Ten potwór ma ponad 1800 elementów, a jak na serię Technic to gigantyczna liczka klocków. Chyba, że widziałeś go w jakimś sklepie, jeśli tak, to za ile??

Ogólną, potężną bazą danych o zestawach jest Brickset. To świetna strona, na której każdy może sobie zrobić spis swoich zestawów. Kolejne zestawy wyszukuje się poprzez podanie jego numeru, lub szukając po nazwie, serii w jakiej się znajduje albo w roku jego wydania. Bardzo polecam, wspaniale jest wiedzieć ile czego się ma. :) Można też zrobić listę zestawów, które chciałoby się w przyszłości zdobyć.
Oto moja lista, jestem z pozycji na niej zawartych niezwykle dumny. ;) http://brickset.com/brickLists/?VWBeetle1626

Istnieje też forum LUGPol, o którym już wspominałem. Zrzesza dorosłych fanów LEGO z Polski i poza jej granic. Potężna kopalnia wiedzy o klockach, ogromna ilość recenzji, nawet zestawów z lat 70. i 80. Tam są profesjonaliści, którzy pokazują swoje niesamowite autorskie konstrukcje - samochody, domy, koparki, ciężarówki, samoloty, wieżowce, statki kosmiczne i wiele więcej. To jest forum dla prawdziwych fanów, "siedzących w klockach" od lat. Corocznie organizowana jest też wystawa prac forumowiczów. W tym roku odbywa się ona w ratuszu Gdańskim. Rozpoczęła się oficjalnie w tą sobotę, a trwać będzie aż do 15 września 2011. Można sobie oglądnąć 7 metrowe nabrzeże gdańskie z żurawiem i kamienicami, makietę kolejową (pociągi cały czas jeżdżą ;)) oraz GBC, czyli taki zsynchronizowany mechanizm, który może pracować bez przerwy bez udziału człowieka.
Proszę, link: www.lugpol.pl

Jest też jedno, prężnie rozwijające się forum dla nieletnich fanów LEGO o nazwie KMFL (Klub Młodych Fanów LEGO). Także zawiera dużą liczbę recenzji zestawów stojących na wysokim poziomie, prezentowane są tam prace forumowiczów, którzy uczą się technik budowy z klocków. Nie zdziwcie się, bo można tam też znaleźć dużo pięknych i bardzo profesjonalnych konstrukcji.
Link: www.kmfl.ocom.pl

Pozdrawiam :)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #7 dnia: Lipiec 14, 2011, 11:30:16 »
Cholerka naszła mnie ochota na te klocki.... Ja wszystkie boxy wywalałem na bieżąco.  Pamiętam miałem tylko jedną pełną serie tą taką dziki zachód, tylko że to już byłem podstarzałym zbieraczek klocków.... Raczej w szkole nie mogłem się tym chwalić. Moją ulubioną budowlą z instrukcji był chyba zamek z zapadniami, mostem zwodzonym i więzieniem lub statek piracki.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #8 dnia: Lipiec 14, 2011, 11:52:18 »
GBColorSprint -> Ten zestaw z 87 roku to taki mini zestaw ;), ale miałem wtedy niecałe 4 lata, więc robiło to na mnie wrażenie. Zwłaszcza, że były to moje pierwsze klocki. Mam wszystkie elementy i jeszcze instrukcję. Chyba zawsze tak miałem, że dbałem o zabawki :) Dodam, że wszystkie moje zestawy były w ciągłej eksploatacji i często wszystkie mieszałem, żeby konstruować większe wymysły mojej wyobraźni :)

Moje pierwsze LEGO


Aha... co do zestawu Technic, który chciałem kupić wiem, że już go nie ma w sklepach. To był mój wybór jakiś czas temu (widziałem nowy na Allegro).  Teraz wybór padłby na: http://allegro.wnba.com.pl/lego_8264_3d.jpg

BTW
Tak mnie nakręciliście, że chyba coś zbuduję z dedykacją dla GBF :D



« Ostatnia zmiana: Lipiec 14, 2011, 12:01:25 wysłana przez GBM_Fan »

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #9 dnia: Lipiec 14, 2011, 12:18:03 »
Jak miałem ze 4 lata to dostałem od mamy takie mini klocki lego, to był bolid Formuły 1. Długo trzymałem go w idealnym stanie, ale teraz nawet nie wiem gdzie może być.
Brat dostał wtedy też taki mini zestaw, statek kosmiczny.
Teraz czekam aż synek dorośnie i też kupię mu ;) lego Technics

marlo92

  • Gość
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #10 dnia: Lipiec 14, 2011, 12:30:07 »
ja dziś znalazłem katalog lego z 2004 roku ;]

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #11 dnia: Lipiec 14, 2011, 12:52:01 »
lego Technics

Chcesz kupić coś takiego?



Technic, nie Technics. Sorry, ale jestem na to wyczulony. ;P

Ciekawe są te Wasze historie...

I dobrze, nakręcajcie się, bo na LEGO zawsze jest dobry czas. :]

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #12 dnia: Lipiec 14, 2011, 13:06:09 »
Moja lista (nie wiem, czy są wszystkie, bo dodawałem sugerując się zdjęciami):

http://brickset.com/search/?ownedBy=GBM_Fan

Jak widać dominują małe zestawy..., ale takie dostawałem, nic na to nie mogłem poradzić :)

Ostatnie klocki jakie dostałem to zestaw 8022 w grudniu 1995 roku. W lutym 1996 rodzicie kupili mi nowego ADAXa z kolorowym monitorem i Win95 :) Moje zainteresowania skupiły się w 95% na PCcie. Czasami wracałem do LEGO, ale wiedziałem, że czas je ładnie poukładać i schować do szafki... Nadeszła era komputera...

Co jak co, ale LEGO zawsze było, jest i będzie moją ulubioną zabawką z dzieciństwa. Nic im nie dorówna...

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #13 dnia: Lipiec 14, 2011, 13:16:46 »
Głównie nieduże zestawy, ale z jaką klasą. ;]
Obecnie całkiem ciekawie prezentuje się seria City i Creator, Pharaoh's Quest jest świetne, to taki następca Adventurers. Nowe pozycje Technic też są niesamowite, na przykład ta w pełni zdalnie sterowana na podczerwień koparka z 4 silnikami. :>


Niedługo ma się pojawić ekstraordynaryjna maszyna - Unimog na licencji Mercedesa! Pierwszy licencjonowany zestaw Technic w historii! Największy Technic w histori!! 2051!!! Psychoza o_O


Te maszyny co pokazałem wyżej są oznaczone 11+ tak więc w żadnym wypadku nie jest to wstyd, zakupić taki zestaw. ;)
Czy wiecie, że 60% osób kupujących nowy Mindstorms NXT 2.0 to osoby dorosłe, kupujące je dla siebie? :>

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 14, 2011, 13:30:11 »
Aaaaaaa! Masakra! Nieziemskie modele :D Zwłaszcza koparka ryje beret ;)

Co do Mindstorms to wyobraźcie sobie, że pewnego "pięknego" dnia na studiach na zajęciach z programowania nasz profesor przyniósł tajemniczą walizeczkę... Wszyscy karpia strzelili jak się okazało, że w środku jest robocik z LEGO :) Bawiliśmy się w programowanie tej zabawki... :)

Co do 11+ to zależy ile masz lat ;) Jak dobijasz do 30 to tak średnio to wygląda :D Niezrozumienie w domu i wśród znajomych gwarantowane...

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #15 dnia: Lipiec 14, 2011, 18:16:57 »
O w mordę, tyle ludzi interesuje się Lego? Świetna sprawa, jak powiedział GBColorSprint - na klocki zawsze jest dobry czas. Jeśli chodzi o Unimog'a U400 to z pewnością trafia on do mnie w całej swojej okazałości. Przemyślana, piękna konstrukcja z ogromem funkcji i dobrą "bawialnością". Kilka godzin radosnego budowania zapewnione. Jedyna wada to tradycyjnie cena, wg prognoz około 190e... ale za rok będzie zdecydowanie przystępniejsza i zasili moją kolekcję ;P


Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #16 dnia: Lipiec 14, 2011, 21:21:49 »
mam mindstormsa ;D tego starszego. mam ponad 30 kilo klockow lego ;P system ;P, i okolo 10 kilo lego technic..... ten mercedes to musi byc klasa - z kompresorem pompujacym na bierzaco powietrze do silownikow pneuamtycznych.... mam rowneiz fischertechnik pneuamtyczny i msuze przyznac ze pneumatyka w fischertechnik dziala znacznei lepiej.... mianowicie przewody jak sie zalozy do silownikow to nie ma bata zeby wyskoczyly pod wplywem nadmiernego cisnienia w nich. w lego to sie zdarzalo ciagle, rurki byly z bardizej giętkeij gumy... a w fischertechnik jest ta guma twardsza lepiej sie trzyma tych elementow na ktore sie je zaklada - takei rureczkie plastikowe..... nvm....kompresor dzialajacy i ciagle pompujacy powietrze a mu mozemy ruszac silownikami - to jest cos zajebistego... a ten mercedes to ebdzie miec... zauwazcie ze lego zaczelo odchodzic od silownikow pneumatycznych na rzecz silownikow elektrycznym tzw liniowych.... czyli napedzanych silniczkiem a w srodku byla cos ala sruba z gwintem dzieki czemu rpzesuwals ie silownik..... a w mercedesie WIELKI COME BACK do tych zolytch pneuamtycznych!!!!! ludzie kochaja pneuamtyke i robia z niej cuda....

stormek budujesz cos z lego? mam mase klockow technic specjalnie je zbeiralem do zaawansowanych robotow z mindstormsa

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #17 dnia: Lipiec 14, 2011, 21:30:11 »
Ha! Ha! Czyli pajda masz Robotics Invention System! Tak jak ja. :D Genialna rzecz, niesamowite możliwości. 12 lat temu to było coś osom i emejzing i do dzisiaj tak jest. :]

Co do siłowników pneumatycznych, to rzeczywiście faktem jest, że bardzo rzadko pojawiały się w ostatnich latach siłowniki pneumatyczne. Ale wielki come back nastąpił już rok temu w tym. Rozumiem wspaniałość pneumatyki LEGOwej, chociaż nie mam ani jednego elementu z niej. :< Mam za to siłownik śrubowy, ale nie jest on taki wspaniały, tylko ok. Ale ma jedną przewagę nad pneumatyką - da się nim płynniej sterować.

Unimog pojawi się oficjalnie w sprzedaży chyba na początku sierpnia, ale już można na niego trafić w Polsce za masochistyczne ceny. Będzie kosztował na starcie ok 750-800 zł... Miejmy nadzieję, że stanieje do 700 i mniej... To nie jest tania "zabawka"...

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #18 dnia: Lipiec 14, 2011, 21:50:53 »
ten unimog to pikus w porwonaniu z tym co ludzie robia...... ego to sie moze schowac. z tymi swoimi modelikami.... kosmiczne rozwiazania lduzie stosuja w swoich konstrukcjach..... jednakze jak mowilem - lego jest u nas od lat, fischertechnik niestety nie..... ale wiem co mwoie bo zbieram jedne i drugie klocki.... i fishertechnik sa zdecydowanie bardizej zaawansowanymi klockami..... konstrukcje jakie robia z nich ludzie niszcza wszsytko co zostalo wybudowane z lego..... elektornika, sterowania, pneumatyka...... od wielu lat doskonalone, ale tka samo jak w przypadku lego ich modele do sprzedazy sa slabe... dopiero to co lduzie wymysla z tych klockow to jest kosmos..... oczywiscie lego jest rowneiz wspaniale i ono u nas nigdy nie bedzie do zastapienia.... jedynie mowie o zaawansowaniu konsturkcji..... np autoamt do podlweania kwaitkow.... z czujnikami, elektrodami w ziemi.... sam pobierajacy wode i podlewajacy od odpowiednich porach kwiatki.. to pikus.... niesamowicie wielkie dzwiki podoszace nawet cegłowke...... a wszsyt dzieki przekladniom zebatym w korpusie.... nie mgoe teraz teo znalezc ale wiem co pisze! jak zoabczylibyscie te przekladnie to łęb urywa......

http://ftcommunity.de/details.php?image_id=27202

http://ftcommunity.de/details.php?image_id=10890

http://ftcommunity.de/details.php?image_id=24062

http://ftcommunity.de/details.php?image_id=23823#col3
zegarek :P

http://ftcommunity.de/details.php?image_id=27779#col3

http://ftcommunity.de/details.php?image_id=30436

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #19 dnia: Lipiec 15, 2011, 17:26:36 »
Widzę dyskusja na temat klocków rozgorzała :) Wszyscy się chwalą więc i ja nie pozostanę dłużny :P Oto moje zestawy z dzieciństwa i nie tylko :P Na szafie leży tona wymieszanych zestawów w wielkim zbiorczym pudle. Generalnie można powiedzieć że lubiłem "mieszać" i tworzyć własne kompozycji aniżeli odtwarzać te z instrukcji, chociaż wiadomo były wyjątki. Na skutek powyższego do dziś na stosownym postumencie leżą te 3 zestawy (trochę zakurzone xD). Na 3 zdjęciu widać też "ducha" świecącego w ciemności - to chyba najstarszy ludzik lego i zarazem klocek jaki zachował się do dziś w mojej kolekcji. Był w zestawie z jakimś zamkiem chyba... dokładnie już nie pamiętam.







Zestawów było o wieeeele więcej. Począwszy od rycerzy, piratów, tubylców (chyba moja ulubiona seria) przez gigantyczne roboty i stacje kosmiczne, wehikuł czasu, dziki zachód (kopalnia!), pamiętam też zestawy podwodne, jakieś łodzie podwodne, nurkowie, rekiny - kosmos. Nie wiem czy klocki Lego były moimi ulubionymi zabawkami w dzieciństwie, bo niezmiernie trudno jest mi dokonać takiego podsumowania klikunastu lat życia lecz nie da się zaprzeczyć że były ze mną wszędzie - w przedszkolu, szkole, szpitalu (pamiętam nawet "pożyczanie" katalogu od pacjenta leżącego łóżko obok, ahhh te wspomnienia czasów bez internetu), na wakacjach no wszędzie. Swego czasu miałem też brelok do kluczy z serii "tubylcy", który mimo iż zaliczyć drogne uszkodzenie (oderwała się noga :(, to przetrwał te wszystkie lata, przeprowadzkę i wiele innych kataklizmów i MAM GO DO DZIŚ! Zdjęcia zamieszczę niebawem, jak będzie więcej czasu :) Oczywiście jak na fana lego przystało musiałem sprawić sobie brelok zastępczy - Boba Fett z gwiezdnej sagi :)



Osobiście jak nie trudno zauważyć jestem fanem klasycznych zestawów i raczej nie ciągnie mnie do serii Technic czy innych rozbudowanych serii skierowanych generalnie do doroślejszych użytkowników. Niestety obecnie praktycznie nie ma zestawów, które moim zdaniem prezentowałyby odpowiedni poziom. Większość to jakieś zrzynki z filmów - już przy Harrym Potterze trąciło to komerchą a obecnie jest coraz gorzej. Reedycja serii "piratów" parę lat temu też mnie jakoś specjalnie nie ucieszyła - widać wyraźny spadek formy giganta - jakość wykonania pozostawia wiele do życzenia. To już po prostu nie to samo.

Jedyny model, który prawdopodobnie w niedalekiej przyszłości nabędę (jak będzie kasa :) to Star Wars LEGO 6212 X-Wing Fighter. Prosta konstrukcja, prosta bryła, stworzona z najbardziej podstawowych elementów lego - oto moim zdaniem esencja LEGO!



@GBM_fan: Stary, ja mam 22 lata i też powoli dobijam do 30 :P Kupuj klocki, rodzina musi zrozumieć! Poza tym twoje zestawy wyglądają o wiele "doroślej" niż te standardowe moje xD Jeżeli już ktoś tutaj miałby się wstrzymywać z rozwojem tej pasji to raczej ja xD Ale mam to gdzieś. Jak społeczność, rodzina, dziewczyna tego nie rozumie to ich problem :P Jestem dużym dzieciakiem i zawsze byłem i pewnie będę :P