Autor Wątek: LEGO - temat zbiorczy  (Przeczytany 22920 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 15, 2011, 17:30:50 »
Antari, piękna kolekcyjka ;) Oczywiście inni użytkownicy też mają bardzo ładne i dużo warte zestawy :)

Też mam klocki LEGO, na szafie leży cały karton i wielkie pudełko plastikowe pełne klocków :D Pamiętam ,że miałem zestaw Statek Piracki,Dom i Harry Potter, ale zestaw z Harry'ego został oddany kuzynowi ;/
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline SroQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
  • See you, space cowboy...
    • karawana.eu
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 15, 2011, 18:09:24 »
Adventures i Star wars- moje dwie ukochane serie <3
Z tej pierwszej miałem mnóstwo zestawów, ale na dzień dzisiejszy zachowały się niemal same figurki. Ze Star Warsami to już troche inna sprawa, bo trzymam je z oryginalnymi kartonami za gablotą ;]

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 15, 2011, 18:10:34 »
Lego jest super, ale jest strasznie drogie. W dzieciństwie miałem chyba ze 3-4 zestawy jakieś niewielkie i to wszystko. Nie były to zabawki na moją kieszeń.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 15, 2011, 18:40:01 »
Obiecany tubylec LEGO w formie breloka do kluczy. Służył mi długie lata, lecz po tym jak stracił nogę i zaczęło mu doskwierać lumbago zmuszony byłem zakupić Bobba Fetta. Tubylec funkcjonuje jednakże nadal w formie bezcennej pamiątki z dzieciństwa :) To była niezapomniana seria dla mnie ^^


Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 15, 2011, 20:24:55 »
Haha... dzisiaj wyczytałem, że jest coś takiego jak AFOL (Adult Fans of Lego) i że niektóre modele Lego są tworzone z myślą o tej grupie odbiorców (np. wyżej wymieniony Unimog). Może faktycznie coś kupię :)

Wracając jeszcze pamięcią do mojego pierwszego katalogu (ulotki?) Lego to pamiętam, że moim wymarzonym zestawem był ten pojazd:


Śnił mi się po nocach :) Teraz mogę go kupić za jedyne 600zł :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 15, 2011, 20:49:00 »
Lata temu miałem te dwa zestawy, które ogromnie sobie ceniłem, zwłaszcza robota. Może kiedyś go odbuduję :P Nota bene świetna seria Spyrius (1994–1995).





A pierwszy zestaw jaki dostałem to bodajże ten:



Z niego pochodzi wyżej wspomniany fosforyzujący duszek.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 16, 2011, 13:28:02 »
obecnie wlasnie seria - CREATOR sluzy AFOLOM, bo oni robia wierne scenki powiedmzy z jakichs filmow lub zupelnie wymyslone... z zycia... z lego system.... oczywiscie sa tez wiernie odwzorowane modele zarowno z elgo system ajk i lego technic..... a creator wlasnie ma tkaei scenki, oczywiscie one sa niczym w porownaniu z tym co tworza ludzie... do tego trzeba meic mase roznoronych klockow np o tej samej barwie, zeby wybudowac jakas budowle.... to jest niesamowite... np dzien po imprezie - i pokoj przedtsaiwajacy totalny rozpier..ol :P, wssytko jest na LUGPOLU, swietne, to jest po prostu swietne.

Offline Baieros

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 201
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 16, 2011, 14:33:33 »
Ten zestaw z duszkiem to pamiętam jak dziś, dostałem go za wizytę u dentysty :D  Tą tarczą od rycerza długo się bawiłem była po prostu zajebista....  Duchów miałem parę bo jeszcze jakiś zestaw z zamkiem później mi rodzice kupili.

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 16, 2011, 18:15:52 »
Hehe, też miałem identyczny zestaw z duszkiem. ;D Do tego masa innych, trochę z Lego City (płytki z ulicami rządziły), trochę z tubylców chyba. Chociaż moim największym marzeniem była jakaś kolejka Lego. Pamiętam jak mi jęzor wychodził gdy katalogi przeglądałem, te pociągi były piękne. Do dziś marzenia nie spełniłem. ;<

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 16, 2011, 21:42:04 »
@Antari

Miałem dokładnie tego x-wing fightera, zacne cacuszko :D niestety nie wiem gdzie teraz jest ;(

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 18, 2011, 18:59:56 »
Qrde, nawet nie wiecie jak tłukę się z myślami :) Strasznie mnie ciągnie do LEGO Technic :) Na razie w ramach wyciszenia postanowiłem odbudować wszystkie zestawy, które mam. Może mi przejdzie ;)

Jak już decyzja zapadanie co do zakupu nowego zestawu to zacznę od czegoś bardzo małego. Z tego co wyczytałem i zauważyłem dzisiejsze LEGO Technic różni się trochę od tego z moich lat dzieciństwa. Nie dominują już tzw. belki. Zamiast nich są takie zaokrąglone elementy. Zmienia to chyba styl konstrukcji. Dla mnie to nowość, więc na pierwszy ogień pójdzie zestaw:

http://shop.lego.com/en-PL/Mini-Mobile-Crane-8067?c=TECHNIC-ByTheme

lub

http://shop.lego.com/en-PL/Compact-Excavator-8047?c=TECHNIC-ByTheme

a jak połknę haczyk to na odstrzał idzie

http://shop.lego.com/en-PL/Container-Truck-8052?c=TECHNIC-ByTheme

:)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 18, 2011, 20:05:14 »
8052 mam, to obecnie mój największy zestaw Technic. Bardzo sympatyczny, polecam. ;)

Tak zwane liftramy, czyli te zaokrąglone belki zaczęły dominować koło roku 2000. Zmienił się styl, ale większość najnowszych, większych pozycji Technic określiłbym, że stoją na wysokim poziomie. Na baaardzo wysokim jest obecnie koparka, a na mega prO będzie teraz Unimog. :D

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 18, 2011, 21:12:37 »
Oglądałem i czytałem recki tego Unimoga. Robi wrażenie, ale jakoś mnie szczególnie nie rusza. Co innego ta koparka no i ten potwór:

http://shop.lego.com/en-PL/Mobile-Crane-8053;jsessionid=sGsYIatNhRtJhsXC+ywGZw

Tutaj Terex RH 400 (największa koparka świata) w wersji LEGO :)

http://www.youtube.com/watch?v=WxUVPDQqH8I&feature=player_embedded
« Ostatnia zmiana: Lipiec 18, 2011, 21:27:03 wysłana przez GBM_Fan »

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 18, 2011, 23:53:30 »
@pajda

Ups.. nie zauważyłem, że pytałeś. Tak, buduję i zbieram Lego Technic. Jednak z braku czasu głównie modele made by Lego i to z instrukcją w ręku ;] Mindstorms to już wyższa cenowo półka, dlatego nie miałem jak dotąd przyjemności ich budowy.

Jeśli chodzi o model naprawdę udany, który z czystym sumieniem mogę polecić fanom i przyszłym fanom ;) Technic to tegoroczny Backhoe Loader



Takiego upchania funkcji i rozwiązań dawno nie widziałem i naprawdę trudno znaleźć zestaw bardziej przemyślany w tej cenie. Master builder'owi tego modelu należą się brawa na stojąco.

Co do rodzimego podwórka, polecam wspomniane już wcześniej forum LUGpol, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie a teksty, recenzje i dyskusje są na wysokim poziomie.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 19, 2011, 00:12:31 »
Ta koparko ładowarka to też ładny zestaw, ale ma mniej części niż 8052 i nie ma Power Function :)

Co do forum LUGPol to mam wrażenie, że tam tylko użytkownicy przedstawiają swoje "MOC" i nic więcej :) Nie widziałem tam miejsca na luźne rozmowy, a chętnie bym tak pogadał o np. przyszłości LEGO, wytrzymałości klocków, czyszczeniu itp. itd.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 19, 2011, 01:23:11 »
http://www.peeron.com/inv/sets/8459-1
http://gerkens.org/blog/gallery/lego/starwars/druidica.jpg
http://www.amazon.co.uk/gp/product/images/B0000WS4Z6/ref=dp_image_0?ie=UTF8&n=468292&s=kids
http://www.shopping.com/Lego-LEGO-MindStorms-3804-Robotics-Invention-System-2-0/info

mam te oto zestawy i okolo kolejnych 8 Kg lego technic luzem. jest to masa klockow z ktorych moglbym zbudowac najwieskze modele ktore sie do tej pory ukazaly.... najsmieszneijsze - podniecalismy sie UNIMOGIEM ktory ma dopiero wyjsc..... a ostatnio ide i po ulicy zapierdziela identyczny z pomaranczowa kabina ;D.
bardzo wciagnely mnie na lugpolu scenki z zycia lub scenki z filmow robone - budowane z lego system.... kazdy szczegol odwzorowany. ludziki - rowniez....niesamowite... to wyglada po rpsotu zajebiscie... ;D.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 19, 2011, 16:02:09 »
Qrde, to forum LUGPol to jakaś zamknięta społeczność :) Nie można się tam zarejestrować, a admin nie odp. na maila z prośbą rejestracji :) Mają na mnie nalane ;P

Wczoraj zabrałem się za kompletowanie zestawu 8022. Wszystkie części miałem w takim duży metalowym pojemniku, więc wybrałem z niego wszystkie potrzebne mi elementy. Białe klocki niestety trochę pożółkły jak to z ABS bywa. Sposób na ich wybielenie jest chyba taki sam jak z wybielaniem konsol itp. Zajmę się tym później.

Postanowiłem coś tam poukładać z w/w setu i podczas zabawy zauważyłem, że niektóre elementy pękają :( Najczęściej oraz . To ze staroście, czy o co chodzi? Zauważyłem też, że niektóre elementy różnią się np. ten element w jednym zestawie ma takie schodkowe zakończenie i przez to ciężej się go wciska. Czy możliwe żeby starsze zestawy miałem trochę inne wymiary elementów?

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #37 dnia: Lipiec 19, 2011, 16:20:37 »
LUGPol to w pewnym sensie forum elitarne. ;) Żeby się tam zarejestrować, trzeba napisać coś w stylu podania o przyjęcie na forum. Należy napisać grzecznie, dlaczego chce się zarejestrować. No i nie można naciskać, bo admini od razu olewają takich, co co 4 godziny wysyłają im wiadomości typu: "Przecież wysłałem prośbę, czemu nie mam odpowiedzi?/?!111" Aha i trzeba pisać bez błędów ortograficznych. ;P

Ja czekałem Prawie miesiąc na odpowiedź, ale się doczekałem i jestem członkiem LP od dokładnie roku. :]


Jeśli chodzi o poruszanie tematów klocków na LP - wszystko jest, bardzo dużo, wywody nad wytrzymałością pojedynczych elementów. Ale to tylko w supertajnych tematach dla zalogowanych. ;)

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #38 dnia: Sierpień 11, 2011, 22:29:01 »
1,5 roku temu w zimie jako postanowiłem swoje klocki pozbierać do kupy, wymyć i odbudować wszystko co się da. Moje klocki co prawda zostały ze mną ale wszystko (poza może dwoma zestawami) było porozbierane. Wiecie co to były za emocje odbudować niektóre modele po 10-15 latach w których nie widziałem ich ani razu. Czułem się jakbym dopiero co dostał je od rodziców. Kosztowało mnie to z tydzień roboty. Część części dokupowałem z Allegro nawet (choć później zrezygnowałem widząc jakie to duże koszta) Nie wszystko udało się też odbudować. Najstarsze zestawy zachowały się jedynie szczątkowo :(

Ogólnie mam kilka technicsów (w tym z 2 te co GBM_Fan pokazał), kilka zestawów miasto i dwa zestawy moja duma. Kompletny w super stanie statek piracki Skull's Eye Schooner http://brickset.com/detail/?set=6286-1 oraz nie do końca kompletny statek Caribbean Clipper http://brickset.com/detail/?Set=6274-1 Na statek piracki pamiętam wydałem na to 390zł z komunii w 1995 roku~~

Teraz wszystko spoczywa w bezpiecznym miejscu. Myślałem zrobić też jakąś gablotę na statki. Tyle iż musiałaby być szczelna kurz ciężko z klocków się sprząta. Plus rysują się przy tym klocki.. Są to jedyne ślady zużycia na moim statku (od tego szorowania..)

Mam nawet zdjęcia statków tyle iż nie pod ręką. Kiedyś pokażę jak się razem prezentują :)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #39 dnia: Sierpień 16, 2011, 18:13:58 »
Keitaro, czekam na zdjęcia tych pięknych statków, klasyki. :)

Pochwalę się, a co, nie na co dzień kupuje się legendę. :P
Dzisiaj mi przyszło to cudo:



Przewspaniały zestaw LEGO Monorail z 1994 roku. Niemało mnie to cudo kosztowało, ale jest w super stanie. Trafiłem na niego z pudłem (jest ogromna i dużo waży z zawartością) w stanie bardzo dobrym -, instrukcją i ulotkami w stanie dobrym i oczywiście klockami w stanie bardzo dobrym +. :> Muszę tylko umyć klocki, bo są mocno zakurzone, ale zadbane. Pięknie już teraz to wygląda. Jutro pewnie go zbuduję, a w ciągu kilku dni nakręcę ładny film.

Takiego typu zestawy pociągów jednoszynowych w historii LEGO było tylko 3. :) Bardzo ciężko jest znaleźć je na allegro, a ceny na innych serwisach osiągają niebotyczne. A ja znalazłem go dosyć niedrogo!

Ale będzie zabawa! :D


Przy okazji udało mi się kupić grę LEGO Racers na PC -  nową z 1999 roku!! Naprawdę super sprawa, grafika jest słaba, ale gra daje masę frajdy. Jest utrzymana w stylu Mario Kart.
Nagle w sklepie niedaleko mnie się wyrwali i mają z 8 rodzajów klasycznych gier LEGO sprzed 8-12 lat! I to nie po jednej sztuce, ale po 5-6! :D Jedna kosztuje 19,99 ;)

Japońszcyzna wciąga.... ;/