Autor Wątek: LEGO - temat zbiorczy  (Przeczytany 22976 razy)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #60 dnia: Marzec 24, 2012, 19:07:57 »
Noo, niezłe. Tutaj takie VOLVO: http://www.bitrebels.com/geek/cant-afford-a-car-build-a-lego-one/
A co do LEGO to lubię. Jakiś czas temu schowałem swoje całe miasteczko ale niekiedy lubię je z powrotem wyciągnąć i znów coś poskładać :D

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #61 dnia: Marzec 24, 2012, 22:05:17 »
Ostry96 pewnie chodzi o ten zestaw z serii alpha team
www.brickset.com/detail/?Set=4795-1
tez mam jeden z tej serii.
A co do volvo to stare juz jest,ale dalej fajnie. Mogliby zrobić np. Mustanga w 1:1

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #62 dnia: Marzec 25, 2012, 00:09:31 »
Ostry96 pewnie chodzi o ten zestaw z serii alpha team
www.brickset.com/detail/?Set=4795-1
tez mam jeden z tej serii.
Tak, tak, tak :]
Wielkie dzięki

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #63 dnia: Marzec 25, 2012, 11:49:21 »
Spoks. A tu czołg z warhammera w pełni funkcjonalny
www.lugpol.pl/forum/viewtopic.php?t=16717&start=0

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #64 dnia: Marzec 25, 2012, 18:59:42 »
Tiaaa, Volvo stare. Ale tak pokazałem bo ten Ford wrzucony :D

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 23, 2013, 15:02:20 »
Sorki za zabawe w archeologa, nie chciałem robić nowego wątku.

Nie wie ktoś jak wybielać pożółknięte białe klocki? Odnalazłem swoje stare klocki i wszystkie białe są żółte ;-<

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 23, 2013, 17:26:18 »
Dokładnie tak samo jak pożółknięte obudowy od Game Boy'a ;)
Polecam lekturę tej stronki (jeśli angielski Ci nie straszny):
http://retr0bright.wikispaces.com


Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 23, 2013, 21:49:26 »
Hoho, moje flagi wyglądają jak na pierwszym zdjęciu. Nie pamiętam czasów, kiedy były białe :D

Offline Adam56

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 107
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 23, 2013, 23:28:25 »
Polecam zajżeć na forum lugpol.pl ,z tego co pamietam tam było sporo mowione na ten temat

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 31, 2013, 15:00:01 »
Chce sprzedać swoje klocki LEGO. Mam dużo małych zestawów, parę średnich. Tutaj lista:
http://brickset.com/search/?ownedBy=GBM_Fan

Do większości mam pudełka i instrukcje. Prawie wszystko kompletne. No właśnie... prawie. Mam parę zestawów (chyba 5) w których brakuje mi pojedynczych klocków. Zastanawiam się, czy warto bawić się w ich uzupełnianie, czy sprzedawać tak jak jest z zaznaczeniem czego brakuje?

Druga sprawa to czy dobrym pomysłem jest wystawienie tego na Allegro od 1zł BCM? Oczywiście każdy zestaw osobno. Czy może lepiej narzucić ceny KT?

W ogóle ktoś miał doświadczenia ze sprzedażą starszych klocków? Są jacyś kolekcjonerzy takich zestawów? Kompletnie się nie orientuje.

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 31, 2013, 18:14:12 »
Ja się na szczęście całkiem dobrze w tym orientuję :)
Trochę ogarnę zestawy, które masz i mogę Ci je orientacyjnie wycenić. Nie wiem, która masz kompletne, a które nie, więc pojadę z cenami za komplet.

Edit:
Z grubsza wszystkie mniejsze systemowe w granicach 15-25zł (na zachodzie oczywiście drożej, ale uwzględniamy polskie realia)
Wyjątkiem jest zestaw 6103 - który chodzi nawet po 80-120zł (używany). Jeśli masz oryginalne widły od tego zestawu to parę lat temu jeszcze więcej byś na nim zarobił. Niestety LEGO wznowiło ten element ostatnimi czasy, który był przez lata bardzo rzadki i przez to bardzo drogi (Ceny dochodziły nawet do 100zł i więcej za same widły!).
Niestety LEGO Technic to nie moja bajka, więc z tym Ci nie pomogę.

Jeśli chcesz dokładnie sobie wycenić posiadane zestawy to polecam stronkę: http://www.bricklink.com/index.asp
« Ostatnia zmiana: Lipiec 31, 2013, 18:25:57 wysłana przez Wawrzino »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 05, 2013, 12:54:41 »
Wykopałem z bratem z piwnicy zestaw Technic Star Wars 8008. Ktoś wie ile to może być warte?

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 05, 2013, 17:27:44 »
Wg bricklinka od 26 dolarów wzwyż. Zależnie od stanu.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 05, 2013, 18:41:19 »


Uuu to raczej mało :P Chyba zostawię go na biurku i niech sobie stoi. Chętnie bym go wskrzesił bo chyba brakuje mu paru części :P Manual przepadł.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #74 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:39:03 »
Ale brzydal :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #75 dnia: Sierpień 05, 2013, 19:44:13 »
aaaaapfffffffffffffffff

Super jest :P Stormtrooper no. Badass i tyle :]


Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #77 dnia: Sierpień 05, 2013, 21:05:44 »
Wawrzino to oczywiście LEGO-wy Guru na tym forum:D

Ten robocik o czymś mi przypomniał. Mianowicie dokładnie cztery lata temu cierpiałem na chroniczny brak kasy. Byłem zaraz po szkole, nie mogłem znaleźć pracy itd. Byłem wręcz zrozpaczony i załamany. Oczywiście mieszkałem i mieszkam nadal z rodzicami więc żadna śmierć głodowa ani nic takiego mi wtedy nie groziła, po prostu brakowało mi kasy na jakieś swoje małe przyjemności, hobby itp.
Pewnego razu zszedłem do piwnicy pogrzebać w starych pudłach w poszukiwaniu jakiś zabawek. Nie nawet po to, żeby je sprzedać czy coś, po prostu liczyłem na przeżycie niezwykłej nostalgii ze starymi kompanami zabaw. Jakaż była moja radość kiedy znalazłem na dnie wielkiego kartonu pośród starych karteczek z Królem Lwem (które namiętnie zbierałem w przedszkolu), pośród jakiś pojedynczych starych puzzli i samochodzików figurkę TRANSFORMERSA - RAKIETĘ. Zabawka pochodziła z początku lat 90-ątych. To przecież musi być coś warte - pomyślałem sobie. Jest na świecie przecież wiele maniaków, kolekcjonerów wszelakiej maści transformerów. Oczywiście figurka musi być oryginalna, sygnowana logiem TRANSFORMES itd. a ta moja takowe posiadała. Nie wierzyłem własnemu szczęściu, w myślach już wydawałem kasę, którą to niby miałem dostać od jakiegoś kolekcjonera-maniaka może nawet z USA. Jako, że trochę dni wcześniej zacząłem zupełnie przez przypadek interesować się fandomem G.I.Joe (blisko związanym z transformerami) byłem aktywnym użytkownikiem forum poświęconemu tej tematyce. Dokładnie obfotografowałem dziada, oczywiście na tyle na ile pozwalał mi mój ówczesny aparat 0.3 Mpix w komórce i wstawiłem te foty na to właśnie forum w wątku gdzie znawcy i eksperci w tym zakresie (a było ich tam wtedy mnóstwo) wyceniali sprzęt forumowiczów.  Coś jak tutejsze "wycena sprzętu".
Czekałem z niecierpliwością na pierwszy post odzewu. I był natychmiast niemalże! Ktoś napisał, że jest to bardzo rzadki okaz jakiejś tam wersji dino, trudno dostępny i wogóle i żebym to wystawił na ebayu bo będą się o to zabijać, walić oknami itd. Nie miałem wtedy konta na ebayu - zależało mi na tym żeby to opchnąć wśród tamtejszej społeczności nawet za mniejszą kwotę. Wtedy ten kolo zaproponował, że to ode mnie odkupi ale musi się jeszcze naradzić z innymi użytkownikami forum ile to jest warte. Na drugi dzień niestety przyszła wiadomość, że po szczegółowych oględzinach wśród największych znawców forum wyszło na jaw, że mój transformer to marna, chińska podróba nie warta złamanego grosza, oczywiście poza wartością sentymentalną. Tak więc moja rozpacz trwała nadal :)
Taki mały offtop, tak mi się przypomniało, przepraszam.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #78 dnia: Sierpień 05, 2013, 21:26:48 »
Epicki wpis :D Taki życiowy facepalm jak trafić piątkę w totka hehe A może to była ściema w celu wyłudzenia od Ciebie tej figurki w niższej cenie? Nie ukrywam, że podobne pobudki rządziły mną w trakcie tej dzisiejszej wyprawy do wnętrza piwnicy. W zasadzie wyprawa trwa już kilka dni ale to w większości sentymentalne rupiecie niewiele warte poza wartością emocjonalną dla właściciela.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: LEGO - temat zbiorczy
« Odpowiedź #79 dnia: Sierpień 05, 2013, 23:09:23 »
Heh nie sądzę, że robili mnie wtedy w przysłowiowego wuja bo nikt się później po tą figurkę już nie zgłaszał ani nikt nie pytał :D Ale rzeczywiście facepalm epicki.