Autor Wątek: Kolekcje i kolekcjonerstwo  (Przeczytany 9374 razy)

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #60 dnia: Maj 12, 2012, 15:36:33 »
Chyba nie potrzebnie pisałem o tej drukarce :/
Aha Szalitar ilość gier nie robi z Ciebie kolekcjonera zresztą masz je wszystkie w Box'ah ?
Ogólnie to darujcie sobie te kłótnie, a co do kabla to tak jak powiedziała DJ_Andzia kupię zamiennik i popatrzę za oryginałem, zresztą i tak muszę najpierw kupić GameBoy'a :D
Co do aukcji dla niektórych była to okazja a dla niektórych  strata pieniędzy i tyle.

mam trochę boxów, tyle ile wystawiane było niedawno, wszystkie wykupiłem, oprócz jednej spóźniłem się pół minuty. Kolekcjoner to osoba, której jest to hobby, która z dumą dokłada kolejne egzemplarze do swojej pokaźnej kolekcji, np wg mnie Antari, Keitaro, mrocznooki i paru innych może się nazywać z dumą nimi, ale to co pokazał marek, to w ciągu 2 dni zdarzało mi się więcej konsol i gier kupić. Kolekcjonować może każdy, ale żeby odbierać komuś tytuł, bo ktoś ma więcej gier i musi wysprzedać podwójne, bądź te ktore mu nie pasują? Ja zwyczajnie chciałem tylko Ci powiedzieć, że cena dobra, ale nie jest to mega promocja :3 a marek mnie sprowokował do głębszego uświadomienia mu pewnych kwestii, których ja zwykle bym nie poruszył, bo jestem osobą skromną no ale nie lubię jak mi ktoś wjeżdza na ambicję strasznie :3
"Skromny" HAHAHAHAHAHAHAHA
Tylko że w każdym temacie chwalisz się jakie to właśnie shit kupiłeś

Widać dzielą nasz nie tylko różnice majątkowe, ale też intelektualne. Doczepisz się jednego słowa pomijając całą resztę wypowiedzi, która Cię kole w oczy, bo jest prawdą. Myślisz, że jak spróbujesz ze mnie pośmiewisko zrobisz, to staniesz się fajny nie będąc nim ?: ) Wiadomo, że inni będą bronić Ciebie, bo jestem krócej na forum, bo to, bo tamto. Jednakże nie prezentujesz klasy w swoich lakonicznych odpowiedziach.
Nie, po prostu nikt takiego idioty nie chcę bronić :D I właśnie wyszła znowu twoja skromność ;)

McMarycha

  • Gość
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #61 dnia: Maj 12, 2012, 15:38:42 »
Ty sam stwierdziłeś że liczy się ilość. Przykład parę postów wyżej o użytkowniku Marek7_ak to że może i ma mniej to nie znaczy ze jest gorszy? I po raz kolejny się chwalisz się czymś. Umiesz tylko argumentować co Ty masz w swoim domu lub jeździć po kimś czego ktoś nie ma.

Ze względu na to iż powiedział, że nie jestem kolekcjonerem bronię swojej racji bytu. W każdym bądź razie piszcie co chcecie : ] nie jestem uzależniony od opinii osób, które kryją się za nickami, bo zmaleję mi moja e-reputacja : p jakby to było jakkolwiek istotne xD
Gdyby tak było to byś nie odpisywał ciągle na inne posty na Twój temat. No bo co Cię obchodzi  opinia innych ludzi kryjących się za nickiem ?

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #62 dnia: Maj 12, 2012, 15:42:13 »
igorch : Wiesz jak ktoś kupuje tytuły w które będzie grał i uwielbia je, to ilość rośnie, na to nie ma wpływu:P I ilość będzie sie powiększać.

Choć wywyższanie się że ktoś ma 500 sztuk a ktoś 50 to nie jest cel kolekcjonowania i zapewne w tym mega zestawie "kolekcjonerskim": nie są same jakieś super hity i ulubione gry must have. :)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #63 dnia: Maj 12, 2012, 17:10:19 »
Przepraszam ale ja pierdole, co tu się dzieje!? Wchodzę na forum by sobie porozmawiać z osobami, które ŁĄCZY wspólne hobby. Ucieszony widzę, że przybyło sporo postów, wchodzę, a tu taki flame!?

Marek, Szalitar...oboje na karnego jeżyka!

Nadal uważam, że każdy może mieć taką kolekcje jaką chce. Jeden może tak jak Szalitar posiadać od groma gier różnej jakości i w różnym stanie, a inni mogą zbierać minty itd. Na tym polega to forum. Każdy zbiera inaczej, Mario kupuje konsole i sprzedaje je po ograniu paru gier, Pajda topi się w gb, mi zaczyna miejsca brakować na gba sp. Każdy zbiera co innego i w inny sposób. Nie powinniśmy się wtrącać do tego jak wygląda czyjaś kolekcja, bo jeśli popatrzycie z boku to jesteśmy grupą ludzi zbierających przedpotopowe śmieci w dupiatym szarym plastiku (w większości ;D ).

Podajcie sobie rączki albo przynajmniej przestańcie obrzucać mięsiwem :P

AMEN! Idźcie w pokoju.


ps. smutne jest to, że moim 100 postem jest przypominanie, że dzielimy pasję, która ma nas łączyć a nie skłócać. 

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #64 dnia: Maj 12, 2012, 17:30:30 »
Ale gdzie leży pies pogrzebay? Mianowicie w kablu do drukarki i kwestiach kolekcjonerskich. Właśnie - czym jest kolekcjonerstwo? To pytanie zadaje sobie wiele for o podobnej tematyce. Jedni uważają że kolekcjonerstwo to tylko super zachowane itemy, drudzy że itemy będące w oryginalnych pudełkach, kolejni że tylko nowe sprzęty, a jeszcze inni idą w ilość. Gdzie jest granica? Czy w ogóle można ją wytyczyć? Przecież zawsze można kupić coś lepiej, aż do stanu kiedy będziemy mieli kilka sztuk tego samego w oryginalnych nowych pudełkach (bo dalej chyba się nie da) Czyli generalnie jest to tylko kwestia finansowa. Kolekcjonerstwo jest więc uzależnione od pieniędzy? Można i tak na to patrzeć ale ja się nie zgodzę. Kolekcjonerstwo to.. stan umysłu. Czyli świadome działanie mające na celu zebranie danego jednego rodzaju przedmiotów (nie wszystkiego co popadnie - czyli różnych itemów nie tylko konsol - zbieractwo tj.) To w jakiej formie ktoś coś zbiera jest jedynie indywidualną kwestią, która to zależy od wielu czynników począwszy od naszego charakteru skończywszy na wspomnianej kwesti finansowej.

Tak więc zakup drukarki bez kabla, z dokupieniem powyższego w formie nie oryginalnej może być kolekcjonerstwem. Tak samo jak na przykład kupowanie starych złomów jak w najniższej cenie celem ich odnowienia. Niektórzy tak wolą, przywrócić dusze starym przedmiotom. Te osoby wolą to niż pójście na "łatwiznę" i zakup nówek za dużą kasę I to nie jest kolekcjonerstwem niby? Przykładem niech będzie dziedzina z samochodami osobowymi. Nie można określić iż zbieranie puszek po piwie pełnych jest lepsze od zbierania puszek po piwie pustych, i że to drugie nie jest kolekcjonerstwem.

Mój nick tam padł gdzieś w poście Szalitara. Rozczaruję Cię bo nie uważam siebie za kolekcjonera lecz za gracza. Kupuję gry i konsolki celem ogrania różnych pozycji. Kolekcja jest efektem ubocznym tego działania. Nawet jak chcę zbadać i poznać jakiś konkretny system to musi iść to w parze z jakąkolwiek możliwością pogrania na tym sprzęcie. I tak naprawdę mam tylko kilka sprzętów, wielu nie posiadam np. nie mam ani jednego klasycznego GB - bo do ogrywania pozycji jest mi zbędny.



btw. posty się w swoim czasie wydzieli / usunie - bez obaw :)

Offline Szalitar

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 216
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #65 dnia: Maj 12, 2012, 18:37:30 »
no i wpadły 2 osoby napisały konkretne odpowiedzi rozwijające wszelkie wątpliwości i to na tyle :3 Zwyczajnie próbowałem się obronić iż jestem kolekcjonerem, a to że sprzedaję sobie tam parę rzeczy to nie oznacza, że z tego żyję, bo yyy.. moje posty chcesz to usuń :3
Zaprawdę powiadam pseudokolekcjonerów nie przegadam ^^

Offline marek7_ak

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 286
  • xboxarcade.pl
    • xboxarcade.pl
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #66 dnia: Maj 12, 2012, 19:14:12 »
Tutaj już nawet nie chodzi o to czy jesteś kolekcjonerem czy nie tylko o to że próbujesz jeździć po ludziach bez żadnej przyczyny. Tak jak napisali Keitaro i Mingan kolekcjonerstwo jest przez różnych ludzi inaczej odbierane i nie należy ich negować tylko z tego powodu. A to że sprzedajesz gry i konsolę na allegro to jest wyłącznie twoja sprawa, ja też często tak robię.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #67 dnia: Maj 12, 2012, 22:16:29 »
Mario kupuje konsole i sprzedaje je po ograniu paru gier

Sprostuje, nie stać mnie na trzymanie multum konsol. ;P Ale teraz próbuje prężnie zdobywać gry wyłącznie  w celu pogrania, nie zależy mi na tym abym miał kolekcję i każdy ją podziwiał, dlatego też kupuje gry i konsole najczęściej w średnim stanie. ;)

A! Szalitar dla mnie jest typowym handlarzem, kupił ode mnie GBC i 2 gry, momentalnie wylądowały na allegro... Ale to Jego sprawa, ja też sprzedaje rzeczy i każdy może to robić. :) I naprawdę ,Szalitar ogłupiałeś jeżdżąc Marka, bo akurat to było wredne i w moim mniemaniu kupowanie masowo gier to nie kolekcjonerstwo, w Twoim przypadku, bardziej chęć pokazania co masz... Ja uważam kolekcjonerstwo za zbieranie ulubionych szpili (i nie tylko) z sercem, a nie hurtem... :)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #68 dnia: Maj 12, 2012, 22:59:46 »
I naprawdę ,Szalitar ogłupiałeś
jeny! co to za zwroty? jak mozna kogos tak bezwstydnie obrazac?
tak sie zwracasz do starszych Mario?

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #69 dnia: Maj 12, 2012, 23:14:11 »
Pozwolę sobie zacytować:

"Moja jest tylko racja, i to święta racja. Bo nawet jak jest twoja, to moja jest mojsza niż twojsza. Że właśnie moja racja jest racja najmojsza!"

Dyskusja tutaj nawet jeśli robi zwroty to podąża w wiadomym kierunku.. Więcej dystansu i luzu Panowie :)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #70 dnia: Maj 12, 2012, 23:16:43 »
Niezła dyskusja (jeżeli tak to można nazwać) się tutaj wywiązała. Każdy ma swoją definicję kolekcjonowania i tu pewnie nie dojdziecie do porozumienia w tej kwestii. Według mnie najlepszy jest wariant połowiczny, kolekcjonujesz to co lubisz,kupujesz to co potrzebujesz, ale i to na czym możesz zarobić ii pewnie tak większość robi na mniejszą lub większą skalę i dobrze. Warto jednak przechwałki zostawić dla siebie. Nie mam nic do Ciebie Szalitar, ale wkurzają mnie Twoje aukcje na allegro i co na nie wejdę to klnę pod nosem czasami, że zaś tu trafiłem. Nie chodzi mi o ceny bo te każdy ustala według siebie. Co jednak odróżnia dobrego kolekcjonera od złego? M.in. to że jak coś sprzedaje to stara się to robić to rzetelnie i opisać co i jak wykorzystując swoją wiedzę, a u Ciebie opisiki szablonowe, z tyłka wzięte, często nie na temat i do tego zdjęcia na których jest wszystko pięknie, ale niekoniecznie to przedstawia wszystko to co się kupuje. Za to szanuje wielu ludzi z tego forum, że zawsze piszą co i jak nawet jakby mieli na tym teoretycznie stracić i Ciebie bym zachęcał do wykazania trochę większej rzetelności przy tych opisach. 

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #71 dnia: Maj 12, 2012, 23:17:47 »
Dyskusja tutaj nawet jeśli robi zwroty to podąża w wiadomym kierunku.. Więcej dystansu i luzu Panowie :)
dokladnie... myslalem, ze ona sie dawno zakonczyla, ale dla niektorych jest to chyba niezla rozrywka
po prostu obrazanie kogos na forum jest moim zdaniem po prostu nieodpowiednie, a nawet jezeli to delikatnie i w dobrym stylu, a nie uzywajac wyzwisk

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #72 dnia: Maj 12, 2012, 23:30:31 »
Że Wy jeszcze macie siły i zdrowie na takie dysputy. Ja się chyba już zestarzałem na takie zabawy. ;)
rnav spotting :)

McMarycha

  • Gość
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #73 dnia: Maj 12, 2012, 23:33:16 »
Bodzio zgadzam sie z tobą  co do tych aukcji ale nie tylko Szalitar tak robi. Strasznie mnie wkurza jak widzę GB z box'em na zdjęciu wchodzę a tam  na sprzedarz sam GB -.-

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #74 dnia: Maj 13, 2012, 11:49:12 »
Wow, sporo czytania miałem. Niezłe bagno się zrobiło jak widzę. Na wstępie chciałbym zaproponować... nie wstawiajcie cytatów do posta który jest ostatni, przecież wiadomo o co chodzi. A jak w kazdym poście jest cytat, w którym jest 5 innych cytatów to niepotrzebnie to zajmuje miejsce.

A w temacie. Ta awantura była naprawdę na niskim poziomie. Jechanie kogoś, że ma mniejszą kolekcję jest żałosne. To, że ma się więcej gratów niż inni zbieracze, nie czyni nikogo lepszym człowiekiem. Wydaje mi się, że takie lansowanie się z ogromem swojej kolekcji wynika z niedowartościowania po prostu. Ale jeżeli chce się być docenionym, to jednak trzeba umieć się elegancko zachować, a nie naśmiewać się z kogoś kto ma mniej.
Konsole to nasze wspólne zainteresowanie, więc powinno nas łączyć a nie dzielić. To nawet dresy na siłce mają więcej kultury i nie jadą po kolesiach z mniejszym bicepsem.

Dla mnie kolekcjonowanie to po prostu stan umysłu. Jeśli czujesz, że chcesz coś zbierać to to zbierasz, a swoje zbiory, duże czy małe, uważasz za swoją kolekcję. I robi się to dla siebie! Bo jak ktoś zaczyna zbierać tylko na pokaz to to właśnie przestaje być dla mnie kolekcjonerstwo, a zaczyna wyglądać na jakieś szukanie akceptacji, szacunku czy podziwu.

Pokazywać swoją kolekcję, a chwalić się nią to dwie różne sprawy. A dodanie 200 zdjęć pojedynczych kartridży raczej na nikim wrażenia nie robi.

Spójrzcie na osoby takie jak James Rolfe (AVGN), nasz ojciec chrzestny ;P On ma taką kolekcję, że jej zajebistość oślepia nas wszystkich swoim blaskiem. A mimo to jest świetnym facetem, który robi kawał dobrej roboty. Owszem pokazuje co ma, zarabia na tym duże pieniądze, ale nigdy się nie chwalił. Jak opisywał swoją kolekcję to rzeczowo, bez wywyższania się, bez porównań do innych. Jak ktoś ma problemy ze sobą i z brakiem skromności to może powinien brać właśnie przykład od najlepszych :P
« Ostatnia zmiana: Maj 13, 2012, 12:02:52 wysłana przez Rezor »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Kolekcje i kolekcjonerstwo
« Odpowiedź #75 dnia: Maj 13, 2012, 13:18:29 »
Ja tak tylko przeleciałem po łepkach przez ten temat, bo poziom niektórych wypowiedzi woła o pomstę do nieba, ale zgodzę się z tym co napisał Rezor.

Od siebie tylko dodam, że ilość o niczym nie świadczy. Sam mógłbym mieć mega kolekcję gier np. na GBA, gdybym zatrzymywał wszystkie sztuki, które mi się przez łapki przewinęły, pytanie tylko po co? Ja wychodzę z założenia, że nie warto zbierać czegoś, czego nie będę używał :) Czasami zrobię wyjątek (np. kupię cart w wersji JAP, bo gram na romie z tłumaczeniem), ale ogólnie wyznaje zasadę najpierw gracz, potem kolekcjoner. W innym wypadku zasypałbym się Game Boy'owym stuffem ;)