Autor Wątek: Ekonomia i pokrewne przedmioty  (Przeczytany 6742 razy)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 28, 2012, 18:55:32 »
U mnie nie jest tak różowo. Są prawie same zadania. Wszystkie z kosmosu. Pierwszy termin oblałem. Miałem tylko 9pkt na 36. Jak nie zaliczę poprawy to warunek i za rok powtórka tego przedmiotu, kiedy moi znajomi ze studiów będą już dawno magistrami. Ech, tyle się człowiek musi namęczyć by zostać tym bezrobotnym...

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 28, 2012, 19:09:18 »
Ekonomia i statystyka to pryszcz w porównaniu z tym co się dzieje u mnie na PODSTAWACH ekonometrii i rachunkowości. Szkoda gadać. Naprawdę czuję się jakbym zdawał egzaminy jakieś zawodowe.
rnav spotting :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 28, 2012, 19:14:05 »
Ja mam ekonometrię w 2 semestrze, więc pozdro elo MIS :)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 28, 2012, 19:27:05 »
No a ja będę miał poprawkę właśnie z ekonometrii ZAAWANSOWANEJ. I nie mam pojęcia jak to zaliczę, zwłaszcza że  były tylko dwa wykłady, bo profesor się nie zjawiał wogóle, a na ćwiczeniach robiliśmy zadania w excelu, podczas gdy egzamin jest oczywiście na papierze. I czuję, że uwalę studia na ostatnim roku. Zwłaszcza że mam po drodze jeszcze dwie inne poprawki, więc nie mogę się skupić tylko na tej pieprzonej ekonometrii. 

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 28, 2012, 19:29:57 »
Musisz ściągać xD nie ma rady. Skoro jeszcze 40 osób jest z tobą może się uda. Chyba, że z ich wiedzą jest podobnie jak u Ciebie.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 28, 2012, 19:33:08 »
Musiałbym mieć gotowca. Inaczej nie da rady. Oni dają tyle zadań, że trzeba pisać bez przerwy bez większego zastanowienia, by wogóle się wyrobić. Nawet te największe kujony narzekały, że nie zdąrzyli wszystkiego napisać, bo za mało czasu. Nie wiem co to będzie. Pewnie nie zaliczę. Dam znać jak będzie po. A termin poprawy też ciekawy, 13 luty.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 28, 2012, 20:10:16 »
analiza merytoryczna i statystyczna, zgodność znaków z teorią ekonomii, test f-snedecora, t-studenta, jarque-bera, goldfelda-quandta, durbina-watsona... i wszystko miałem na jednym egzaminie -.-
rnav spotting :)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 28, 2012, 20:23:29 »
Ja jeszcze więcej... 5 lat meczarni by na samym końcu trafić głową w mur :/ A na drugim roku miałem już ekonometrię i teraz jeszcze raz :/ Po cholerę na ostatnim roku dawać tak trudne przedmioty :/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:01:16 »
Muszę znaleźć informacje dot. wskaźnika inflacji w PL, tempa wzrostu PKB w PL oraz ile wynosi PKB w PL. Pomoże ktoś? Szukałem na własną rękę ale oczywiście informacje są podane w taki sposób żeby statystyczny Kowalski nie znalazł.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:34:29 »
PKB (2011)
 • całkowite ▲499,6 mld USD
 • na osobę ▲13 079 USD

źródło: Wikipedia

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #30 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:50:10 »
Pytanie czemu to jest podane w dolarach? Plus, wolałbym żeby źródłem był GUS. Na ich stronie nie mogłem tego znaleźć.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #31 dnia: Styczeń 28, 2012, 22:57:39 »
Bo PKB na całym świecie podaje się tylko w dolarach US. Taki już chory system ;)

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #32 dnia: Luty 23, 2012, 10:57:13 »
Zaliczyłem poprawkę z ekonometrii. Zawdzięczam to mojej dziewczynie, bo siedziała ze mną i mi tłumaczyła szczegółowo zadania, jak się robi krok po kroku. I załapałem. Szczęśliwie na poprawie były podobne zadania, więc dałem radę. Ale kilkanaście osób nie miało tego szczęścia i nie skończą studiów w tym roku. No, ja też jeszcze nie mogę powiedzieć, że skończę, bo jeszcze przede mną rynek kapitałowy w tym semestrze.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #33 dnia: Luty 23, 2012, 23:05:14 »
Pozdrawiam Rezorze, parę dni temu zacząłem ukochany przez ciebie przedmiot Ekonometria. Czuję, że czeka mnie podobny los do twojego z nieco bardziej ponurym finałem ;[

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #34 dnia: Luty 24, 2012, 06:48:03 »
Co będziecie przerabiać? Albo co było na pierwszych zajęciach?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #35 dnia: Luty 24, 2012, 10:48:54 »
Chyba coś związanego z funkcjami liniowymi, jakieś macierze, i twierdzenie jakiegoś gościa z nazwiskiem na H. Generalnie wszyscy siedzieli z szeroko rozdziawionymi mordami na wykładzie a wykładowca dumnie skrobał na tablicy jakieś hieroglify. Z trudem dało się to przepisać, o wyjaśnieniu co oznaczają poszczególne znaki można było co najwyżej pomarzyć. Jedna osoba z grupy próbowała o coś pytać to facet odpowiedział, że lepiej niech weźmie korki z matmy bo jemu za wyjaśnianie "podstaw" nie płacą ;) Będzie grubo.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #36 dnia: Luty 24, 2012, 14:42:38 »
Hehe, wrzuć skan jakiejś strony z notatek to ci powiem czy to miałem. Bo miałem funkcje liniowe, macierze, statystyki t, h, f; metody konwergencji, metodę gaussa seidela, szereg metod do pobliczania prognoz expost i exante (naiwna prosta, z trendem liniowym/nieliniowym, ze współczynnikami, średniej ważonej i prostej, wygładania wykładniczego), metody szacowania błędów expost (ME, MAE, MPE, MAPE, MSE, RMSE) i pare innych dupereli. Powiem ci, że podręcznikowe wersje wzorów są nie do ogarnięcia, bo nie wiadomo jak taki wzór zastosować, bo jak napisałeś, są to hieroglify. Ale są też uproszczone wersje wzorów, które może się pojawią u ciebie na ćwiczeniach. Są to takie same wzory, ale zapisane w sposób, który da się odczytać.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #37 dnia: Luty 24, 2012, 14:46:07 »
Ćwiczenia póki co oglądałem jedynie przez szybę, obserwując tortury kolegi z roku. W przyszłym tygodniu dam znać co i jak, gdy będę miał już jakąś większą wiedzę. Notatki są generalnie z dupy, bo 3/4 wykładu to było wprowadzenie.

Btw 666 post :D

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #38 dnia: Luty 24, 2012, 14:50:17 »
I to na szatański temat ;P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Ekonomia i pokrewne przedmioty
« Odpowiedź #39 dnia: Luty 24, 2012, 14:53:08 »
Wiedz, że coś się dzieje.