Autor Wątek: Piractwo - dyskusja ogólna  (Przeczytany 17779 razy)

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #40 dnia: Styczeń 12, 2012, 18:04:30 »
To powiedzenie biznesmenów, oni nie siedzą na forach. XD

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #41 dnia: Styczeń 12, 2012, 18:06:53 »

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #42 dnia: Styczeń 12, 2012, 18:35:31 »
Jak mi ktoś z parkingu samochód skopiuje i nim odjedzie to szerokiej drogi, ma możliwości, niech się cieszy, ważne, że ja nic nie straciłem.

Jesli ty za swoj samochod zaplaciles, a ktos inny taki sam skopiowal za darmo, to cos jest chyba nie w porzadku, mimo ze teoretycznie "nikt nie poniosl straty", hm?

Nie, wszystko jest w porządku. Dopóki ja nie poniosę faktycznej straty na tym jego kopiowaniu.

Zaplaciles za auto, ktore mozna miec za darmo. Wymierna i konkretna strata pieniedzy, ktore mogles wydac na cos innego (najlepiej od razu na cos, czego nie mozna skopiowac, hihi)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #43 dnia: Styczeń 12, 2012, 19:05:20 »
"Piracenie dla własnego użytku to nie piratctwo" -winning! xd

 Można sobie ściągnąć trylion gier ale póki na nich się nie zarabia to nikomu nie szkodzi, więc po co drążyć temat? Jeden to pirat, drugi to 'pirat samoużytkowy', a trzeci to oryginalny picuś glancuś. ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #44 dnia: Styczeń 12, 2012, 19:44:03 »
No jak kradniesz rzeczy ze sklepu dla siebie to jest przecież okej, bo na nich nie zarabiasz tylko dla siebie zatrzymujesz. Taki jest Twój tok rozumowania mario.

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:26:37 »
Zaplaciles za auto, ktore mozna miec za darmo. Wymierna i
konkretna strata pieniedzy, ktore mogles wydac na cos innego
(najlepiej od razu na cos, czego nie mozna skopiowac, hihi)

Ale to moja suwerenna decyzja i moja kasa.

 No jak kradniesz rzeczy ze sklepu dla siebie to jest przecież okej,
bo na nich nie zarabiasz tylko dla siebie zatrzymujesz. Taki jest
Twój tok rozumowania mario.

Naprawdę nie widzisz różnicy? Tutaj sklep ma faktyczną stratę, przy kopiowaniu jej nie ma. Czy nagrywając piosenkę z radia artysta w jakiś sposób traci? Nie.

Możecie powtarzać do bólu, ale nie zmienicie faktu, że piractwo, mimo iż złe, to kradzieżą nie jest.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:34:58 »

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 12, 2012, 20:53:12 »
@Krupier: No pewnie, ze kazdy moze wydawac swoje pieniadze jak chce, ale jesli nie widzisz nic zlego w tym, ze placisz za cos, co ktos inny pozyskuje za darmo, to rownie dobrze mozesz zaczac placic dobrowolny abonament za powietrze.

Na razie pozostaje mi odnajdywac pozytywy w tym, ze auta wciaz nie da sie sciagnac z torrentow. ;)

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:20:18 »
@Krupier: No pewnie, ze kazdy moze wydawac swoje pieniadze jak chce, ale jesli nie widzisz nic zlego w tym, ze placisz za cos, co ktos inny pozyskuje za darmo, to rownie dobrze mozesz zaczac placic dobrowolny abonament za powietrze.

Na razie pozostaje mi odnajdywac pozytywy w tym, ze auta wciaz nie da sie sciagnac z torrentow. ;)

Nie wiem czy wiesz ale abonament za powietrze istnieje już od dawna. ;p

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:21:33 »
na szczęście nie wszędzie ;>

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 12, 2012, 21:23:09 »
Ja powiem tak - hipotetycznie, jakby istniała jakaś maszyna do klonowania rzeczy np. samochodów to z chęcią bym je klonował dla potrzebujących. To samo z jedzeniem. Jeżeli nie kosztowałoby mnie to nic, to z miłą chęcią bym komuś pomógł.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 12, 2012, 23:20:01 »
Krupier a słyszałeś powiedzenie "Czas to pieniądz" :P

damn, bede pisal wolniej :P

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 12, 2012, 23:42:42 »
Ja jakoś nie wyobrażam sobie kupienia czegoś w dystrybucji cyfrowej, stwierdzam że do dupy nie podoba mi się i co dalej?

Nie odsprzedam, bo jak.

Więc albo kupuję na fizycznym nośniku albo w ogóle. Takie moje zdanie.
rnav spotting :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 13, 2012, 00:40:44 »

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 13, 2012, 08:40:04 »
Oby Antari nie polubil sie z meme tak bardzo, zeby zaprzestac slowa pisanego, hehe.

@MIS: A ja zupelnie odwrotnie: w przytlaczajacej wiekszosci przypadkow, gdy kupuje gre, muzyke, film czy ksiazke, to nie chodzi mi o posiadanie plyty, opakowania czy oprawionych kartek papieru. Inna sprawa, ze jesli chodzi o dystrybucje cyfrowa, to potrafi byc roznie z jej uczciwoscia (gra przypisana do konsoli? dzieki Nintendo!).

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 13, 2012, 15:44:53 »
Trochę pośrednio związane z piractwem, ale myślę, że news wart przedyskutowania, jeszcze ciepłe info:

http://www.wykop.pl/link/1005933/policja-zrobila-wjazd-do-punktu-wymiany-gier-i-padbaru-w-lublinie/

I powiedzcie mi teraz dlaczego ja mam mieć wyrzuty sumienia piracąc skoro władza sama mnie do tego motywuje?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 13, 2012, 16:06:12 »
to allegro tez powinni zamknac. przeciez kurwa (sorry ale sie wkurzylem), oni nie powielaja tytułów. wymieniaja sie.... zwykle osoby.... to wssytkie meijsca gdzie sa sprzedawane oryginaly przez osoby fizyczne to tez powinny byc zamkniete.... kazyd kto sprzedaje na allegro to powinno mu sie zarekwirowac sprzet... no nie moge.... chlopaki i dizewczyny wymieniaja sie oryginalami..... porzyczaja sobie cokowliek (oryginalami!!!!) i zamykaja tkaie meijsce.... przeciez to miejsce to nie sklep! ehh.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 13, 2012, 19:14:19 »
Bo na komisariacie się skończyły strzelanki do ogrania i płyta z FIFĄ siadła na ps3, więc ciągnęli słomkę kto pójdzie po dostawę softu.

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 13, 2012, 23:46:38 »
Chory kraj. Z dowodem po węgiel, podatek od chipsów z 7% do 23% -.-
Nie wspominając o benzynie.

@inlagd - co do przypisywania. android market przypisuje do KONTA email a nie do telefonu ;) Tym mnie przekonali żeby kupić parę aplikacji jak była promocja po 0.10 usd :)
rnav spotting :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Piractwo - dyskusja ogólna
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 14, 2012, 09:02:24 »
@inlagd - co do przypisywania. android market przypisuje do KONTA email a nie do telefonu ;) Tym mnie przekonali żeby kupić parę aplikacji jak była promocja po 0.10 usd :)

No i OK, w App Store jest tak samo. I teraz powiedz tylko, dlaczego cos tak logicznego jest niewykonalne dla Nintendo? "Ambasadorzy Nintendo" (szczyt ironii nazwac tak tych, ktorzy dali sie nabrac na poczatkowa zawyzona cene konsoli) z ich ekskluzywnymi, darmowymi tytulami beda mieli sie z pyszna jak kupia nowa wersje 3DSa.