Autor Wątek: Czy warto kupić?  (Przeczytany 118004 razy)

Offline Chris

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Czy warto kupić?
« dnia: Październik 09, 2010, 14:12:18 »
Sorki jeśli gdzieś już jest taki temat, ale nie znalazłem :(. Wracając jednak do sprawy to może przyda się temat dla nowicjuszy (takich jak m.in. ja :)) gdzie odpowiadałoby się na pytanie czy warto kupić daną grę?

Przeglądam teraz Allegro szukając jakichś ciekawych gier do kupienia i mam pytanie o:

Eye of the Beholder

Wiem, że grafika, nawet jak na GBA, nie powala, ale czy warto zainwestować? :)
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2010, 18:10:27 wysłana przez Keitaro »

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Warto kupić?
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 09, 2010, 14:17:06 »
Jak jesteś hardcorowym fanem gier RPG i naprawdę nie masz innych opcji to od biedy możesz zagrać :D. Keitaro chyba rozpracowywał ten tytuł i mu się podobał. W necie zdobywa raczej negatywne opinie. Ja bym sobie odpuścił na Twoim miejscu. Szukaj mocnych tytułów, a nie niszowych produkcji.

Offline Chris

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Warto kupić?
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 09, 2010, 14:19:39 »
Tak też właśnie myślałem. Przeglądam dalej :).

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Warto kupić?
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 10, 2010, 00:37:57 »
Ta gra jest mocno archaiczna, totalnie ciężko się nawet e manu połapać. Trzeba znać tez klasy i jaka klasa jakie bronie używa, czyli ogólne zasady D&D. Ogólnie to jest jedyna gra w stlu D&D i z turowym systemem walki na GBA, dlatego mi się bardzo spodobała. Jeżeli jesteś wielkim fanem tego systemu, lubisz archaiczne tytuły z grafiką rodem z GB Classic, nie znasz pierwotnej wersji gry na PC to możesz dać temu tytułowi szansę. Ja spełniam te wymagania i w grze się rozpłynąłem.

Offline Chris

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Warto kupić?
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 10, 2010, 11:11:21 »
Swego czasu dużo grałem w Baldur's Gate, Icewind Dale i Planescape (najlepszy cRPG zaraz po Arcanum i Falloutach :)) na PC, więc co nieco ogarniam zasady D&D, ale faktycznie poczekam, aż przejdę inne bardziej zjadliwe gry coby się nie zrazić na samym początku do konsoli :D.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 18, 2011, 20:34:22 »
Szukam jakiegoś fajnego RPG na DSa. Z racji tego, że nie ma na DSa gier cRPG to chciałbym pograć w jakieś klasyczne jRPG, co polecacie? Nigdy nie grałem w żadnego Dragon Questa, a wiem, że jest ich kilka na DSa. Który jest najlepszy?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 18, 2011, 20:38:54 »
Ja mogę polecić Final Fantasy IV i Dragon Quest IX jeżeli szukasz klasyki. Pierwszy zapewni ci podróż do przeszłości solidnie wywindowanym poziomem trudności rodem z minionej epoki (moja recenzja na RA). Drugi, jest o wiele bardziej przystępniejszy dla graczy jeżeli chodzi o tę kwestię, aczkolwiek fabularnie o wiele mniej poważnie i bardziej bajkowo.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 18, 2011, 21:10:53 »
Ewentualnie sporo tańsze Final Fantasy III ale z recenzji czytałem iż jest mocno archaiczne. Plus drugi ekran słabo jest wykorzystywany.

Ze średniaków tanich (20-30zł) możesz rzucić okiem na Rhapsody albo Magical Starsign, tylko to są gry dla wąskiego grona odbiorców - grając w nie poczujesz się jak dzieciak wracający do baśni z dzieciństwa

Jak lubisz SF jest ciekawa pozycja na DSa (wiem nawet gdzie tanio można dostać), mianowicie Infinite Space Chyba jedyna tak rozbudowana i w takim stylu gra na handhelda.

Niestety tanich i dobrych pozycji jest mało.. znacznie więcej i taniej dostaniesz klasyczne jRPGi na GBA. Ew te DQ są jeszcze na DSa, IV (najtańsza), V i VI w drodze.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 19, 2011, 10:34:50 »
To ja chyba poczekam do marca i się rzucę na Golden Sun Dark Dawn, raz się żyje ;)

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 22, 2011, 19:21:00 »
Tak BTW. gdzie kupić i co kupić do przechowywania cartów czy to GBC czy z GBA ?? pudełeczka oryginalne, segregator?? co najlepsze i gdzie, ja preferowałbym raczej te plastikowe pudełęczka.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 22, 2011, 19:25:33 »
Są takie pojemniki na żywność w Tesco np. Tylko musisz kupić w miarę kanciaste i na wymiar (idziesz zaopatrzony w jakąś miarkę ;D) Mam coś takiego i bardzo sobie cenię, gry są ładnie poukładane i nie zajmują wiele miejsca.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 22, 2011, 20:20:53 »
NeYo chodziło chyba o takie małe pudełeczka jakie dodawali kiedyś do gier na GB Classic. Na allegro jeszcze nie dawno można było kupić tego masę. Osobiście trzymam wszystko w szafkach, szufladach luzem, kiedyś fakt trzeba będzie z tym zrobić porządek. Metoda na segregator też ciekawa, kartridże do GBA bez problemu zmieszczą się w jednej przegródce takiej folii do zbierania kart pionowo, natomiast nie mam pewności co do gier na GBC/GB.

marlo92

  • Gość
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 22, 2011, 20:39:49 »
Ja tych oryginalnych przezroczystych pudełek na gry od GBC itp mam 16 i trzymam w nich lepsze gry reszta spięta luźno w kostkę jedną gumka recepturką co do gier na GBA to mam do nich sporo oryginalnych woreczków foliowych  tak więc każdy kart w woreczek i następnie w kostkę i jedną gumką łapie całość . Wszystkie karty trzymam w niewielkim kartonowym pudełku;]

Co do tych oryginalnych pudełek tu jest aukcja na allegro z nimi :

http://allegro.pl/opakowania-na-gry-gba-i1460268906.html

A tu fajny pokrowiec na gry GBA:

http://allegro.pl/game-boy-gry-i1465438814.html

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 22, 2011, 20:52:50 »
Znalazłem fotę, o takie pudełko mi chodzi.


marlo92

  • Gość
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 22, 2011, 21:03:48 »
mi się podoba muszę koniecznie się w takie zaopatrzyć

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 22, 2011, 21:29:13 »
Wszystko pięknie tylko trochę ciężko ocenić co jest co. Jak chcesz wyciągnąć jakąś konkretną pozycję musisz przeszukiwać wszystko. Ofkoz mam na myśli sytuację w której grasz w określone pozycje stosunkowo często. Jak leżą zakonserwowane dla potomnych to jest ok. Ja dalej myślę o segregatorze, ale to są wiadomo wydatki dość spore.

marlo92

  • Gość
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 22, 2011, 21:33:09 »
no fakt ale ja już raczej pamiętam gdzie jest co ale taki segregator to by było coś ;d

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #17 dnia: Luty 22, 2011, 23:20:12 »
No ja kojarzę co gdzie jest po prostu, gry zawsze są tak samo ułożone.

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #18 dnia: Luty 23, 2011, 00:19:12 »
Układasz je alfabetycznie i znasz na pamięć gdzie każda jest? :| "Troszeczuńkę" pedantyzm. :P
odi profanum vulgus et arceo

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #19 dnia: Luty 23, 2011, 01:27:50 »
Nie ma ich tam 100 pozycji żeby nie móc zapamiętać mniej więcej co gdzie leży.. Nie układam alfabetycznie tylko gry seriami leżą np. 2 BoFy obok siebie, 2 GSy obok siebie itd. Więc na czuja wiem gdzie dana gra się znajduje. A pedantem owszem jestem ;)