Autor Wątek: Czy warto kupić?  (Przeczytany 117995 razy)

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #20 dnia: Marzec 01, 2011, 23:32:53 »
Zakupiłem pocketa w dobrej okazji, to mój pierwszy i mam pare pytań. Krzyżak mi lata trochę, taki luzny jest jakby, konsola w piknym stanie jak na te lata. I denerwuja mnie troche potencjometry kontrastu i dzwieku, duze skale i duzo krecenia, zbedne skrajne wartosci w kontrascie wedlug mnie ( ciemny calkiem ekran, i jasny), normalne to ??

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #21 dnia: Marzec 02, 2011, 00:08:42 »
Jak najbardziej normalne. Pamiętam jak się sam nad tym dziwiłem :P Mi się w ogóle wydaje iż obraz na Pockecie jest taki jakiś hmm niezbyt czytelny.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #22 dnia: Marzec 02, 2011, 00:10:32 »
A ten krzyżak też taki ma być?? no to jeszcze color i light by się przydał :D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #23 dnia: Marzec 02, 2011, 00:15:21 »
Duży otwór na krzyżak jest, u mnie też on tam ma sporo luzu więc chyba normalne.

Offline 54LVIAD0R

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #24 dnia: Marzec 02, 2011, 10:45:08 »
chyba w gb zwykłym też była skrajna wartość kontrastu - czarny ekran (ciemnozielony ;p). Przydaje sie na słabych bateriach - kiedy lecisz już na maksymalnym kontraście a i tak wszystko powoli zanika ;D

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #25 dnia: Marzec 02, 2011, 11:23:52 »
w tym sprzecie, kontrast byl regulowany potencjometrem. tzn kreciles ile wlazlo.... w jedna strona i iel wlazlo w druga strone, az potencjometr sie nie blokowal. wiadomo ze mogli ten opor zrobic wczesniej....przez to nie moglibysmy dobic do maksimum i do minimum.... kontrast jets po to zeby mozna bylo go dostosowywac do panujacych warunkow. wiaodmo ze te skrajne wartosci nie przydaja sie nigdy, ale taki zakres mial potencjometr i tyle..... taka budowa konsoli. maksimum kontrastu przydaje sie.... miedyz innymi p oto zeby sprawdzic dokladnie czy aby wszystkie linie sa wyswietlane.... ael to taki UBOCZNY PLUS.
co do pocketa - to normalnie ze krzyzak lata. na pcozatku siedzi dosc ciasno, ale dosc spory otwor i wyrabiajaca sie stale gumka powoduje ze krzyzak po pewnym czasie lata. jednkaze. mozna rozkrecic is prawdzic czy aby gumka nie jest popekana... przy wciskaniu ktoregos z keirunkow, powinno sie wyczuwac odpowiedni opor i dopiero wtedy odpowiedni kierunek wciska sie dlaej. pozdro.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #26 dnia: Marzec 03, 2011, 14:14:40 »
maksimum kontrastu przydaje sie.... miedyz innymi p oto zeby sprawdzic dokladnie czy aby wszystkie linie sa wyswietlane.... ael to taki UBOCZNY PLUS.

Dokładnie Pajda, to samo miałem napisać. Jak dla mnie nie jest to zupełnie bezsensowne, gdyż przykładowo pewnego razu rozkręcając GBP przypadkowo przyprawiłem ekran o pare niepotrzebnych bad linii. Jedynym rozwiązaniem była manipulacja na największym kontraście na zasilaczu w celu wykrycia owych nieprawidłowości. I to samo w przypadku Classica, z tą różnicą że z DMG można jeszcze coś z tym względzie zrobić, a z Pocketem już nie bardzo.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #27 dnia: Marzec 03, 2011, 22:09:58 »
no, tzn osttanio probowalem naprawic WiiToldowi ten wyswietlacz w jego pockecie, ale okazalo sie ze ktos juz wczesniej lutowal glowna tasme w meijscu laczenia z olna tasma wychdozaca z ekranu..... sciezki byly poprzerywane, a do tego w moemencie lutowania zaczely sie odwarstwiac od tasmy.... nic nie dal osie zrobic - mimo ze wyswietlacz jest sprawny. nie zamierzam tego tak zostawic. bo zdiagnozowaniu zniszczenia tasmy i po niudanej probie reanimacji jej, oderwalem calkowicie te dolna tasme odchdozaca od ekranu..... pod swiatlo mozan zauwazyc ze sa na wyswietlaczu sciezki, ktore musza idalnie sie pokrywac ze sciezkami na tasmie... ale jak to zrobic jak one musza sie pokrywac skoro jedna kolo drugiej jest w dlelosci mniejszej niz 0,2 milimetra....otoz po pobu bokach tych sciezek sa kwadraciki... a na tasmie po obu bokal sciezek sa krzyzyki - tkaie plusiki malutkie. te pluciki idealnie msuza byc w srodku tych kwadracikow.... dizeki temu sciezki beda sie wtedy idealnie pokrywac.... wystarczy dorbze to oczysicci ze starego kleju i nalozyc nowy klej przewodzacy.... to ejst sposob zeby zamontowac nowa tasme. odbieglem troche od teamtu....ale w tym rpzypadku bylo chrzanione lutowanie - ktos kombinowal przy tym, przegrzal tasme, zaczely sie odwarstwiac sciezki..... i to wlasnie to lutowanie bylo wina.....
Antari jdnakze w moemencie gdy wina byloby laczenie miedyz wyswuetlaczem a tasma dolna w pockecie.. to nalezy rowneiz tak samo jak w classicku - grzac tam lutownica - nie do przesady, tylko na 3-4 sekundy grzac i odsuwac grot od tego miejsca... przerwa chwilowa, i znowu. az do uzyskania efektu takze wyswyetlacz w pocketach nie sa az takie nie do naprawienia - mozna, tylko z tymi tasmami jest tam baridzje namotane i ciezej zdiagozowac gdzie lezy przycyzna problemu.... mam kilka dobrych tasm ale rozwalonych wyswuetlaczy... wiec bede musial sprobowac przyczepic dorba tasme do tego wyswuetlacza. zobaczymy jak to wyjdzie.

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #28 dnia: Marzec 06, 2011, 21:18:11 »
Jeszcze jedno zapytanie, dziś odpaliłem tego pocketa bez carta, i schodzi mi mi na ekranie zamiast napisu nintendo, czarny prostokącik. co to moze byc?? Z cartem jest ok

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #29 dnia: Marzec 06, 2011, 21:23:42 »
Jeszcze jedno zapytanie, dziś odpaliłem tego pocketa bez carta, i schodzi mi mi na ekranie zamiast napisu nintendo, czarny prostokącik. co to moze byc?? Z cartem jest ok

Piszesz że odpaliłeś Pocketa bez carta, a na końcu że z cartem jest ok :) Jeśli rzeczywiście odpaliłeś bez carta to czarny prostokąt to normalka, dopiero jak włożysz carta z grą pojawi się napis nintendo.

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #30 dnia: Marzec 06, 2011, 21:25:28 »
Tak to już jest w Game Boyach, że bez wsadzonego carta nie pokazuje się logo Nintendo. :-] Na Classicu i Pocketcie bez carta pokazuje się czarny prostokącik a na Colorze i GBA tylko logo Game Boy bez napisu Nintendo.
odi profanum vulgus et arceo

Offline NeYo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 128
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #31 dnia: Marzec 06, 2011, 21:37:58 »
Tak to już jest w Game Boyach, że bez wsadzonego carta nie pokazuje się logo Nintendo. :-] Na Classicu i Pocketcie bez carta pokazuje się czarny prostokącik a na Colorze i GBA tylko logo Game Boy bez napisu Nintendo.
O to mi właśnie chodziło dzięki :) miałem tylko advance wczesnie i to mnie zmyliło czemu w pockecie tak nie jest.

pozdro

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #32 dnia: Marzec 18, 2011, 20:46:06 »
Ja mam pytanie, które moze trochę odbiegać od tematu, ale nie wiedziałem gdzie je umieścić. Czemu Zelda oracle of ages/seasons na GBC jest na allegro tak droga? Widziałem przed chwilą za 100zł bez pudełka nawet. Czy to nie przesada? Rozumiem, że to rzadka gra, ale czy aż tak bardzo?

P.S. nie pytam dlatego, że chcę kupić. Mam oracle of ages i się zastanawiam ile naprawdę jest warta.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #33 dnia: Marzec 18, 2011, 21:19:18 »
Uchodzi za grę rzadką więc sprzedawcy wystawiają ją na Allegro za takie absurdalne kwoty. Można to dostać myślę do 50zł, tylko trzeba czekać. Mi raz się udało za 15zł sztukę nowe nie grane (bez boxów) ale to był ewenement. 

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #34 dnia: Marzec 19, 2011, 02:45:47 »
taki troche offtop. zawuzyliscire ze sezonow ceny gamboya classicka i colora i pocketa sie zmienaija?

Btw, co do cen gier rzadkich, sprzedawcy czesto przeginaja pale mysalc ze ktos to kupi... my mamy z teog tylko polew i kazemy stuknac sie w glowe sprzedajacemu... nikt tego nie kupi (no chya ze jakis laik), a predxzej ktos z nas kupi na ebayu...zelda jes rzadka u nas... to tak jakby wystawic zelde na classicka wersje niemiecka za 30 PLN i wersje DX za 150 PLN.  przepasc w cenacha, wiaodmo ze u nas ma to roznice... na ebayu nie ma to wiekszego znaczenia i lepiej tam kupic.

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #35 dnia: Marzec 19, 2011, 09:33:31 »

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #36 dnia: Marzec 19, 2011, 18:58:30 »
Ostatnio wyrwałem oboxowanego Ages, 3xA, komplet i świetny stan za 15 funtów (już z wysyłką, ale do UK) na ebayu UK. Dawałoby to około 70 zł. :-) Np. tutaj troszkę drożej.
odi profanum vulgus et arceo

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #37 dnia: Marzec 19, 2011, 19:28:59 »

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #38 dnia: Marzec 19, 2011, 19:37:22 »
Średnio bo konsolka mocno zmęczona

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #39 dnia: Marzec 19, 2011, 19:39:26 »
Ok, dzięki za radę. Chciałbym sobie kupić pocketa wreszcie do kolekcji, najlepiej z jakimiś grami, bo nie mam praktycznie gier na classica.