Autor Wątek: Czy warto kupić?  (Przeczytany 119156 razy)

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #61 dnia: Kwiecień 08, 2011, 22:21:16 »
Z motywem "okazji" to się zgodzę :) Lecz powrót do korzeni gameplay'u (w moim przypadku do GameBoya) zrodził się głownie dzięki tak fantastycznym pozycjom jak w/w Link's Awakening na którego czekać nie bardzo mi się chce ;)

Za to kraina Wario i Mario mogą poczekać na dobry moment.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #63 dnia: Kwiecień 08, 2011, 23:08:53 »
http://allegro.pl/gb-gbc-the-legend-of-zelda-dx-box-unikat-i1551773444.html

Strzeż się jak ognia to pirat!
W zasadzie napisałem to odnośnie tych wcześniejszych postów. Sam nie miałem zamiaru kupować bo tą Zeldę już mam. Ale dzięki za ostrzeżenie, bo w cartach GB/GBC się nie wyznaję i z tego co widzę trudniej rozpoznać pirata.

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #64 dnia: Kwiecień 08, 2011, 23:18:49 »
http://allegro.pl/gb-gbc-the-legend-of-zelda-dx-box-unikat-i1551773444.html

Strzeż się jak ognia to pirat!

Po czym to poznałeś ? ;) mi się ten napis game boy jakoś dziwnie przekrzywiony wydaje ...
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 08, 2011, 23:49:25 wysłana przez Rhigavo »

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #65 dnia: Kwiecień 08, 2011, 23:44:17 »
http://allegro.pl/gb-gbc-the-legend-of-zelda-dx-box-unikat-i1551773444.html

Strzeż się jak ognia to pirat!

Po czym to poznałeś ? ;) mi się jakiś ten napisz game boy dziwnie przekrzywiony wydaje ...

Przede wszystkim kolor plastiku. Zelda DX występowała tylko w czarnej wersji kolorystycznej. Do tego dochodzą: niechlujne grawerowanie plastikowego napisu Nintendo Game Boy na kartridżu, czcionka na srebrnych paskach naklejki wręcz gryząca w oczy (szczególnie ta po lewej stronie), wiele minimalnych detali jak odległości między oznaczeniami "E" a logiem Nintendo, brak małego TM przy oznaczeniu DX na pudełku (zwróć uwagę, że na kartridżu jest) i wiele innych. Do tego dochodzi zboczenie na punkcie serii Zelda ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #66 dnia: Kwiecień 09, 2011, 00:03:17 »
Po czym to poznałeś ? ;) mi się ten napis game boy jakoś dziwnie przekrzywiony wydaje ...

Nie czytało się poradnika na stronie :P Nie ładnie panowie :P

Offline marcin_N

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 173
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #67 dnia: Kwiecień 09, 2011, 00:05:45 »
Nie czytało się poradnika na stronie :P Nie ładnie panowie :P

Przyznaję bez bicia, ale powoli nadrabiam wszelkie zaległości :D

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #68 dnia: Kwiecień 09, 2011, 00:06:23 »
Czytałem cały, o ile w grach na gba można to łatwo dostrzec o tyle ten cart nie wydał mi się w żadnym stopniu podejrzany, dopiero po dogłębnym przyjrzeniu zauważyłem że ten napis "game boy" jest dziwny :p

Wgl po jednej fotce jak dla mnie trudno to stwierdzić, ale są takie spece jak stormek, którzy są obyci w temacie :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #69 dnia: Kwiecień 09, 2011, 01:21:58 »
Bajdełej art ma dwie części :P Druga nie ''promowana'' na głównej, lekko ukryta w artach traktuje o piratach na GB/GBC :)

http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=302

Btw2: Mnie na tamtej aukcji w oczy od razu rzuciło się podejrzane pudełko na grę. Zwłaszcza ten napis Game Boy Color wyraźnie jest napisany węższą czcionką. Sama problematyka pirackich boxów na gry też jest ciekawa, osobiście posiadam 1 sztukę pudełka z pirackiej gry Pokemon Gold. Można by kiedyś porównać oryginał z podróbką i dołączyć do arta. Niestety obecnie nie posiadam oryginalnego boxa z tej gry.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 09, 2011, 01:28:53 wysłana przez Antari »

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #70 dnia: Kwiecień 09, 2011, 11:33:22 »
Bez bicia.. przyznam się że artykuł o różnicach pomiędzy oryginałem a piratem również "przeleciałem" lub po prostu opuściłem/ nie czytałem. Bardzo ciekawe spostrzeżenia. Teraz łatwiej będzie mi rozróżnić kartridże. Dziękuje za pomoc. Wracam do Poka Blu ;)

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #71 dnia: Kwiecień 11, 2011, 17:59:48 »
Jaka to jest część castlevanii ? :D http://allegro.pl/gra-gameboy-castlevania-i1550253322.html

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #72 dnia: Kwiecień 11, 2011, 18:08:10 »
Circle of the Moon

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #73 dnia: Kwiecień 11, 2011, 18:12:36 »

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #74 dnia: Kwiecień 12, 2011, 19:30:46 »
No i Zelda poszła do kogoś innego na Ebay'u... A tak liczyłem na ten tytuł... :( Trudno, będzie mi dane w nią szpilnąć na 3DSie (najwyżej in near future).

http://allegro.pl/nowy-game-boy-pocket-red-full-i1555909747.html

Świetna kondycja. Wiem Antari - masz już taki kolor :P Ale dla nie mających w kolekcji (z dobrym budżetem) dobra okazja. Nasuwa się też pytanie, czy za taką kase warto to kupić czy czekać na "inny raz"?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #75 dnia: Kwiecień 12, 2011, 21:02:22 »
I znów to zależy wyłącznie od portfela oraz chęci. Pocketa można kupić w prawie idealnym stanie za te 30-40zł, tyle iż często jest to spora ruletka. Co nie znaczy że nie można kupić takiego za 150 jeżeli stan rzeczywiście jest ideał. Zalezy co dla Ciebie najważniejsze, jeżeli ładny stan i kolekcjonerska konsolka to rzeczywiście można się zastanowić nad zakupem. 

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #76 dnia: Kwiecień 13, 2011, 00:06:31 »
Ten pocket jest mój - kupiłem go na Allegro wraz z dwoma grami full box (super mario land i shadowgate classic) za ~100 zł. :) Konsola nigdy nie używana, nawet ciągle ma zafoliowane baterie. :)
odi profanum vulgus et arceo

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #77 dnia: Kwiecień 13, 2011, 22:01:16 »
wyrwalem, za 60 PLN idealnego pocketa zoltego - zero rys, zero zniszczen po kardridzu... ideal... srubki idealne, styki.. no po prostu noweczka i jest to potweirdzenie ze pockety mozan wyrwac w prozadnym stanie.. z classickami juz jets znacznei trudniej...

Offline Rezor

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 811
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #78 dnia: Kwiecień 26, 2011, 21:00:21 »
http://allegro.pl/konsola-nintendo-ds-2-gry-loombard-pl-i1583778267.html co myślicie? ekrany nie są porysowane i zgodzili się na darmową wysyłkę. Fakt, że obudowa trochę zjechana.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #79 dnia: Kwiecień 26, 2011, 21:49:52 »
Trochę się opłaca, ale to nie jest jakaś specjalna okazja. Jest Mario, hmmm, ciężko bym się zastanawiał nad kupnem. ;>
Radzę licytować.

Japońszcyzna wciąga.... ;/