Autor Wątek: Czy warto kupić?  (Przeczytany 120303 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #600 dnia: Maj 02, 2013, 22:41:08 »
Stan dość średni, cena trochę zawyżona z uwagi na stan. Wysyłka bardzo ok.

Offline Madej

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #601 dnia: Maj 05, 2013, 20:26:29 »
Co do tego DSa na wcześniejszej stronie. Każdy DS jaki widziałem na tablicy lub allegro ma tak napisy. Co o tym sądzicie?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #602 dnia: Maj 05, 2013, 20:33:15 »
Co do tego DSa na wcześniejszej stronie. Każdy DS jaki widziałem na tablicy lub allegro ma tak napisy. Co o tym sądzicie?

W serwisach aukcyjnych itp. masę jest sprzętu odnowionego, tzw. Refurbished.

Często jest to sprawny sprzęt, ale kolekcjoner raczej nie zaakceptuje takiego składka, bo składak to właśnie jest. Najczęściej chińska podróba obudowy i wymienione wybrane elementy.

Ja kupiłem na Allegro dwie sztuki DS Lite, ale sugerowałem się wyglądem pudełka (rysik ułożony pod odpowiednim katem) i ilością rysików w komplecie. Do tego intuicja i szczegółowe badanie zdjęć.

Oba to oryginały :)

Offline Madej

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #603 dnia: Maj 05, 2013, 21:13:31 »
Widzę że nieźle obeznany jesteś. Pozazdrościć takiej wiedzy ;)
Twoim zdaniem tamten to Refurb?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #604 dnia: Maj 05, 2013, 21:29:20 »
IMO nie warto. Jest szansa, że to oryginał, ale stan nieadekwatny do ceny. Na Allegro stosunkowo łatwo wyłowić oryginał. Tak jak wcześniej wspomniałem, najlepiej gdyby sztuka była z BOXem w wersji europejskiej i był komplet rysików. Żadna to filozofia, czy obeznanie :) Jakby co pytaj na forum, ewentualnie możesz wysłać mi PW to pomogę w weryfikacji.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #605 dnia: Maj 05, 2013, 21:59:28 »
A ja się wetnę trochę w waszą konwersację i zmienię temat :P

Kupiłem Sword of Mana (komplet: pudełko i papiery - brak tylko tekturki na karta) za 12.50 funtów +4 wysyłka. Czy warto? :D

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #606 dnia: Maj 05, 2013, 22:09:33 »
Nie wiedziałem gdzie napisać, a nie chciałem spamować nowym postem.
Chodzi o to, że muszę rozkręcić telefon i nie mam płaskiego krzyżaka (chodzi o śrubokręt + którego koniec nie jest taki \/ tylko taki |_|) jak najmniejszy. jak ktoś taki ma to niech napisze na PW.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #607 dnia: Maj 05, 2013, 22:11:04 »
a do telefonów nie jest przypadkiem taka jakby gwiazdka?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #608 dnia: Maj 05, 2013, 22:18:22 »
Z DSami sprawa wygląda tak, że te zamienniki obudów to tragedia - wiem z doświadczenia, miałem taki w rękach. Obudowy z chin do GB / GBC / GBA (AGB) to prawie jak oryginał. Z prostego powodu - tworzywo to zwykły ABS i nie ma tam jakiejś filozofii produkcji. W DS już jest gorzej - oryginalne wnętrze konsoli jest przyjemne w dotyku, matowe... zamienniki to zwykły, błyszczący, śliski plastik.

Nie wiedziałem gdzie napisać, a nie chciałem spamować nowym postem.
Chodzi o to, że muszę rozkręcić telefon i nie mam płaskiego krzyżaka (chodzi o śrubokręt + którego koniec nie jest taki \/ tylko taki |_|) jak najmniejszy. jak ktoś taki ma to niech napisze na PW.

chodzi ci o Torx?

Mam takie, ale wymienne końcówki... nie chcę się tego wyzbywać. Raczej tania sprawa - obczaj w sklepach.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline ESKAred

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 104
  • So yeah...
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #609 dnia: Maj 05, 2013, 22:54:53 »
Mi chodzi tylko o obudowę! tylko tam jest bardzo mały krzyżak i każdy śrubokręta który mam mi nie włazi
BTW trox tez mi się przyda

PS: jak by co mi chodzi o POŻYCZENIE, nie kupno takiego śróbokręta

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #610 dnia: Maj 06, 2013, 00:53:10 »
Kupiłem Sword of Mana (komplet: pudełko i papiery - brak tylko tekturki na karta) za 12.50 funtów +4 wysyłka. Czy warto? :D
to nie jest dzial: Czy warto bylo, lecz Czy warto kupic
mamy rozpatrywac kazdy zakup, zeby ludzie poczuli sie lepiej, ze nie zmarnowali pieniedzy?
moim zdaniem nie warto bylo
generalnie Sword of Mana to srednia gra
box tez nie jest jakis zjawiskowy, a nawet pokusilbym sie o stwierdzenie ze grafika na okladzce jest brzydka
sama wartosc gry jest niska
nie jest ona rzadka, ani ciekawa w zaden sposob
ale jezeli bedziesz kiedykolwiek chcial dokupic instrukcje to uwazaj, bo amerykanska gra ma inna instrukcje, niz europejska, mimo ze okladka gry jest podobna


Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #611 dnia: Maj 06, 2013, 14:52:23 »
to nie jest dzial: Czy warto bylo, lecz Czy warto kupic
mamy rozpatrywac kazdy zakup, zeby ludzie poczuli sie lepiej, ze nie zmarnowali pieniedzy?
moim zdaniem nie warto bylo
generalnie Sword of Mana to srednia gra
box tez nie jest jakis zjawiskowy, a nawet pokusilbym sie o stwierdzenie ze grafika na okladzce jest brzydka
sama wartosc gry jest niska
nie jest ona rzadka, ani ciekawa w zaden sposob
ale jezeli bedziesz kiedykolwiek chcial dokupic instrukcje to uwazaj, bo amerykanska gra ma inna instrukcje, niz europejska, mimo ze okladka gry jest podobna
jeśli można gadać o pożyczeniu śrubokręta, to czemu nie "czy było warto?"
napisałem, że mam instrukcje, brakuje tylko tekturki na karta ;)
Może grafika na okładce nie jest arcydziełem sztuki, w moim mniemaniu jednak coś w sobie ma.
Niską wartość gry nie mam pojęcia skąd wziąłeś (boxy razem z wysyłką >20 funtów/25-30$)
a jeśli chodzi o wartość merytoryczną a nie pieniężną to wypowiedz co w tej grze się Tobie nie podoba ;) Specjalnie rzadka ona nie jest, ale wybitnie pospolita również (ok. 30 aukcji na całe US, przy czym połowa to same carty).

Wiem, że nie zmarnowałem pieniędzy, bo dla mnie ta gra jest epicka (wciągnęła mnie fabuła, ma bardzo przyjemny gameplay i jednym zdaniem: Podoba mi się.
Chodziło mi tylko o to, czy ewentualnie nie przepłaciłem.
Ale jeśli nie wolno się nawet zapytać, bo taki igorch od razu zacznie h8ować... (nic osobistego :P)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #612 dnia: Maj 06, 2013, 17:32:37 »
wytlumaczylem linijke nizej dlaczego wg. mnie nie jest ona wartosciowa "nie jest ona rzadka, ani ciekawa w zaden sposob"
graficznie gra nie jest brzydka
muzyka jest bardzo irytujaca
fabula jest nudna, co da sie przewidziec juz na poczatku gry, gdy bohater okazuje sie gladiatorem (troche cliche)
wielki kaktus jest idiotyczny (czemu kaktus?)
sam system tworzenia przedmiotow jest wkurzajacy, czasochlonny i bardzo losowy (jesli sie nie kozysta z poradnikow)
a najgorsze jest zmienianie broni i dusz (trzeba kliknac start i wybrac przedmiot czy duszka)
sam system walki bylby ciekawszy, gdyby go w jakis sposob urozmaicono
rozwoj postaci tez jest bardzo ubogi
jest to co najwyzej srednia gra
bardzo niedopracowana wg. mnie (gralem w nia dawno i ciezko mi przypomniec sobie wszystko)

wypowiedzialem sie na poczatku raczej w kwestii, czy warto posiadac akurat ta gre w pudelku
i moim zdaniem jest to nie

ciezko jest oszacowac wartosc gry w boxie, bo ceny sa raczej dyktowane przez sklepy internetowe, ktore maja monopol na ebayu

ja podchodze do sprawy tak: jezeli mi zalezy na grze to cena nie gra tak wielkiej roli
a jezeli mi nie zalezy to kupuje gry tylko, gdy natrafia sie jakas kozystna oferta

czy gdybym ci powiedzial, ze ja kupilem ta gre w boxie za 40zl cokolwiek by to zmienilo? nie... bo to bylo dawno temu i nie jest to aktualna cena i pewnie nigdy nie byla to cena rynkowa

czy da sie kupic taniej? tak, ale okazje rzadko sie zdarzaja

twoj pierwszy post sugerowal, ze chcesz sie pochwalic nowym nabytkiem, gdybys rzeczywiscie przejmowal sie cena bys poprosil o konsultacje przed zakupem
tym bardziej, ze uwazasz, ze wiesz lepiej i masz juz wyrobiona opinie
swoim zakupem mozesz sie pochwalic w innym watku
co do instrukcji to sory, nie przeczytalem ze zrozumieniem

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #613 dnia: Maj 06, 2013, 18:46:09 »
Mi się SoM bardzo podobało na GBA, nawet w top 3 kiedyś opisywałem na łamach GBFu. Różne są gusta nimi też się nie kieruj tylko sam oceniaj grę :)

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #614 dnia: Maj 06, 2013, 22:48:47 »
O grze już miałem własną, pozytywną opinię, tylko się zastanawiałem czy przypadkiem troszkę nie przepłaciłem ;)
Krytykę igorch rozumiem, bo gra ma te kilka (wg mnie kosmetycznych) niedociągnięć, była ona konstruktywna za co bardzo mu dziękuję.

Przynajmniej nie wyskoczył nikt z tekstem pokroju "ta gra jest głupia, bo tak" ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #615 dnia: Maj 07, 2013, 00:09:17 »
Na przyszłość warto jednak korzystać z tematu "Kufer tajemnic" do takich dyskusji, gdyż jak zostało wyżej zasugerowane, temat tego wątku brzmi "czy warto kupić". Jak doskonale daje się zauważyć absencja słowa "było", jednoznacznie wskazuje, iż służy on do konsultacji przed zakupem a nie po.

Poniżej zostawiam odpowiedni link:

http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=45.0

Offline Madej

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #616 dnia: Maj 08, 2013, 21:26:50 »
Dzwoniłem do Carrefoura z pytaniem o 3DSa. Miła Pani po chwili namysłu (pewnie zdziwiona "co on chce" :D) odpowiedziała mi że jest za 400zł. Jest to egzemplarz po dystrybucyjny (tak zrozumiałem przez telefon). Czy fatygować się 50km dla tej konsoli?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #617 dnia: Maj 08, 2013, 21:29:45 »
Zależy co znaczy ten termin "po dystrybucyjny" :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Madej

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 19
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #618 dnia: Maj 08, 2013, 21:30:41 »
Sam nie wiem. Trochę się jąkała a po chwili wyskoczyła z informacjami i tyle usłyszałem. Sam nie wiem co to może znaczyć.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Czy warto kupić?
« Odpowiedź #619 dnia: Maj 08, 2013, 21:37:57 »
Jak z wystawy, gdzie ludzie to macali to bym nie brał. W sumie bym się przejechał zobaczyć... zależy ile cię dojazd wyniesie.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie