Autor Wątek: Sega Mega Drive Genesis Portable (TV Out Kabel)  (Przeczytany 2304 razy)

Offline olafmi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Sega Mega Drive Genesis Portable (TV Out Kabel)
« dnia: Kwiecień 03, 2017, 18:43:23 »
Witam,
zainteresowano mnie to:
http://www.ebay.pl/itm/Sega-Mega-Drive-Genesis-Handheld-PXP-Portable-Video-Game-Player-20-Games-Retro-/391445214744?hash=item5b23f3f618:g:6SEAAOSwnbZYCxDo

Niestety większość  sprzedawców sprzedaje tylko Konsole bez kabla do podłączenia do telewizora.
Moje pytanie jest takie:

Jak widać na obrazku jest to kabel który mi wygląda na normalny Stereo kabel (konsola jest monofoniczna). Czy mogę taki kabel do tej Konsolki podliczyć bez zepsucia jej? Czy jednak ten Audio / Video kabel na obrazku jest inaczej konstruowany niż normalny Audio kabel?

Pozdrawiam

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Sega Mega Drive Genesis Portable (TV Out Kabel)
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 03, 2017, 19:21:44 »
Co najwyżej kanały będą zamienione i będziesz musiał podłączać żółtą wtyczkę jako dźwięk. Na pewno nic nie zepsujesz.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Sega Mega Drive Genesis Portable (TV Out Kabel)
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 03, 2017, 23:27:25 »
Posiadam dwa takie sprzęty :)
Na samej konsoli wyglądają super... ale. Dźwięk jest bardzo dziwny. Ni to wolny, ni to jakiś taki dziwny...
Co dziwniejsze, przy wyjściu AV dźwięk jest jeszcze gorszy a obraz... jak przez AV - nienadzwyczajny.

Co do pytania:
Ja używam czegoś takiego:


I jeden kanał jest audio a drugi wideo :)

Offline olafmi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 33
Odp: Sega Mega Drive Genesis Portable (TV Out Kabel)
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 14, 2017, 00:38:26 »
Dzięki za odpowiedzi. Według tego wideo:

https://www.youtube.com/watch?v=tdY9emG3hSw

ta konsola jest nie tylko do Segi Mega Drive / Genesis ale potrafi też odtwarzać gry z Gamboy Color, GBA, NES i SNES. Niestety na forach opisują że konsola nie tworzy zapisów do gier od Segi Mega Drive / Genesis! Więc kupno tej konsoli odpada bez tej funkcji.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 14, 2017, 15:12:36 wysłana przez olafmi »

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Sega Mega Drive Genesis Portable (TV Out Kabel)
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 14, 2017, 09:39:25 »
Emuluje inne konsole? To nawet nie wiedziałem :)
Co do braku zapisu. Mam tę konsolę już bardzo długi czas (chyba z rok czy ponad już będzie) i jakoś nigdy nie korzystałem z funkcji zapisu bo... grałem w gry, które tego nie wymagały x] A jeśli już, to były podane na zasadzie kodu.
Czy warto? Jeżeli nie miałeś nigdy do czynienia z grami dla Segi - warto. Jeżeli chcesz doświadczyć prawdziwy Blast Processor (<3) tooo najlepiej kup oryginalnego MD. Serio. KAŻDA współczesna kopia jest GORSZA niż jej oryginał z lat '90.