Autor Wątek: [Wszystkie] GB na ekranie TV  (Przeczytany 2741 razy)

Offline luigi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
[Wszystkie] GB na ekranie TV
« dnia: Kwiecień 18, 2012, 09:59:07 »
Witam,

Mam pytanie ile jest sposobów aby zagrać w gry z GB/GBA/GBM na ekranie telewizora. I nie chodzi mi tu o emulatory. Chodzi o grę bezpośrednio z kartridża.
1) GameBoy Player do Gamecube'a
2) Super GameBoy do SNES'a
...
cosik jeszcze ?

Pozdrawiam

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: [Wszystkie] GB na ekranie TV
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 18, 2012, 12:47:55 »
do n64 też jest jakaś przejściówka na gry gameboy

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] GB na ekranie TV
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 18, 2012, 14:52:21 »
Raz znalazłem takie ustrojstwo do PSX, wrzucałem na forum nawet :P


Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: [Wszystkie] GB na ekranie TV
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 18, 2012, 15:55:45 »
http://hackaday.com/2010/04/12/game-boy-video-out-adapter/

świetny pomysł.

Widzialem to kiedyś, koleś to zrobił z super gameboy'a :P co najlepsze przeklada tez chipy z super gb do DMG zeby nie mialy boot logo xD NeX rzadzi :)

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [Wszystkie] GB na ekranie TV
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 18, 2012, 19:46:50 »
Wbrew pozorom jest trochę tych możliwości :) Postaram się tu dla ciebie je wymienić zgodnie ze stanem mojej wiedzy. No to jedziemy z koksem :P

1) Super Game Boy - czyli odpowiednia sprzętowa przejściówka no SNES . Obsługuje tylko i wyłącznie gry z GB Classica



2) Game Boy Player - sprzętowa przystawka do konsoli GameCube obsługująca gry z GB Classica , Colora i Advance .



3) Game Boy Wide Boy - urządzenie przeznaczone dla deweloperów , do testowania gier z możliwością wyświetlania obrazu na ekranie . Występowały jego 3 wersje przeznaczone dla Classiaca (podłączane do Famicoma), Colora (podłączane do Nintendo 64) i Advance (podłączane do Nintendo 64).








4)Gameboy Booster - sprzętowa przejściówka Chińskiej myśli technicznej . Urządzenie było produkowane w bodajże dwóch wersjach sprzętowych przeznaczonych dla PSX i Nintendo 64 . Każde z nich umożliwiało uruchamianie gier z GameBoya na PSX oraz analogicznie Nintendo 64. Jednak z tego co mi wiadomo z jakością wyświetlanego obrazu bywało różnie , podobnie i dźwięku .





5) GBA to TV Adapter - specjalna sprzętowa przystawka do GB Advance . Wymagała rozkręcenia konsolki i podmienienia tylnej części na specjalnie przygotowaną przez producenta obudowę.






6) IS-AGB-CAPTURE - kolejne urządzenie przeznaczone dla developerów umożliwiajace wyświetlanie obrazu z GBA na ekranie telewizora





7) Sprzętowy adapter umożliwiający wyświetlanie obrazu z GameBoya na ekranie. Jest to oficjalny produkt Nintendo . Wykorzystywany był w wszelkiego rodzaju "kioskach" reklamowo- promocyjnych konsolki Nintendo . Grając na konsolce można było obserwować obraz na ekranie telewizora. Było ich co najmniej kilka rodzai , a wyglądało to cudeńko miej więcej tak.






Wymieniłem chyba wszystkie tego typu urządzenia o których słyszałem , chociaż mam nie odparte wrażenie że czytałem gdzieś o jeszcze jednym jakimś cudeńku . Oczywiście można w internecie znaleźć także sporo "samoróbek" stworzonych przez zapaleńców , tak jak to masz w linku od pajdy. Ale jak na razie nie zaświtało mi co to było i gdzie to "coś" widziałem :)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [Wszystkie] GB na ekranie TV
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 18, 2012, 19:50:43 »
@Mrocznooki - A mógłbyś mi jeszcze wytłumaczyć, na czym polega różnica między Super Game Boy a Super Game Boy 2?

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [Wszystkie] GB na ekranie TV
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 18, 2012, 19:58:49 »
 Super Game Boy 2 był wydany tylko i wyłącznie w Japonii bodajże i w odróżnieniu od swojego poprzednika posiadał "link port" który umożliwiał grę w trybie multiplayer po przez link kabel , tak jak ma to miejsce gdy zepniemy dwie konsolki tym kabelkiem. A po za tym chyba miał dodatkowo 2 diody led , od zasilania i połączenia kabelkiem , oraz chyba pozmieniane trochę grafiki w oprogramowaniu .

Offline luigi

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 18
Odp: [Wszystkie] GB na ekranie TV
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 20, 2012, 07:31:38 »
Mrocznooki dzięki za wyczerpującą odpowiedź :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] GB na ekranie TV
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 20, 2012, 13:57:53 »
Mrocznooki a może pokusiłbyś się o niewielkich rozmiarów artykuł na główną, co? Bardzo fajny temat oraz spora dawka hardware'owej informacji :).