Autor Wątek: GBA SP odczytuje gry tylko z GBC - uszkodzony?  (Przeczytany 3434 razy)

Offline trotyl

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Odp: GBA SP odczytuje gry tylko z GBC - uszkodzony?
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 05, 2012, 14:26:16 »
Bateria niestety się już rozładowała, była bardzo słabo naładowana - wystarczyła na ok. pół godziny grania. Próbowałem też ładować GB ale nic z tego nie wyszło - po niecałej  minucie się włącza.
Więc problem jest chyba gdzieś w środku GB i trzeba będzie bawić się w rozkęcanie.
A ten śrubokręt to można na ebay.com znaleźć, trochę taniej nawet niż na DX :) Chyba sobie zamówię. Bo bez rozkręcenia konsolki to się raczej nie obejdzie. Próbowałem odkręcić te śrubki małym płaskim śrubokrętem ale prędzej bym te śrubki zniszczył niż odkręcił. Jest jeszcze niby sposób z długopisem który trzeba stopić i dopasować do kształtu śrubki ale mi się nie udało tego zrobić (to w ogóle możliwe?).

McMarycha

  • Gość
Odp: GBA SP odczytuje gry tylko z GBC - uszkodzony?
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 05, 2012, 18:49:02 »
Ten sposób który wspomniałem o podtopionym długopisie  jest stosowany najczęściej do GC wiesz możliwe że ci się nie udaje

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: GBA SP odczytuje gry tylko z GBC - uszkodzony?
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 05, 2012, 18:52:08 »
Kup śrubokręt nie baw się w te długopisy / nożyczki. Szkoda konsoli.

btw. niektórzy ładowali baterię do GBA SP za pomocą tel. komórkowych.

McMarycha

  • Gość
Odp: GBA SP odczytuje gry tylko z GBC - uszkodzony?
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 05, 2012, 19:18:22 »
Możesz wyjąć baterię i jeżeli masz jakąś nie potrzebną ładowarkę to możesz obciąć kable i połączyć z baterią + do + i - do -
Ale musisz uważać żeby tej baterii nie przeładować bo Ci spuchnie

Offline RafiX99

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 110
Odp: GBA SP odczytuje gry tylko z GBC - uszkodzony?
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 08, 2012, 15:14:52 »
Ja mam chyba problem z ładowaniem GBA SP.
Mam ładowarkę USB z R2POL,na drugi dzień jak mam GBA to mi bateria się rozładowała,podłączyłem i świeci się pomarańczowa dioda.Jakieś 15 min po zgasła.Docisnałem kabel i dalej ładowało.10 min póżniej znowu zgasła i do cisnąłem itd...W końcu podłączyłem do kompa.15-20 minut dioda zgasła.I nie wiem czy od początku jak pierwszy raz zgasła czy ją naładowało czy przy ostatnim razie.