Autor Wątek: AGB-001 | GBA backlight mod - wątek główny  (Przeczytany 70417 razy)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
AGB-001 | GBA backlight mod - wątek główny
« dnia: Maj 02, 2013, 10:33:29 »
Zakładam ten temat z dwóch powodów - jednym z nich jest chęć uporządkowania sobie celów, które chciałbym osiągnąć z GBA. Drugi to niejako chęć pochwalenia się wśród szerszego grona projektem, a finalnie przerobioną konsolą.

Najbardziej z generacji konsol GBA podobała mi się pierwsza wersja. Niestety SP (czy to v1 czy v2) ma tę przewagę, ze jej ekrany mają podświetlenie.

Właśnie zmierza do mnie pocztą polską GBA SP v2, której ekran wykorzystam do modowania AGB.

Zamówiłem też nową budę (czarna) do AGB wraz z gumkami itd. Choć kupiłem ją przy okazji zamawiania screen protectora i gumek do GBC. Pewnie będzie do sprzedania - bo mam teraz inny pomysł.

Muszę teraz dorwać AGB i zamówić taśmę do podłączenia ekranu. No i właśnie - w galerii rosecoloredgaming znalazłem świetne obudowy do AGB - włączając w to różnokolorowe przyciski. Spytałem właśnie w jakiej technologii są wykonane, o dostępność i cenę.

Teraz małe podsumowanie w punktach tego, co chciałbym osiągnąć:

  • AGB-001 z ekranem AGS-101
  • podświetlenie na stałe (bez przełącznika)
  • unikatowy kolor obudowy / przycisków (jeszcze nie zdecydowałem - czekam na info)
  • własna naklejka "znamionowa" - mam możliwość druku w drukarni - kwestia dobrania 'metalicznego' papieru i przygotowania wzoru
  • szklany screen protector

Widzę, że moje podejście do tematu jest nieco inne niż części użytkowników forum, którym zależy na oryginalnych częściach i dobrze zachowanym stanie oryginalnej konsoli. Mam nadzieję, że wyjdzie z tego coś fajnego, choć już teraz spodziewam się długich faz oczekiwania na progress -> przesyłki z chin nie są zbyt szybkie.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 23, 2015, 19:40:01 wysłana przez Antari »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 02, 2013, 11:25:58 »
Życzę powodzenia z projektem! Jestem niezmiernie ciekaw rezultatu. Sam również zająłem się podobnym projektem, jednak na dużo mniejszą skalę. Fajnie, że coraz więcej osób się za takie modyfikacje bierze.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 02, 2013, 12:47:35 »
Jest już u mnie AGS-101. Oto co kupiłem za 55 zł + przesyłka:



- konsola AGS-101 (widać, że obudowa troszkę przeszła - ale technicznie wszystko gra)
- sprawna bateria
- ładowarka Nintendo
- NFS Carbon + Happy Feet (na moje oko - oryginały) [edit] rozkręciłem - oryginały na 100%

Wydaje mi się, że było warto... Szukałem ekranu i nie znalazłem za mniej niż $30 + shipping. W przyszłym tyg. odwiedzę giełdy z elektroniką - może AGB znajdę.

Generalnie przekonałem się do portali ogłoszeniowych - da się znaleźć rzeczy taniej niż na allegro. Zdecydowanie taniej - pytając o ceny AGS-101 allegrowicze nie schodzili ze 100 zł za konsolę.


Posłuży mi do zabawy zanim nie skompletuję wszystkiego do modowania AGB. BTW - lutownica już też załatwiona :D
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2013, 18:20:18 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 02, 2013, 17:06:57 »
Przyznam, że zainteresował mnie ten szklany screen protector, który masz w planach. Jest on gdzieś dostępny do kupienia, czy na zamówienie robisz?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 02, 2013, 17:18:08 »
Są do kupienia w kilku sklepach - jak wrócę do domu to podlinkuję. Ma je też koleś, który produkuje tasiemki do ekranów. Podobno wyglądają lepiej i są wytrzymałe.

[edit] jak obiecałem:

www.consolemate.com.au/replacement-screen-lens-strong-clarity-glass-p-202.html
http://www.ebw.gr/en/product/5609/STRONG-CLARITY-LENS-FOR-GBA


Będę zamawiał to jak by ktoś był zainteresowany to mogę kupić więcej (podobno 4$). Na razie nie mogę złożyć zamówienia bo nie mam jeszcze AGB (nie wiem, czy potrzebuję taśmy 32 czy 40 pin).
« Ostatnia zmiana: Maj 02, 2013, 18:11:43 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 02, 2013, 18:54:22 »
Sam na razie nie posiadam AGB, ale w dalszej perspektywie mam w planie zrobić coś podobnego co Ty. Marzy mi się AGB z ekranem z AGS-101, dlatego z przyjemnością będę śledził ten wątek i czekam niecierpliwie na rezultat.

Aktualnie mój projekt customizacji GBA SP musiałem zawiesić do czasu znalezienia lakiernika, bo sam zbyt dobrze go nie pomaluję, a jestem perfekcjonistą (co ma niestety swoje wady).

Tutaj znajdziesz AGB z uszkodzonym wyświetlaczem:
http://allegro.pl/game-boy-advance-uszkodzony-wyswietlacz-i3205093742.html
Obstawiam, że uszkodzona (najprawdopodobniej tylko poluzowana) jest taśma. Sam chciałem go licytować, ale sądzę, że Tobie bardziej się przyda ;)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 02, 2013, 19:10:57 »
Zastanawiam się nad licytacją, można zaryzykować. Urządzałaby mnie nawet sama płyta - jednak wolałbym mieć pewność, że jest sprawna. Możesz mieć rację z taśmą :) Co do lakierowania - myślę, że da radę... tylko, że ktoś doświadczony powinien dobrać sprzęt, farbę, położyć kilka cienkich warstw. Sam SP jest przecież lakierowany.

a jestem perfekcjonistą (co ma niestety swoje wady).

Witam w klubie. Z tego powodu od razu wymieniłem budę w GBC i kombinuję z odrestaurowaniem GBA :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 05, 2013, 19:24:46 »
Dawca płyty głównej - AGB-001 - kupiony. Wszystko śmiga, tylko brudny trochę. Wkręty skorodowane nieco - pewnie wymienię je na nowe. Jutro może fotki.

Mam jeszcze upatrzonego drugiego AGB - silvera. Pewnie też kupię - najwyżej jeden pójdzie na sprzedaż.

Teraz pytanie z zupełnie innej beczki. W obu konsolach - AGB-001 i AGS-101 - włącznik ma dziwną przypadłość. Jeśli zacznę nim poruszać, gdy jest w pozycji włączonej to czasem zamruga mi dioda na czerwono, zdarzy się że nawet zresetuje konsola. Nie siedzi do końca sztywno jak w GBC. Tak już jest, czy coś z moimi konsolkami nie tak?
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2013, 19:37:26 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 05, 2013, 19:42:09 »
Chodzi Ci o to, że dioda zapala się na czerwono/konsola się wyłącza kiedy popchniesz suwak włącznika w dół, ale jeszcze zanim przeskoczy? Ja mam tak tylko w moim GBA, z tym, że nie da się w ten sposób jej wyłączyć, tylko dioda robi się czerwona. Ale to raczej normalne, nie ma się co tym przejmować.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 05, 2013, 19:44:34 »
Dokładnie to - jak przesunę w stronę wyłączania, ale jeszcze nie zaskoczy. Dioda robi się czerwona, jak bardziej tam pogmeram to nawet się resetuje :D Jak nie dotykam wszystko jest ok - raczej nie ma możliwości, żebym przypadkiem to zrobił. Trzeba tam nieźle pokombinować. Tak pytam, bo w GBC jest bardziej sztywno.

U mnie włącznik też taki luźny, więc chyba można uznać to za zwykłą przypadłość GBA ;)

Nie miałem nigdy GBA stąd pytam :) W takim razie ok, dzięki za info.
« Ostatnia zmiana: Maj 05, 2013, 20:47:26 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #10 dnia: Maj 05, 2013, 20:31:41 »
U mnie włącznik też taki luźny, więc chyba można uznać to za zwykłą przypadłość GBA ;)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #11 dnia: Maj 05, 2013, 22:46:16 »
Też tak mam, więc to chyba normalna przypadłość ;)
Kurcze, coraz bardziej robisz mi ochotę na kupno AGS101... Eh, Ty niedobry Ty ;D

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #12 dnia: Maj 07, 2013, 09:59:03 »
Garść nowych informacji:

Zerey Zhang, czyli twórca kabelków do łączenia ekranów posiada jedynie standardowe obudowy do GBA i szklane screen protectory, które są podobno dużo lepsze niż te standardowe.

Dostałem od niego informację, że za obudowy w niestandardowych kolorach w galerii rosecoloredgaming odpowiada niejaki wiggyx, który jest jego partnerem / dystrybutorem kabelków na USA i on sam nie wie jak są wykonane / skąd je ma.

Zanim będę cokolwiek zamawiał zorientuję się czy można u niego kupić taką obudowę, albo choćby przyciski. Postaram się też w tym tyg. dodzwonić do gościa od tego silver GBA i dopiero jak go kupię zadecyduję który AGB będzie modowany (tasiemki są 32 i 40 pinowe i trzeba zidentyfikować je na podstawie płyty głównej).
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #13 dnia: Maj 07, 2013, 10:36:33 »
Z tego co się orientuję to wszystkie obudowy od rosecoloredgaming są oryginalne i ręcznie malowane.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #14 dnia: Maj 07, 2013, 11:10:36 »
Te jednolite zapewne tak. Ale chodzi mi o te pół-przezroczyste, bo w sumie one nie wyglądają jak malowane. Ew. same takie przyciski bym zamówił.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #15 dnia: Maj 07, 2013, 12:09:01 »
Mówisz o tego typu budach?

Te też są malowane :)
Cytuj

Hi! This is a wonderful tutorial, but I think I’ve missed something. Is there some special way of going about painting the translucent plastic cases, like with your red and blue Light+?
Many thanks if you answer.
Cytuj

Reply

    wiggy said:   

    April 26, 2013 at 9:17 am   

    That’s a secret ;)

    No, just kidding. I use translucent paints. There are lots of options as far as rattle can colors go. Look for these products:

    • VHT nightshades (smoke colored/translucent black and red)
    (Both of the VHT products are formulated for use with plastics, so no adhesion promoter is required.)

    • Krylon Stained glass (yellow, red, and blue)
    (This product may be discontinued. I can’t find it locally at any of the locations that at one point carried it.)

    • Duplicolor Metalcast (red, blue, green, orange, yellow, smoke, and violet)
    (This and the VHT products are most easily found at automotive parts stores)

    I’ll update the FAQ at some point to include this info ;)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #16 dnia: Maj 07, 2013, 12:44:08 »
E... to w takim razie takie coś mógłbym kombinować we własnym zakresie i nie potrzebuję takiej budy sprowadzać ze stanów.

Zerey wspomniał mi coś o białych przyciskach. Standardowe są takie bardziej szare - tutaj na fotce tego czerwonego AGB wydają się białe. W replacementach obudów są szare. To jakiś inny, biały typ przycisków? Bo fajnie wyglądają. Do czarnej obudowy bym je zamontował.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #17 dnia: Maj 08, 2013, 19:50:02 »
Dobra, dwa AGB-001 mam na stanie. Foty jutro przy lepszym świetle zrobię.

Mam teraz pytanie odnośnie przycisków R / L (shoulder buttons). Wszystkie są sprawne - ale wyczuwam delikatne różnice w ich działaniu  / oporze naciśnięcia / dźwięku kliknięcia. Można coś z tym zrobić?

Zamienniki do kupienia gdzieś widziałem - to nie są czasem takie - L+R Buttons Switches...? ale czytałem, że psiknięcie "Kontaktem" pomaga i działają jak nówki.

W 3 GBA, które mam lewy lepiej chodzi, prawe są "wyrobione" :D
« Ostatnia zmiana: Maj 08, 2013, 20:08:00 wysłana przez M4ciek »
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #18 dnia: Maj 08, 2013, 20:41:47 »
To chyba normalnie że nie działają idealnie podobnie, w nowych sztukach też chyba tak jest..

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #19 dnia: Maj 08, 2013, 21:15:55 »
Hmm... nie wiem, bo nigdy nie miałem w rękach nówki GBA. Szukam informacji, czy w SP są te same switche - bo ja tak to bym zamówił z dx i przelutował. Ale najpierw ten "kontakt" wypróbuję. Chcę dobrze ogarnąć tego GBA i R/L to ważny element :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie