Autor Wątek: AGB-001 | GBA backlight mod - wątek główny  (Przeczytany 73620 razy)

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #240 dnia: Maj 29, 2013, 13:26:01 »
Były 2 wersje AGB - taka z 40 pin i taka z 32. Jak się rozkręci to po prostu widać podpis pod złączem (32 / 40). Któraś wersja jest chyba nowsza (obstawiam 32 pin). Nie wpływa to chyba na jakość.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #241 dnia: Maj 29, 2013, 13:29:51 »
El3ctrox. Ilość pin nie robi różnicy, po prostu Nintendo wypuściło jakby dwie partie Game Boy'ów Advance. W jednej płyta główna miała złącze 32-pinowe, natomiast druga 40-pinowe. Jakość obrazu w obu przypadkach jest taka sama. jedyny myk to taki, że do 40-pinowej płyty głównej nie podłączysz taśmy 32-pin i vice versa.

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #242 dnia: Maj 29, 2013, 15:14:33 »
Posłałem już dane, sorki że tak późno ale byłem w robocie i miałem tylko minute żeby cokolwiek odpisać wcześniej :). Co do zamówienia czerwcowego to myślę że będziemy się organizować w drugiej połowie miesiąca, tak co by to ogarnąć do końca. Ja mogę się wszystkim zająć - po mimo że M4ciek zrobił by to o wiele lepiej (tak - należy Ci się duże piwo :D). Ale niestety nie posiadam paypala ani nie znam się na prowizjach z azji itp.
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #243 dnia: Maj 29, 2013, 15:47:15 »
Jak się rozkręci to po prostu widać podpis pod złączem (32 / 40).
Nie trzeba rozkręcać, wystarczy ściągnąć klapkę i zajrzeć w szparę. Gdzieś na rosecoloredgaming był obrazek jak to rozpoznać.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #244 dnia: Maj 29, 2013, 15:57:39 »
Jak się rozkręci to po prostu widać podpis pod złączem (32 / 40).
Nie trzeba rozkręcać, wystarczy ściągnąć klapkę i zajrzeć w szparę. Gdzieś na rosecoloredgaming był obrazek jak to rozpoznać.

Wiem, wklejałem obrazek już kilka razy. Ale zauważyłem też, że jest podpisane pod złączem :)

@animare - mogę zamówić i załatwić płatność. Ale jeśli nie będę nic zamawiał to bez sensu, żeby wysyłał na mój adres. Najwyżej podam adres kogoś z Was.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #245 dnia: Maj 29, 2013, 16:12:39 »
Jasne, nie ma problemu, jakoś się dogadamy, mogę to być i ja, ale wtedy muszę ogarnąć zamówienie tak bym nie był wtedy w pracy bo robię na 3 zmiany :). Jest czas.
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #246 dnia: Maj 29, 2013, 19:20:32 »
Jeśli chodzi o sprawdzenie to pod klapką na baterię jest numerek, jeśli zaczyna się od 1 to jest to 32 pin jak od 0 to 40 pin...

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #247 dnia: Maj 29, 2013, 20:09:37 »
Ok, soł ponowię moje pytanie ze względu, że wtedy się machnąłem i napisałem nie w tym topicu :P

Chciałbym wyczyścić porządnie obudowę w moim AGB, czyli wyszorować pod ciepłą wodą z jakimś detergentem, tak jak robiłem to w DMG. Zastanawiam się tylko nad naklejkami z tyłu konsolki... Czy one przypadkiem nie odpadną pod wpływem tej wody?

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #248 dnia: Maj 29, 2013, 20:22:14 »
Czy odpadną to nie wiem, ale wiem, że bardzo ładnie można je odkleić przy zastosowaniu tricku ze suszarką do włosów. Ja tak odkleiłem od mojego SPka przed szorowaniem i przykleiłem na sztywną folię do zabezpieczania dokumentów:

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #249 dnia: Maj 29, 2013, 20:23:21 »
Dobra, ale jak będę chciał ją z powrotem przykleić? ^^

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #250 dnia: Maj 29, 2013, 20:24:00 »
Tak samo, rozgrzać klej suszarką do włosów i ponownie przekleić ;)
Jak zdejmowałem z SPka to praktycznie cały klej został na naklejce. Trochę zostało na obudowie w miejscu gdzie za słabo go rozgrzałem.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #251 dnia: Maj 29, 2013, 20:29:49 »
Ok, jeszcze jedno. Na niej jest taka folia, która w dwóch rogach po woli odchodzi. Rozumiem, że z nią nic się nie stanie? Wiecie, nie chcę jej pomagać w ucieczce :D

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #252 dnia: Maj 29, 2013, 21:25:29 »
To ja też spróbuję suszarki. Tym Bardziej, że mam całkiem niezniszczoną naklejkę.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #253 dnia: Maj 29, 2013, 21:30:45 »
Już dwie naklejki zdjąłem tą metodą i jak na razie żadnej nie uszkodziłem.

Offline matizc

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 222
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #254 dnia: Maj 29, 2013, 21:38:37 »
Panowie :) znalazłem ciekawą stronę- http://www.toolsfix.com/list/pro_cate41_1.html

mają różne przejściówki z różnymi pinami, ciekaw jestem jakbym napisał, że potrzebuję przejście 40 pin na 34(bo takie chyba jest w moim 101 ;P) to ciekaw jestem czy by ogarnęli ;) ?

Mają np. 40 pin na 30 pin... to tylko o 4 piny więcej :D ale za jaką cenę ... 4$ ...

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #255 dnia: Maj 29, 2013, 21:46:05 »
ciekaw jestem jakbym napisał, że potrzebuję przejście 40 pin na 34(bo takie chyba jest w moim 101 ;P) to ciekaw jestem czy by ogarnęli ;) ?
Nie ten tok myślenia :) Tu nie chodzi o samo przejście z innej ilości pinów tylko o to, że ścieżki w AGS i AGB nie zgadzają się kolejnością.

Ps. Buda już umyta i wygląda jak nówka. Nie zdejmowałem naklejek, a zaryzykowałem (mam dwie obudowy w sumie) i umyłem z nią. Nic się nie stało, a wszystko nabrało ekstra świeżości. Stary klej został zdjęty, więc teraz byle do piątku.

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #256 dnia: Maj 29, 2013, 21:58:52 »
Już dwie naklejki zdjąłem tą metodą i jak na razie żadnej nie uszkodziłem.
czy dziala to tez w przypadku naklejek na cartach?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #257 dnia: Maj 29, 2013, 22:03:07 »
Panowie :) znalazłem ciekawą stronę- http://www.toolsfix.com/list/pro_cate41_1.html

mają różne przejściówki z różnymi pinami, ciekaw jestem jakbym napisał, że potrzebuję przejście 40 pin na 34(bo takie chyba jest w moim 101 ;P) to ciekaw jestem czy by ogarnęli ;) ?

Mają np. 40 pin na 30 pin... to tylko o 4 piny więcej :D ale za jaką cenę ... 4$ ...

No to trzeba dać im schemat który do którego ma być połączony i dopiero spytać, czy tego nie wykonają. Za taką robotę pewnie sobie policzą (o ile to zrobią).

Naklejka odklejona na eleganckości suszarką. Mam tylko pewne wątpliwości, czy dobrze się przyklei jak przyjdzie ją naklejać - ponowne rozgrzanie powinno pomóc.



W piątek konsultacja w sprawie lakierowania. Kolor - silver. Jak najbardziej podobny do obecnego... czyli matowy.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #258 dnia: Maj 29, 2013, 22:27:13 »
Walnij taki oczojebny czerwony metalic :D

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: [AGB-001] Backlight Mod i nie tylko
« Odpowiedź #259 dnia: Maj 29, 2013, 22:31:18 »
O! Jak już masz odklejoną naklejkę od AGB, to mógłbym Cię prosić o skan przy 300dpi?
Przydałoby mi się do mojego projektu odtwarzania naklejek, bo jak dotąd pracowałem tylko na zdjęciach.