Autor Wątek: [GBC] parę pytań dot. podświetlenia i innych pierdół  (Przeczytany 1500 razy)

Offline Dred

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Hej.

Na początku się przywitam. Zwą mnie Dred, retrogamingiem jako takim interesuję się już prawie dziesięć lat (!!!), a kolekcjonuję gry od czterech. Możliwe, że znacie mnie z innych serwisów (RetroAge, EMU-NES, Inner World). Jestem także mangowcem i staram się regularnie jeździć na konwenty mangowe (spotkać mnie możecie najczęściej na atrakcjach poświęconych stricte grom;)

Ostatnimi czasy, stwierdziłem, że przydałaby mi by się w końcu jakaś przenośna konsolka, jako że od sierpnia będę częściej podróżował pociągami. Decyzja była jedna - musi być to Game Boy Color.

Najczęściej polecanym sposobem na granie w tytuły na GB(C), jest oczywiście zakup GBA SP. Konsolkę miałem okazję testować, ba, nawet sobie na niej grałem na wyjeździe (dzięki mojemu kuzynowi). Jednak, nie wiedzieć czemu, bardziej "jara" mnie właśnie GBC (miało się go parę razy w łapie w dawnych czasach;), a w gry na GBA wolę grać na dużym ekranie. Czyt, na moim Game Boy Playerze.

Do meritum - Najczęściej polecanym sposobem zamontowania podświetlenia do Colora, jest wymontowanie tego z GBA SP i zamontowanie go ponownie w GBC. IMO, jest to sztuka dla sztuki i wolałbym tego uniknąć. Są może jakieś inne metody na montaż front/back lighta do Colorka? Zdążyłem się zorientować, że są specjalne zestawy podświetleniowe do oryginalnego "Gej Boja" (nonfinite), jest może coś podobnego dedykowanego dla GBC?

Druga rzecz. Czy dla totalnego szaraczka, takiego jak ja (nie będącego muzykiem), jest konieczny pro sound mod? Różnice brzmieniowe są na tyle duże, że owa modyfikacja jest warta zachodu? A muszę nadmienić, że czasem lubię sobie posłuchać jakichś chiptune'ów, czy też ośmiobitowych OSTów z gier.

Pozdrawiam;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GBC] parę pytań dot. podświetlenia i innych pierdół
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 10, 2013, 19:39:59 »
Do Colora nie są produkowane seryjnie przez zapaleńców frontlighty (do Colora można zamontować TYLKO frontlight). Kiedyś było coś takeigo jak afterburner, ale on też dedykowany był tylko i wyłącznie do GBA. Także zostaje tylko i wyłącznie frontlight od SP v1.
Co do prosounda - zazwyczaj jest robiony w classicu, rzadko w pocket'cie. W Colorze raczej nie jest stosowany, ponieważ Color nie jest używany do tworzenia 8-bit music. Do odsłuchiwania muzyki z gier zarówno w classicu, Color'ze spokojnie wystarczy oryginalna, nieprzerobiona konsola.
Btw. popatrz dokładniej w tym dziale (gameboy>sprzęt), często poruszany był ten temat (odnośnie prosound'a w classicu). Pozdrawiam i witamy na forum.

Offline Dred

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 2
Odp: [GBC] parę pytań dot. podświetlenia i innych pierdół
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 10, 2013, 21:09:43 »
Cytuj
Do Colora nie są produkowane seryjnie przez zapaleńców frontlighty (do Colora można zamontować TYLKO frontlight). Kiedyś było coś takeigo jak afterburner, ale on też dedykowany był tylko i wyłącznie do GBA. Także zostaje tylko i wyłącznie frontlight od SP v1.
Kurczę, tego się obawiałem. No nic, rozglądnę się za jakimś dupniętym GBA SP, bo szkoda mi niszczyć sprawny egzemplarz.
Cytuj
Co do prosounda - zazwyczaj jest robiony w classicu, rzadko w pocket'cie. W Colorze raczej nie jest stosowany, ponieważ Color nie jest używany do tworzenia 8-bit music. Do odsłuchiwania muzyki z gier zarówno w classicu, Color'ze spokojnie wystarczy oryginalna, nieprzerobiona konsola.
Btw. popatrz dokładniej w tym dziale (gameboy>sprzęt), często poruszany był ten temat (odnośnie prosound'a w classicu).
http://www.littlesounddj.com/lsd/prosound/ Od razu donoszę, że zastanawiałem się nad tą modyfikacją;)
Chyba jednak posłucham się i zrezygnuję z moda, jakimś wielkim audiofilem o słuchu absolutnym nie jestem. :P

Dzięki za odpowiedź i mam nadzieję, że to nie będzie mój ostatni post na forum;)