Autor Wątek: GBA problem z przyciskiem R  (Przeczytany 2750 razy)

Offline Olafmeister

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
GBA problem z przyciskiem R
« dnia: Grudzień 14, 2016, 16:08:49 »
Witam. Ostatnio w moim GBA przycisk R przestał dzialać. Wyczyscilem obudowę i trochę to pomogło ale i tak czasami przycisk po prostu nie dziala.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: GBA problem z przyciskiem R
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 14, 2016, 17:45:13 »
Należy wymienić microswitch na taki sam lub rozebrać ten i wyczyścić.

Offline Olafmeister

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: GBA problem z przyciskiem R
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 14, 2016, 18:16:20 »
zastanawiam się jeszcze czy gdzieś w Polsce da się kupić takiego microswitcha. :d

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: GBA problem z przyciskiem R
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 14, 2016, 19:26:09 »
Najpierw rozbierz i wyczyść. Jak wyjmiesz tą czarną gumkę to będzie tam taka luźna blaszka. Postaraj się obficie dostać się jakimś sprayem do styków (np. kontakt s) pod tą blaszkę. Potem niech wyschnie i poskładaj i sprawdź czy działa bez szarych przycisków L/R. Naciskaj samą gumkę. Jeżeli będzie działać to poskładaj z przyciskami i sprawdź znowu. Jeśli nie będzie działać, to zajmij się samym przyciskiem. Jest tam taka blaszka, którą trzeba odpowiednio dogiąć. Wszystko dookoła trzeba też dokładnie wyczyścić. Przycisk ma się poruszać luźno...

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: GBA problem z przyciskiem R
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 14, 2016, 20:27:59 »
To nie jest jakiś standartowy microswitch, pionowy? Może w elektroniku będą mieć

Offline igor

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 114
Odp: GBA problem z przyciskiem R
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 14, 2016, 21:30:11 »
Taki najbardziej standardowy to na pewno nie jest. Może coś podobnego się znajdzie i uda się zamienić "nóżkę" na tą z GBA, ale nie będzie to pewnie łatwe. O ile wyjęcie tej gumowej nóżki ze switcha GBA jest łatwe, o tyle wyjęcie tej plastikowej z takiego kupionego w sklepie już nie koniecznie.
Poza tym to już nie będzie oryginał ;) Zawsze lepiej najpierw spróbować ratować... Może to tylko brud.

Offline Olafmeister

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: GBA problem z przyciskiem R
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 14, 2016, 21:57:39 »
Taki najbardziej standardowy to na pewno nie jest. Może coś podobnego się znajdzie i uda się zamienić "nóżkę" na tą z GBA, ale nie będzie to pewnie łatwe. O ile wyjęcie tej gumowej nóżki ze switcha GBA jest łatwe, o tyle wyjęcie tej plastikowej z takiego kupionego w sklepie już nie koniecznie.
Poza tym to już nie będzie oryginał ;) Zawsze lepiej najpierw spróbować ratować... Może to tylko brud.
Próbowałem czyscic tego microschifta i teraz działa jak sie go bardzo mocno przycisnie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Offline Olafmeister

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: GBA problem z przyciskiem R
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 14, 2016, 21:59:47 »
Taki najbardziej standardowy to na pewno nie jest. Może coś podobnego się znajdzie i uda się zamienić "nóżkę" na tą z GBA, ale nie będzie to pewnie łatwe. O ile wyjęcie tej gumowej nóżki ze switcha GBA jest łatwe, o tyle wyjęcie tej plastikowej z takiego kupionego w sklepie już nie koniecznie.
Poza tym to już nie będzie oryginał ;) Zawsze lepiej najpierw spróbować ratować... Może to tylko brud.
Próbowałem czyscic tego microschifta i teraz działa jak sie go bardzo mocno przycisnie.

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka
*Microshifta

Wysłane z mojego GT-I9300 przy użyciu Tapatalka


Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: GBA problem z przyciskiem R
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 14, 2016, 23:04:43 »
Ogólnie, najbardziej na to chorowały DSy. Jeju, w moim Lite częściej nie działał poprawnie, aniżeli umożliwiał poprawną rozgrywkę.

Ja pokusiłbym się jeszcze na zdrapanie utlenionych (?) miejsc na blaszce stykowej. To właśnie te zanieczyszczenie utrudnia funkcjonowanie switcha. Wystarczy nożyk lub papier ścierny. Na końcu wyczyścić spirytusem i psiknąć Kontaktem. Sprawdzone na DSie właśnie - działa najlepiej.

Offline Olafmeister

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Odp: GBA problem z przyciskiem R
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 14, 2016, 23:28:49 »
Ogólnie, najbardziej na to chorowały DSy. Jeju, w moim Lite częściej nie działał poprawnie, aniżeli umożliwiał poprawną rozgrywkę.

Ja pokusiłbym się jeszcze na zdrapanie utlenionych (?) miejsc na blaszce stykowej. To właśnie te zanieczyszczenie utrudnia funkcjonowanie switcha. Wystarczy nożyk lub papier ścierny. Na końcu wyczyścić spirytusem i psiknąć Kontaktem. Sprawdzone na DSie właśnie - działa najlepiej.
Spróbuję tak zrobić. :)