Autor Wątek: [GB Color] Problem z przyciskiem  (Przeczytany 2546 razy)

Offline Dave

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
[GB Color] Problem z przyciskiem
« dnia: Luty 24, 2011, 16:03:21 »
Witam
Mam problem. Przycisk w prawo w GBC nie działa. Kilka razy przecierałem płytkę PCB spirytusem, utopiłem ją w nim. Zaczekałem do wyschnięcia...i...zamiast przycisku, naprawił się głośnik. Wychodzące ścieżki sprawdzałem miernikiem -> są ok. Pomocy

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Color] Problem z przyciskiem
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 24, 2011, 16:06:01 »
być może gumki są zużyte i do wymiany sprawdź ich stan ;]

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Color] Problem z przyciskiem
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 24, 2011, 17:10:35 »
Albo odkleił się od gumek ten metalowy przewodnik. Głupia moja podpowiedź, bo jak ścieżki sprawdziłeś to pewnie ten detal również, ale może się przyda innym.

Offline Dave

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: [GB Color] Problem z przyciskiem
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 24, 2011, 17:29:30 »
Gumki są dobre, ponieważ wcześniej przekręcałem je wielokrotnie. Sprawdzałem także zapasowymi.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Color] Problem z przyciskiem
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 24, 2011, 21:29:02 »
no to jest zgryz. sluchaj - sprawdz konsoel na zasilaczu. mzoe cos z anpieciem idacym od baterii mzoe byc nie tak. to pierwsza zasada - od rauz zasilacz. wiem wiem! mzoe to miec malo wspolnego, ale jednak moze miec. sadze ze powinienes wziac wacik do uszu i przeszyscic jescze raz sciezki gdzie dochdozi gumka....... a poaptrz dokaldnie na gumke.. cyz nie jest peknieta.... to tez moze miec wplyw. pozniej pomyslimy dalej... co z tym fantem zrobic. jak maszm iernik ot moze trzeba bedzie mierzyc wszystko po kolei..... no zoabczymy.

Offline Dave

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: [GB Color] Problem z przyciskiem
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 26, 2011, 14:34:35 »
Sprawdziłem na zasilaczu, wyczyściłem jeszcze raz spirytem wszystkie ścieżki, wyczyściłem nawet sprężonym powietrzem. Sprawdziłem jeszcze raz gumki. Są dobre. ..... i.....nie działa. Wychodzi na to, że to już koniec działalności tego GBC :(

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Color] Problem z przyciskiem
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 26, 2011, 14:56:02 »
Kup jakiegoś trupa na allegro i w ostateczności wymień środek.

Offline Dave

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: [GB Color] Problem z przyciskiem
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 26, 2011, 16:10:21 »
Właśnie planuję. Znalazłem na allegro tanio ze zbitym wyświetlaczem. Kupię go i zamienię sobie wyświetlacz i obudowę.

marlo92

  • Gość
Odp: [GB Color] Problem z przyciskiem
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 26, 2011, 18:59:26 »
kolego jak byś chciał się pozbyć tej płytki z niedziałającym przyciskiem to pisz do mnie bo ja szukam płyty głównej do GBC na części ;]

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Color] Problem z przyciskiem
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 26, 2011, 20:17:32 »
Dave jak masz aparature to pomierz sciezki, mzoe trzeba po rpsotu gdzies zmostkowac, a mzoe gdzuies sie tworzyl zimny lut. potrzeba na to czasu zeby dokladnie zbadac to, sprobuj torche posiedizec nad tym.... z pewnoscia da sie naprawic, jak gaemboy dziala to musi to byc zimny lut sprawdz sciezki ktore ida od przycisku i gdzie sie koncza i gdzie sa luty..... sprawdzac trzebam a nie poddawac sie, dzieki temu znajdujemy przyczyny i wiemy jak to naprawiac. powodzenia ;D.

Offline Dave

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: [GB Color] Problem z przyciskiem
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 26, 2011, 21:24:30 »
Ciągle coś badam :) Kupię sobie drugiego GBC i akurat będę miał do porównania. Jak rozwikłam tą zagadkę to dam znać ;)