Autor Wątek: [GB Classic] Głośnik  (Przeczytany 2117 razy)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
[GB Classic] Głośnik
« dnia: Listopad 06, 2011, 11:44:59 »
Orientuje się ktoś co może zrobić kompletna elektroniczna noga, żeby dowiedzieć się dlaczego głośnik w moim GB nie działa?:) Rozkręciłem GB i przyjrzałem się jemu, ale nie zauważyłem ani oberwanego kabla, ani jakiś przerw na płytce, ani przerw w samych kablach, a głośnik nie działa w ogóle i nie reaguje na pogłaśnianie i przyciszanie. Pewnie jest on zepsuty czy coś, więc nie ma ktoś na zbyciu jakiegoś sprawnego?

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2011, 13:05:08 »
Wymień z najzwyklejszej zabawki ,ja kiedyś tak robiłem z moim GBC. ;P
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 06, 2011, 14:32:02 »
potencjometr padl. jak przylozysz ucho i cicho gra to potencjometr.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 06, 2011, 16:57:48 »
Nie wiem co to ten potencjometr;) ale nie gra w ogóle, ani głośno, ani cicho ;/

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 06, 2011, 18:25:58 »
pokrętło od siły dźwięku z boku konsolki.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 07, 2011, 18:47:10 »
Aha. Wydaje mi się jednak, że to wina głośnika, bo nie ma w ogóle dźwięku ;/ Będę musiał kupić jakiegoś trupa i przelutować na próbę. A Ty nie masz na zbyciu jakiegoś głośnika?

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2011, 20:28:59 »
Może spróbować zamiennika z telefonu jakiegoś?

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 07, 2011, 21:43:36 »
Tak jak powiedziałem jestem elektroniczna noga więc wolałbym nie kombinować za wiele i przede wszystkim chciałbym jakiś oryginalny głośnik, a nie zabawkową piszczałkę czy coś. Poza tym nawet nie mam chyba telefonu na części, więc i to odpada. Kupie może jakiegoś GB za grosze jak znajdę i wtedy przelutuję głośnik. Jak się nie uda to oddam do speca ;)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 07, 2011, 21:53:25 »
moze i cos tam bym mial.... ale tez chyba popsute skoro odlutowane..... od innych konsol nie odlutuje bo sam konsole pozbawie glosnika....

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 11, 2011, 14:25:08 »
Również mam problem z głosem w moim świeżo zdobytym DMG- 01, nie wiem ile w tym prawdy ale ponoć zwykle wysiada labo głośnik albo głos na jack'u - u mnie - i jedno, i drugie. Głośnik niby był urwany ale działający, mój brat - początkujący elektronik przylutował co trzeba i nic, sprawdzał również potencjometr - działa, jedyne co się rzuca w oczy i zdaje się  nie w porządku to brak sporego kawałka tej taśmy miedzianej, która to nie mam pojecia do czego miałaby służyć. Poza głosem GB działa i trzyma sie świetnie, jakieś sugestie, rady starszych - mądrzejszych??

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 12, 2011, 14:35:41 »
jakiej tasmy brakuje? no bo jesli brakuje to trzeba to uzupelnic... a jest jeszcze jedna sytuacja gdzie mogl pasc glos. typowy problem dla np sega game gear - kondensatry padaly i to byo powodem braku dzwieku. ale to wetdy trzeba multimetrem zmeirzyc poszczegolne sciezki i elementy.

Offline soulsick1988

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 112
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 12, 2011, 23:45:08 »
 o tej taśmy, czy folii miedzianej, cholera wie co to jest http://w572.wrzuta.pl/obraz/9EL86bR5Kx3/02 Mam nadzieję że Admini i inne duchy - strażnicy tej stronki wybaczą mi wykorzystanie jej zasobów w celach poglądowych :D No cóż, przekażę może coś z tego będzie jak nie to najwyżej jakiegoś z rozwalonym ekranem kupie ...

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 13, 2011, 08:42:49 »
Aha. Wydaje mi się jednak, że to wina głośnika, bo nie ma w ogóle dźwięku ;/ Będę musiał kupić jakiegoś trupa i przelutować na próbę. A Ty nie masz na zbyciu jakiegoś głośnika?
Podłącz słuchawki i sprawdź czy jest dźwięk, będziesz wiedział czy padł głośnik czy to coś innego.
Nowego głośnika o takich wymiarach i parametrach raczej nie dostaniesz, sam długo szukałem, aż w końcu powyjmowałem ze starych zabawek ;)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #13 dnia: Listopad 13, 2011, 17:28:10 »
Dobry pomysł :) Jak się zbiorę z łóżka to sprawdzę, dzięki.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: [GB Classic] Głośnik
« Odpowiedź #14 dnia: Listopad 13, 2011, 20:04:35 »
No i zebrałem się:) Nie wiem czemu mi to do głowy wcześniej nie przyszło. Sprawdziłem na słuchawkach i głos jest, pokrętło dźwięku również działa, więc teraz nie pozostaje mi nic innego jak zapolować na głośnik.