Autor Wątek: Game boy nie reaguje na baterię  (Przeczytany 1369 razy)

Offline MaQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Game boy nie reaguje na baterię
« dnia: Luty 03, 2012, 09:43:06 »
Witam
Przed wczoraj wygrzebałem jednego game boya, który jakby miał problemy z przyciskami, więc go w środku przeczyściłem i pomogło. Nie mniej, po wsadzeniu baterii się nie uruchamiał. Myślałem, że słabo naładowane, więc wybrałem inne i to pomogło. Ale wydawał mi się jakiś dziwny w użytkowaniu, czasami taki słab reakcji dochodził. Stwierdziłem, że naładuje akumulatorki na maxa i sprawdzę, czy to przez baterię. Właśnie wsadziłem aku i nic. Zero odzewu. Dodam, że ta górna blaszka od środkowych baterii, wydaje się nieco zaśnieżała, czy sądzicie, że to może być problemem?
Z góry dzięki za pomoc

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Game boy nie reaguje na baterię
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2012, 10:25:27 »
Jeśli jedna blaszka jest zaśniedziała to może nie działać. Wyczyść i dopiero sprawdź.

Offline MaQ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Game boy nie reaguje na baterię
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2012, 11:25:18 »
O właśnie zaśniedziała:) Nie wiedziałem dokładnie jak to się nazywa:) A czym wyczyścić najlepiej ten "nalot"/"osad" :)?

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Game boy nie reaguje na baterię
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2012, 14:33:50 »
najpierw probuj zdrapac - jelsi ciezk oschodzi to trzeba uzyc sily. potem przy okazji jesli masz paste poelrujaca metal to mozna jelsi nie amsz to alkoholem i powinno pomoc.

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: Game boy nie reaguje na baterię
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2012, 14:38:26 »
Ja tez w jednym z GB Classic miałam zaśniedziałe styki od baterii, przeczyściłam alkoholem. I było wszystko w porządku.
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/