Autor Wątek: Paczka narzędzi dla deweloperów GameBoy  (Przeczytany 3399 razy)

Offline urban07

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 5
Paczka narzędzi dla deweloperów GameBoy
« dnia: Czerwiec 13, 2016, 09:21:20 »
Cześć!
Zacząłem się ostatnio interesować programowaniem gier na GameBoya Classic. Może są wśród nas inni zapaleńcy, którzy chcieliby zająć się tworzeniem gier na GB, ale nie wiedzą jak. Ja w tym niestety nie pomogę, ale w internecie jest masa tutoriali uczących tworzenia gier na GB w C (GBDK). Mogę za to podzielić się paczką narzędzi, które każdemu się przydadzą, a które zbierałem kilka dni :D

Z pisaniem gier na ponad 25-letnią platformę jest taki problem, że połowa źródeł internetowych to ładnie przyozdobiona strona 404. Wreszcie jednak skompletowałem poniższą paczkę:

http://www.mediafire.com/download/wz6y2nuc3adav3v/DEV_PACK.rar
W archiwum znajduje się plik "README.txt" - Tam znajdziecie podstawowe informacje odnośnie każdego narzędzia zawartego w paczce.

Może komuś się przyda :D

Offline denirs1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Paczka narzędzi dla deweloperów GameBoy
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 13, 2016, 11:15:15 »
Zawsze chciałem coś stworzyć na GB, ale zawsze czegoś mi brakowało lub nie dało się znaleźć (znaczy ja nie umiałem znaleźć XD). Dzięki za paczkę przyda się :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Paczka narzędzi dla deweloperów GameBoy
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 17, 2017, 12:40:15 »
Jest kilka gier nowoczesnych stylizowanych na retro, które przydałoby się idealnie przeportować na DMG. Co do wrzucenia później tego na carta - to nie ma problemu. Zrobienie flashera i wrzucenie później tego na carta jest też opisane na forum. Ale chodzi właśnie o programowanie, czyli napisanie gry na GB.

Offline Prist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 6
Odp: Paczka narzędzi dla deweloperów GameBoy
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 17, 2017, 14:39:40 »
Pajda mógłbyś podać link do tematu na forum, który jest o tym, jak zrobić tego flash carta?
Jakoś nie mogę tego znaleźć.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Paczka narzędzi dla deweloperów GameBoy
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 17, 2017, 15:22:18 »

Offline tb_tomasz

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 1
Odp: Paczka narzędzi dla deweloperów GameBoy
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 03, 2019, 10:06:39 »
Mógłbyś reupnąć i podać listę plików? :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Paczka narzędzi dla deweloperów GameBoy
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 18, 2020, 02:49:19 »
Odświeżam kotleta. Otóż natrafiłem na takie oto cudo. Może ktoś z Was już to widział? Otóż jacyś ludzie stworzyli wizualny kreator gier, retro gier, z których można tworzyć również ROMy, które później można wrzucać na flashcarty i grać na konsolach. Bardzo ciekawe i zdecydowanie uproszczone. Poniżej link dla zgłębienia tej wiedzy:

https://www.gbstudio.dev/

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Paczka narzędzi dla deweloperów GameBoy
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 21, 2020, 12:13:45 »
Odświeżam kotleta. Otóż natrafiłem na takie oto cudo. Może ktoś z Was już to widział? Otóż jacyś ludzie stworzyli wizualny kreator gier, retro gier, z których można tworzyć również ROMy, które później można wrzucać na flashcarty i grać na konsolach. Bardzo ciekawe i zdecydowanie uproszczone. Poniżej link dla zgłębienia tej wiedzy:

https://www.gbstudio.dev/

Ciekawe, zbadam z wolnej chwili. Dzięki :)