Autor Wątek: Która zelda ??  (Przeczytany 3162 razy)

Offline kapo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 24
Która zelda ??
« dnia: Wrzesień 10, 2012, 16:08:19 »
witam. zwracam się z pytaniem którą zelde wybrać . Mam do wyboru Minishcap  i Minishcap :)  jedna jest Eu a druga Usa . Różnią się oczywiście tylko wyglądem ale i tak mam problem i nie mogę się zdecydować . Wg mnie w EU ładniejszy jest kard , a w Usa pudełko i instrukcja :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 10, 2012, 17:37:51 »
Wiadomo, że lepiej EUR :) Trzeba wspierać naszą ziemię ^^

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 10, 2012, 18:10:10 »
EUR. W USA się napatrzysz na te reklamy i się zaczniesz wkurzać, że u nas tego nie ma, a jak masz EUR edycję, to możesz tylko płakać, że u nas już tego nie ma :D JK

EUR lepsze pod każdym względem - ładniejsze i... oj no lepsze.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 10, 2012, 19:07:27 »
NTSC bo lepiej wygląda.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 10, 2012, 19:35:59 »
NTSC bo lepiej wygląda.

Masz NTSC w game boyu? :O

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 10, 2012, 19:38:24 »
Nieważne którą, ważne abyś tą drugą odsprzedał mi ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:06:27 »
"Finezja" wydań USA uwidacznia się w kartridżu :P Żeby nie było odsyłam http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=157

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 10, 2012, 22:06:37 »
NTSC bo lepiej wygląda.

Masz NTSC w game boyu? :O


I wyświetlacz z przeplotem. Czepiasz się, w grach potocznie termin NTSC stosuje się w stosunku do wydań amerykańskich. Mimo iż nie ma on często sensu. 

Antari >> moim zdaniem ładniej wygląda czerwona okładka. Co kto lubi. A co do jakości samych wydań to się z Tobą zdecydowanie nie zgadzam, mam zarówno carty GBA / DS z różnych regionów i różnic takowych nie widzę.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 10, 2012, 22:50:29 »
Dla mnie to jest nie pojęte :P Ja widzę a ty nie :P Każdy ma jakiś dar. Ty widzisz 3D a ja failujące wydania w USA. Różnice zwłaszcza są widoczne w przypadku GB/GBA. Na GBC i DS mniej.

A z tą Zeldą to już chyba czysta przekora. No ale tak chyba musi być :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 11, 2012, 19:12:48 »
No ale mam w rękach prawie nowy cart USA oraz EU i nie widzę różnicy. Ile masz nowych cartów na porównanie?  Używańców po fotach nie porównuj bo to bezsensu. ja tu widzę przekorę po drugiej stronie :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 11, 2012, 22:50:13 »
http://www.mobygames.com/game/gameboy/bugs-bunny-crazy-castle-2/cover-art/gameCoverId,119920/
http://www.mobygames.com/game/gameboy/operation-c/cover-art/gameCoverId,54490/
http://www.mobygames.com/game/gameboy/castlevania-the-adventure/cover-art/gameCoverId,119885/

To są ewidentne przykłady epickiej jakości na Classica w USA. A mniejszych faili nie sposób zliczyć. Praktycznie każdy kart na DMG z EU wygląda lepiej od tego w USA, różnica w jakości jest widoczna gołym okiem. Mega Man V przykładem.

Na GBA jednym z lepszych przykładów jest właśnie Minish Cap jeżeli idzie o design kartridża. W większości przypadków karty są może i zbliżone jakością (choć moim zdaniem różnice widać i tak), ale projekt box'ów woła już o pomstę do nieba :P

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 12, 2012, 20:19:22 »
Zdjęcia / skany to dla mnie nie porównanie :P Aha i ja porównuję jakość wydania, nie design. Wizualna strona okładek to osobista kwestia preferencji ;)

Offline flush2

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 414
  • 9tendo
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 12, 2012, 22:50:11 »
"Finezja" wydań USA uwidacznia się w kartridżu :P Żeby nie było odsyłam http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=157

Mimo mało obiektywnej opinii, gdyż wersja USA na zdjęciu jest moja. Uważam, że wersja zza oceanu jest bardziej stylowa i prosta ;) jak widać każdy ma swój własny fatalny gust

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Która zelda ??
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 12, 2012, 23:34:53 »
Ja sporo gier dla mnie ważnych mam w wydaniach amerykańskich - Metroid Fusion, TLoZ: A Link to the Past, Super Mario Advance 4 i inne na GB Classic choćby Mega Man II, Castlevania: Adventure (the). Najchętniej bym je wymienił na europejskie jakby była możliwość. Czemu kupiłem? Bo okazja, bo tanio... akceptacja z mojej strony jest, ale o jakimś uwielbieniu mowy być nie może.