Autor Wątek: Bateria - Gry GBA  (Przeczytany 10637 razy)

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #20 dnia: Maj 29, 2013, 20:11:14 »
Musiałbyś najpierw wyrwać baterię z blaszek, potem ładnie i czyściutko odessać blaszki. Następnie jeszcze czyściej i ładniej przylutować nową baterię jednocześnie nie dopuszczając do jej przegrzania...

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 29, 2013, 20:13:16 »
Musiałbyś najpierw wyrwać baterię z blaszek, potem ładnie i czyściutko odessać blaszki. Następnie jeszcze czyściej i ładniej przylutować nową baterię jednocześnie nie dopuszczając do jej przegrzania...

W życiu... czasem tego nie rób. Żadnego odrywania. Kupić DOKŁADNIE taką samą baterię z blaszkami.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 29, 2013, 20:24:31 »
Ale chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o wyrwanie baterii z blaszek, potem odlutowanie blaszek, a następnie umiejscowienie świeżej baterii z fabrycznie przylutowanymi blaszkami w miejsce starej.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 29, 2013, 21:22:22 »
Ale chyba mnie nie zrozumiałeś. Chodziło mi o wyrwanie baterii z blaszek, potem odlutowanie blaszek, a następnie umiejscowienie świeżej baterii z fabrycznie przylutowanymi blaszkami w miejsce starej.

Aha. Ale można wylutować od razu. Nie ma potrzeby wyrywania.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 29, 2013, 21:52:27 »
Jak już wyrywać blaszki to polecam najpierw je jednak odlutować :D

Poza tym lutowanie blaszek do baterii do bardzo karkołomne zadanie. Duże prawdopodobieństwo na przegrzanie.

Jak już bardzo kolega chce grać w Shantae to polecam poszukać baterii z wyprowadzonymi blaszkami. Jedyne słuszne rozwiązanie.

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 29, 2013, 21:52:57 »
Wiesz, żeby bateria nie przeszkadzała ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 29, 2013, 21:57:47 »
Wiesz, żeby bateria nie przeszkadzała ;)

Ale stary, robiłeś to kiedyś czy to tylko takie Twoje dumanie?

Ostatnio miałem okazje wyrywać blaszki z baterii. Nie wyobrażam sobie robić tego z przylutowaną baterią. Sporo siły trzeba użyć, a o wyłamanie czegoś z kruchego PCB nietrudno. Poza tym jasny gwint! To jest Shantae!

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 29, 2013, 22:03:24 »
Lol, chyba znów mnie nie zrozumiano :< Tyle przegrać...
Pacz, chodziło mi o to:
Najpierw próbujesz delikatnie usunąć baterię z blaszek (nawet za pomocą lutownicy bo i tak to już złom), potem usuwamy same blaszki też za pomocą lutownicy i odsysacza. Następnie lutujemy nową baterię z fabrycznie zamontowanymi blaszkami nie dopuszczając do jej przegrzania.

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 29, 2013, 22:08:57 »
Ale czemu chcesz wyrywać baterię skoro blaszki i tak wyrzucasz? Można pozbyć się blaszek od razu z baterią.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 29, 2013, 22:10:23 »
Poza tym blaszki nie są przylutowane do baterii. Odrywałem kiedyś takie - wyglądają na jakieś takie wtłoczone / sprasowane.

Zobacz jak koleś to tutaj robi... to nie wygląda na przylutowane blaszki do baterii.

How to Replace Battery in Pokemon Gold for Game Boy Color to Fix Save Feature
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 29, 2013, 22:25:34 »
Ok, spoko. Proponuję zakończyć temat, co? :) Być może z tym odrywaniem baterii to nie do końca przemyślane, ale reszta w miarę ok.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 30, 2013, 09:57:06 »
Robiłem to nie raz. Blaszki są przymontowane do baterii metodą zgrzewu. Usunięcie blaszek z baterii wymaga naprawdę dużego wysiłku, a i tak nie mamy pewności czy kawałek blaszki nie zostanie na baterii. W takim wypadku najlepiej grzać miejsca lutowań na płytce PCB i odsysać. Następnie łatwo można całość wyciągnąć z płytki PCB. Można kupić gotowe baterie z blaszkami i to sugerowałbym. Ja kupiłem baterie u zegarmistrza. Ze starej baterii oderwałem blaszki i przylutowałem już na cynę do nowej baterii. Starałem się nie grzać długo bo temperatura źle wpływa na ogniwa jakiekolwiek. Taka bateryjka może po prostu eksplodować. Oczywiście wszystko robiłem poza płytką PCB. Dopiero jak przylutowałem blaszki do baterii to całość przylutowałem z powrotem do płytki. Pozdrawiam.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 30, 2013, 12:07:50 »
Dziękuję wszystkim z rady, porzucam pomysł wymiany baterii w Sahntae. Jak widać jest to ryzykowne i łatwo uszkodzić grę. Nie będę aż tak ryzykował, myślałem, że będzie to znacznie łatwiejsze, a przynajmniej mniej ryzykowne. Być może w innej grze, spróbuję to kiedyś zrobić jak bateria odmówi posługi. Shabtae zostawię w spokoju.

Teraz z innej beczki, byłem wczoraj u tego gościa z Wolumenu. Tak jak pisałem możliwe, że się zbiesił bo nie odbiera telefonu, ale jak się okazało ma iPhona w którym nie działa odbieranie połączeń(...)
Wbiłem do niego do budy i powiedział, że ma dla mnie coś przygotowane (w końcu wysłałem do niego z 5 smsów),ale nie miał zupełnie nic. Same trupy albo piraty. Spędziłem tam z 2 godziny i kupiłem zaledwie pięć plastikowych boksów na karty. Gość mnie mocno zdenerwował bo wszystko co mówił okazało się ściemą. Przepraszam więc wszystkich ale z tej wyprawy nie przywiozłem nic.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 30, 2013, 13:33:35 »
Lipa. Mimo wszystko Shantae to nieprzeciętny łup.

EDIT. Śmiejecie się z moich chałupniczych metod wymiany baterii zaprezentowanych w arcie na GBF? Nie mam nic przeciwko podmianie zarówno treści jak i zdjęć, jeżeli KTOKOLWIEK się tego podejmie. Przyznaję, że art był pisany xxxx lat temu i wraz z upływem czasu przybyło nieco doświadczenia w owym temacie, różne osoby zaprezentowały lepsze, pewniejsze i trwalsze metody radzenia sobie z baterią. Także do roboty i czekam na materiały do arta :D

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 30, 2013, 13:57:54 »
Ja oderwałem blaszkę od starej baterii (poki silver) poprzez podważenie i wykręcenie jej w drugą stronę, później miedzianym młotkiem wybiłem ją z powrotem (wcześniej lekko prostując w imadle), potem nadając jej podobny kształt jak wcześniej, wiadomo że nie w 100% profesjonalnie i przylutowałem, delikatnie od spodu podklejając taśmą dwustronną.
« Ostatnia zmiana: Maj 30, 2013, 14:06:24 wysłana przez animare »
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 30, 2013, 19:19:27 »
Ale jest tez cos takiego jak klej elektroprzewodzący, nie wiem jak się sprawdzi w praktyce, ale chyba lepiej sprobowac metody z klejem niz by bateria miala eksplodowac podczas lutowania.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 30, 2013, 19:23:33 »
Metody chałupnicze są najlepsze. Dlatego ja lutowałem. Zrobiłem to podobnie jak animare, ale blaszkę trzymałem szczypcami.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 30, 2013, 20:09:09 »
Metody chałupnicze są najlepsze. Dlatego ja lutowałem. Zrobiłem to podobnie jak animare, ale blaszkę trzymałem szczypcami.

Taa.... a potem w obiegu są takie carty "po przejściach". Dziękuję bardzo.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #38 dnia: Maj 31, 2013, 00:35:01 »
Trochę coś tam w tym jest co piszesz. I najczęściej tak jest jak sprzedają nie piszą, że coś było robione. W porządku jest sprzedawca jak opisze co było robione i da odpowiednio niższą cenę...

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 25, 2013, 13:39:11 »
tera na serio , ktore baterie polecacie? jak macie sprawdzone to poprosze od razu z linkami do aukcji :D