Autor Wątek: Bateria - Gry GBA  (Przeczytany 10639 razy)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #60 dnia: Lipiec 10, 2013, 21:46:13 »
Nie polecam sposobu pokazanego przez arhn2eu. Zrobiłem tak kiedyś jak nie miałem dostępu do dobrej jakości lutownicy i rozczarowałem się mocno jak save z Zeldy gdzie byłem pod koniec gry zniknął...Lepiej kupić baterię z blaszkami i przelutować. Nie radzę bawić się w bezpośrednie lutowanie do baterii ani klejenie na taśmę.

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #61 dnia: Lipiec 31, 2013, 02:48:25 »
dobra.
chce wymienic baterie w grach na gb/gbc
i do pokemonow gba - r/s/e
jakie baterie mam kupic? ktora aukcje z allegro polecacie? bo sporo z roznych firm :)

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #62 dnia: Lipiec 31, 2013, 23:01:24 »
tak wgl nie wiem czemu redakcja sie nie chwali ale tu macie promowany przez gbforever.pl poradniczek jak wymienic baterie :
http://www.youtube.com/watch?v=TCXqe3Tynxc

Offline mykowhai

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 80
  • Pokémaniac!
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #63 dnia: Lipiec 31, 2013, 23:42:14 »
Ja nie wiem czy sie tu chwalić, skoro są tu 3 faile. Tymbardziej że nie wyszła wymiana tej baterii.

Jak ją chcesz wymienić bez zbędnego grzebania, to wyciągnij baterie i włóż w jej miejsce nową i oklej taśmą izolacyjną żeby nie latała.

Drugi sposób masz, wylutować baterię, odpiąć blaszki od baterii i w jakiś sposób połączyć je z baterią. Jaki wybierzesz to twoja sprawa, klej, taśma izolacyjna, koszulka termokurczliwa, zwykła taśma albo cokolwiek innego.

A trzeci sposób, kup baterię na ebayu gotową do wlutowania i ją wlutuj.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #64 dnia: Lipiec 31, 2013, 23:46:32 »
Ja nie wiem czy sie tu chwalić, skoro są tu 3 faile. Tymbardziej że nie wyszła wymiana tej baterii.

Pan shnelock ironizował, ale racja - wyszedł poradnik jak się do tego nie zabierać. Choć była tu próba ciekawej modyfikacji :)

Myślę, że wystarczy znaleźć baterię z tymi blaszkami o takim samym rozmiarze jak oryginał i przy lutowaniu nie przegrzać ścieżek - wszystko na ten temat.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #65 dnia: Lipiec 31, 2013, 23:59:49 »
Nie... Pan shnelock od dłuższego czasu w tandemie z pewnym osobnikiem robią sobie jaja z redakcji, obśmiewając czyjąś inicjatywę. Źle wybrał drużynę niestety. Nie on pierwszy i nie ostatni zapewne. Szkoda mi takich ludzi i robi mi się przykro gdy muszę ich karać.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 01, 2013, 00:09:14 »
3 osoby z rzędu napisały Ci że to porażka i ja się do nich dołączam. Po to jest forum żeby wyrażać swoją opinie. Nie chcesz narażać sie na opinie nie publikuj takich rzeczy. Takie są prawa internetu. Myślisz że jak jesteś adminem to wszyscy ci beda przytakiwać jaki jesteś wspaniały ?

Offline shnelock

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 230
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 01, 2013, 00:14:45 »
Raczej mi tu chodzi o prawa forumowe. Wpieprzać się komuś w temat z kolekcją i wklejać jakieś obrazki czy to normalne? Offtop , który od razu powinien zostać usunięty  zwłaszcza , że autor tematu tego nie chce.

P.S jak można pełnić dwie funkcje?! Być jednocześnie administratorem i kolekcjonerem. Co następne, złodziejem i stróżem prawa?
A może ktoś zostanie moderatorem i będzie usuwał zbędny syf? :)

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 01, 2013, 01:25:21 »
Raczej mi tu chodzi o prawa forumowe. Wpieprzać się komuś w temat z kolekcją i wklejać jakieś obrazki czy to normalne? Offtop , który od razu powinien zostać usunięty  zwłaszcza , że autor tematu tego nie chce.

P.S jak można pełnić dwie funkcje?! Być jednocześnie administratorem i kolekcjonerem. Co następne, złodziejem i stróżem prawa?
A może ktoś zostanie moderatorem i będzie usuwał zbędny syf? :)
prosze cie zrob konkurencyjne forum, gdzie sam bedziesz sobie adminem
i przy okazji zabierz ze soba wszystkich swoich kumpli, ktorym zapewne tez sie tutaj tak bardzo nie podoba

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #69 dnia: Sierpień 01, 2013, 13:02:23 »
@shnelock
łatwiej być kolekcjonerem i przy okazji adminem niż handlarzem i przy okazji kolekcjonerem. Jak wyżej napisano, zrób sobie własne forum z grupą wzajemnej adoracji, krzyżyk na drogę.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #70 dnia: Sierpień 01, 2013, 19:12:58 »
Czytam i nie wierzę. Bez kitu, następuje jakiś rozłam! Czy nie można załagodzić tego sporu? Kurcze ludzie proszę Was! :(

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #71 dnia: Sierpień 01, 2013, 19:29:22 »
Dokładnie... nie można tego normalnie zakomunikować? To jakby nie patrzeć forum Antariego i jego zasady - jeśli coś mi się nie podoba na forum to spokojnie i rzeczowo piszę co jest nie tak (vide temat kolekcji suspect'a aka Bogo). A takie wyjeżdżanie z grubej rury nie ma raczej większego sensu... posypią się niepotrzebnie bany dla co poniektórych... i tak będziecie zakładali nowe konta, bo nie ma alternatywy dla polskiego forum sceny GB.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #72 dnia: Sierpień 01, 2013, 20:16:13 »
Ale panowie jakie rozłamy? Żeby coś mogło odpaść od większej całości to najpierw musi stanowić jej część.

Jedyne czego wymagam od użytkowników to odrobiny kultury i prowadzenia dyskusji na poziomie. Na sąsiadujących forach za podobne inwektywy i podkręcanie intryg shnelock i suspect już miesiące temu dostali by permabany. Tylko my (trochę naiwnie zapewne) cackamy się z każdym userem i dajemy x szans na poprawę zachowania. Krytyka materiałów jest wskazana ale nie stosowanie argumentów ad personam i nakręcanie spirali nienawiści, że o szczuciu administracji nie wspominam. Doprowadziło to powoli do tego, że człowiek tracił resztki motywacji do zrobienia czegokolwiek na portalu (newsy), czy nawet napisania swobodnie, bezstresowo posta. Wybór był oczywisty albo oni albo dalszy los portalu. 

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Bateria - Gry GBA
« Odpowiedź #73 dnia: Sierpień 29, 2013, 12:24:40 »
Podbijam, bo szukam w Polsce CR2025 w wersji tabbed. Zamawiał już ktoś gdzieś?

/e: najtaniej znalazłem za 6 zł / sztuka (trzeba kupić 5)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie