Autor Wątek: Co kolejne do kolekcji?  (Przeczytany 2657 razy)

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Co kolejne do kolekcji?
« dnia: Luty 03, 2014, 20:49:03 »
Witam, ostatnio zacząłem kolekcjonować gierki na gba. Narazie zebrałem Super Mario Bros 3, oraz Pokemon Shapirre. Co polecacie następne, do mojej typowej kolekcji gierek?

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 03, 2014, 20:49:56 »
Warioland... ale bez sensu zaczynać od GBA. Więc może w takim razie Zelda: Minish Cap.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 03, 2014, 20:50:06 »
Zbieraj gry, które lubisz :)

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 03, 2014, 21:00:28 »
Warioland... ale bez sensu zaczynać od GBA.
A dlaczego? Ja zacząłem od GBA i powoli zacząłem tolerować starsze.
Staśku, poszukaj na forum list musthave'ów. Ja polecam przynajmniej jedne Pokemony, przynajmniej jednego erpega(Golden Sun) i przynajmniej jedną platformówkę(WarioLand 4).

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 03, 2014, 21:27:45 »
Jak to nie zaczynać od GBA? jeśli ci chodzi o rozszerzanie wiedzy technologicznej o Game Boyach wśród młodszych pokoleń, to bez obaw mam jeszcze colora, ale jakoś nie chce mi się rozwijać na niego kolekcji. Co do tego co tutaj piszą inni, powinienem kupić jakiegoś RPG. Z tego co mi wiadomo Pokemon to jest RPG, ale ja bardzo lubię ten gatunek. Tak czy owak, jak już jakiś erpeg, to musi on mieć bardziej rozbudowany system chodzenia po świecie i walki tj. bez specjalnych wstawek tak jak to było w Pokach, ale, że można przy okazji ponawalać. Z tego co mi wiadomo, to zelda ma taki system, a Golden Sun czym się wyróżnia?

PS. Moja pierwsza gra na GBA (Pierwsza komunia święta) to również był RPG. Tyle, że zapomniałem jego nazwy. Pamiętam, że chodziło się po różnych planetach. System walki polegał, na bitwie statków, podobnych do tych z gry Hydrohah. Jedna postać chyba się Skarlet nazywała, a nasza postać, miał jakiś dziwny fioletowy strój, strojem był jakiś alien. Myślałem nad ponownym kupnem tej gry, ponieważ ją dawno zgubiłem. jak się nazywała ta gra?

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 03, 2014, 21:35:12 »
Nie wiem jaką grę masz na myśli, ale pomyśl o serii Summon Night, jedne z najlepszych RPG na GBA :)

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 03, 2014, 21:39:17 »
No napewno prędzej kupię, Summon Nighta, niż Golden Sun (brzydka grafika w tym drugim), ale czy Summon Night rzeczony, ma wersję angielską?

Offline jeti

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 89
  • beep bep
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 03, 2014, 21:41:52 »
Ta gra to pewnie Sigma Star Saga ;)

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 03, 2014, 21:44:10 »
Golden Sun ma brzydką grafikę? No nie. Z tego co mi wiadomo to Summon Night jest całkiem rzadki, więc prędzej znajdziesz GS.

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #9 dnia: Luty 03, 2014, 21:45:21 »
THX, Jeti dokładnie o to chodziło

Cholera, chyba nie kupię ani GS bo brzydki (jak dla mnie, poza tym nie podoba mi się system walki), Ani tego drugiego, bo rzadki. A może Zelda byłaby lepsza. Jedyna seria o której słyszałem zanim zacząłem kupować gry na GBA, więc chyba nie jest taka rzadka, ani też kiepska. W takim razie którą część byście mi polecili, ta z nes classic nr.1 mi wygląda najlepiej?

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #10 dnia: Luty 03, 2014, 22:08:43 »
Summon Night na ebayu amerykańskim to koszt rzędu 40-50$. Zelda o której wspominasz to port pierwszej w historii Zeldy na NESa, więc grafiką raczej Ciebie nie powali ;)
Polecam na początek Minish Cap, przystępna i dość łatwa jak na Zeldę, wręcz idealna, żeby rozpocząć przygodę z serią.

Offline stasiek19

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 199
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #11 dnia: Luty 03, 2014, 22:34:10 »
Żeby nie było, nie mam nic do kiepskiej grafiki, rzędu pierwszej zeldy, po prostu nie podoba mi się styl graficzny golden suna. Kupię, jakąś zeldę, niestety tego co jest z nesa, zbyt często nie znajduję (raz było, ale za stówkę). A ten minish cup to na ile czasu gry starczy, i czy wg. was lepszy jest od pokemonów?

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #12 dnia: Luty 03, 2014, 22:39:12 »
Minish Cap to jakieś 10-15h gry, zależnie od stylu :)

Jeżeli zależy Tobie na dłuższej grze to może Link to the Past??

Porównywać Zeldę do Pokemonów to trochę jak porównywać schabowego do kotleta z piersi kurczaka, oba są wyśmienite, ale innego typu :)

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #13 dnia: Luty 03, 2014, 22:41:37 »
http://www.howlongtobeat.com/game.php?id=10044
Według tej strony (często podają całkiem dokładne czasy) przejście tej gry zajmie Ci coś koło 20h.
Co do tego czy lepszy, to już kwestia gustu bo to 2 kompletnie różne gatunki. Zobacz sobie na YT gameplay jak Ci się spodoba to kup, jak nie to nie.
Co do następnych pytań "co polecimy", wejdź sobie w odrębny temat z listami top, na naszym forum i tam masz parę list spisanych przez użytkowników. Większość wypisanych tam tytułów każdy z nas by polecił.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #14 dnia: Luty 03, 2014, 22:42:05 »
Ważna rzecz: to jest Minish Cap, a nie minish cup.
Nie ma w tym przypadku czegoś takiego jak gra lepsza. Nie porównywałbym nawet gatunków.
Dodam jeszcze, że system walki w Golden Sunie jest najlepszym z jakim się spotkałem.

Offline scrooge

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 211
  • bogaty skąpiec jest bogatym nędzarzem.
    • last.fm
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #15 dnia: Luty 04, 2014, 01:46:49 »
Jeśli miałbym wybrać tylko jedną grę z tych dwóch: Minish Cap i Pokemony, to wybrałbym Minish Cap. Oczywiście obie są super, ale jakbym mógł zagrać ponownie tylko w jedną z tych, to zelda wymiata!

Ja ze swojej strony poleciłbym Ci np. Super Mario Land 1, 2, 3, Duck Tales 1 i 2, Harry Potter Kamień Filozoficzny na GBC, Darkwing Duck, Advance Wars, gry z serii Warioland, oczywiście Zeldę Minish Cap, Pokemony (Gold np.), The Lost Vikings (miałem to kiedyś na amidze - WYPAS!!!!).
"Nie ma większego oszusta niż ten, kto oszukuje sam siebie"
[Charles Dickens]

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Co kolejne do kolekcji?
« Odpowiedź #16 dnia: Luty 04, 2014, 08:09:37 »
Tu masz caly temat "top 20 gier na GBA"

http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=679.0