Autor Wątek: GBA SP Zelda Edition - V2?  (Przeczytany 2031 razy)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
GBA SP Zelda Edition - V2?
« dnia: Marzec 31, 2012, 11:34:06 »
Przeglądając aukcje internetowe Allegro natrafiłem na taką aukcję:
http://allegro.pl/game-boy-advance-sp-ags-101-supercard-1gb-akcs-i2239692831.html
Wszystko fajnie, oglądam zdjęcia i... Moją uwagę przykuło zdjęcie trzecie "porównawcze". Widać tam porównanie v2 z v1. V1 to normalny, srebrny SP'ek dostępny wszędzie, a v2 to... ZELDA EDITION! Z tego, co mi wiadomo, Zelda Edition jest normalnym "001"? I tu rodzi sie pytanie: Czy to jest autentyk, czy ktoś przełożył bebechy v2 do "Zeldowej" obudowy z v1? A może ktoś sam zrobił sobie "101 limited" kupując taka obudowę, nalepkę z v2 i włożył wnętrze nowszej wersji? Swoją drogą bardzo fajna kombinacja, ale czy takie shell'e są jeszcze gdzieś produkowane? Nigdy takiego nie widziałem i dlatego zwracam się z tym do Was :) Co o tym sądzicie?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: GBA SP Zelda Edition - V2?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 31, 2012, 12:29:03 »
Bzdura, na ostatnim zdjęciu to zwykły AGS-001 Zelda Edition, widać różnicę w kolorach. Obok po prawej stronie leży po prostu konsola AGS-001 z wyłączonym podświetleniem. Zdjęcie robione było w półmroku.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: GBA SP Zelda Edition - V2?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 31, 2012, 13:07:57 »
Kurczę, nie zauważyłem :l Wydał mi się zbyt jasny i kontrastowy jak na v1 :] Chociaż ten z prawej rzeczywiście jest za ciemny :P

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: GBA SP Zelda Edition - V2?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 31, 2012, 13:24:12 »
Spoko hehe to sprzedający ewidentnie wprowadził w błąd kupujących tym opisem.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: GBA SP Zelda, Flame Red Editions - V2?
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 04, 2012, 15:51:56 »
Ale tutaj jest podobna sytuacja, z tym że nie mam tu żadnych wątpliwosci, iż ekran pochodzi z 101 :l Co Wy na to? Takiego v2 też nie widziałem :)
http://allegro.pl/idealny-gameboy-advance-sp-v2-ags-101-flame-red-i2254555333.html

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: GBA SP Zelda Edition - V2?
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 04, 2012, 18:35:12 »
Ehh masakra co też ludzie nie robią z tymi konsolami. Sami tworzą refurby żeby się nachapać. A potem nieświadomy nabywca ma w rękach takie coś.

Zwróć uwagę na kolor gumek dookoła ekranu. Konsola była kombinowana i jeżeli się nie mylę gość przełożył bebechy z v2 do obudowy zamiennika lub oryginalnej tyle, że z v1.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: GBA SP Zelda Edition - V2?
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 04, 2012, 20:17:04 »
Buda to zamiennik z DXa. Widać po nierównościach na plastiku.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: GBA SP Zelda Edition - V2?
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 04, 2012, 20:30:53 »
I celowo nie pokazuje spodu obudowy bo nie ma tam naklejki.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: GBA SP Zelda Edition - V2?
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 04, 2012, 22:07:02 »
Ehh... macie rację - znów nie przyjrzałem się dokładnie zdjęciom ~ teraz wyraźnie widzę, że ta obudowa to rzeczywiście jakiś fake [Krzywa nalepka "Nintendo", brzydki plastik, gumki dookoła ekranu i przede wszystkim guziki...], ale niemniej ciekawa sprawa, szkoda tylko, że ktoś chce zarobić na sprawnym gracie i nowej obudowie... A co do kolesia to on już różne ciekawe rzeczy wystawiał ~ miałem tego świadomość ;) Dzięki chłopaki!