Autor Wątek: Czyszczenie  (Przeczytany 2634 razy)

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Czyszczenie
« dnia: Maj 03, 2012, 18:12:15 »
Mój gb pocket jest w złym stanie[na zdjęciach może nie widać]:
porysowany lakier


odpadający screen protector.

Prosiłbym o link gdzie pisze jak przykleić screen protector[na stronie jest o classicu] i coś z tym lakierem.
Oto kręcąca kokoszka:

McMarycha

  • Gość
Odp: Czyszczenie
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 03, 2012, 18:23:41 »
Według mnie lakier mógłbyś zetrzeć jakimś papierem ściernym o dużej ziarnistości a potem pomalować od nowa. Co do screen protectora to możesz  go wyjąć wyczyścić stary klej i przykleić na taśmę dwustronną.

Offline bobiboy89x

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 65
Odp: Czyszczenie
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 03, 2012, 20:25:07 »
jak już chcesz pozbyć się lakieru to użyj papieru ściernego o drobnej ścieralności i najlepiej wodny jest więcej roboty ale nie porysujesz plastiku obudowy jeśli zrobisz jak piszę kolega wyżej głębokie rysy masz gwarantowane. Ja bym tego lakieru i tak nie ruszał on  tak zwyczajnie mają że się rysują jedyne co by zrobił to dokupił klapkę obudowę solidnie wyczyścił a szybkę postarał by się kupić nową lub ze starej usuną bym klej naftą a nie rozpuszczalnikiem lub nitrem bo powstanie zmatowienie lub szybka ulegnie rozpuszczeniu a co do montażu to  przykleisz ją tak samo jak w poradniku do GB Classica

McMarycha

  • Gość
Odp: Czyszczenie
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 03, 2012, 20:30:47 »
Faktycznie zapomniałem napisać o tym jaki ma być rodzaj papieru, ale jeżeli chodzi o  screen to możesz spróbować benzyną ekstrakcyjną ona nie zmatowi ekranu. I nie próbuj używać zmywacza do paznokci.

Offline medalist

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 85
Odp: Czyszczenie
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 03, 2012, 21:04:21 »
Ja używam płynu do mycia okien a styki czyszczę patyczkiem nasączonym spirytusem. Odradzam papier ścierny i lakierowanie. Bardzo pracochłonne i trzeba chociaż odrobinę się na tym znać. Najlepiej porządnie wyczyścić a ryskami się nie przejmować, chyba że konsolka ma leżeć w gablotce. Jakiekolwiek zmywacze, rozpuszczalniki itp. niszczą plastik w trybie natychmiastowym.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Czyszczenie
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 03, 2012, 21:25:50 »
Heh, Pocket w wersji Silver to zmora ;(  Z tymi rysami nic nie rób. Broń cię Panie Boże od papieru ściernego. Tylko pogorszysz sprawę. A screen protector polecam kupić nowy - http://allegro.pl/nowa-nieuzywana-szybka-do-game-boy-pocket-i2291735641.html

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Czyszczenie
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 04, 2012, 06:58:09 »
http://www.gbforever.pl/www/viewpage.php?page_id=292 tutaj pokazują na gb classicu i mam pytanie:czy ten spiryus można czymś zastąpić?Czym?
Oto kręcąca kokoszka:

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Czyszczenie
« Odpowiedź #7 dnia: Maj 04, 2012, 15:32:01 »
medalist masz świętą rację - trzeba się na tym znać. Jeśli już malowanie to: papier ścierny wodny minimum 500, 1000, 1200. Gdy dokładnie oczyścimy konsolę ze starej farby to odtłuszczamy ją. Tylko nie nitro bo powierzchnię szlag trafi. Spirytus, płyn do mycia naczyń + szczoteczka. Następnie konieczny jest podkład malowany aerografem. Żadne spreye nie wchodzą tu w grę. Dokładne malowanie może zagwarantować tylko aerograf - sprey ma zbyt duże kropelki i nakłada jednorazowo zbyt grubą warstwę co wiąże się z zaciekami i ze zbyt duża ilością farby w zagłębieniach, rowkach co daje nienaturalny wygląd i niezbyt profesjonalne wykończenie. Na sam koniec odpowiedni lakier o odpowiedniej wytrzymałości również nakładany aerografem (nawet kilka supercienkich warstw - wtedy otrzymujemy niesamowity efekt).

wasczarek - można zastąpić spirytus płynem do mycia naczyń i np szczoteczką, ale szorować trzeba tylko tam gdzie jest farba - ponieważ szczoteczka również porysuje szybkę od wewnątrz. A tak w gruncie rzeczy wystarczy do sucha wytrzeć jakaś ściereczką bawełnianą i taśma dwustronna też będzie się świetnie trzymać.

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Czyszczenie
« Odpowiedź #8 dnia: Maj 10, 2012, 17:39:19 »
Ja zrobiłem tak:zdrapanie kleju[nawet nie do końca bo szybka]i taśma.Rewelacja.I mam inne pytanie:jak czyścić cartridge?Wiecie,taki pożółkły?
Oto kręcąca kokoszka:

Offline igorch

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 629
Odp: Czyszczenie
« Odpowiedź #9 dnia: Maj 10, 2012, 18:40:31 »
I mam inne pytanie:jak czyścić cartridge?Wiecie,taki pożółkły?
byl juz taki temat gdzies na forum
masz opcje szukaj to z niej korzystaj
http://gbforever.pl/forum/index.php?topic=585.0