Autor Wątek: [GB Classic]Pro sound mod (RCA)  (Przeczytany 2626 razy)

Offline Jojko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
[GB Classic]Pro sound mod (RCA)
« dnia: Październik 23, 2010, 23:31:15 »
Mam nadzieje że moje Tutoriale będą czytelne ;).

Po pierwsze, Mod ten polecam ludziom którzy tworzą muzykę na game boy -u. Wejścia RCA czyli tzw cinch są o wiele bardziej wygodniejsze w montażu niż wejście mini-jack.

Czas: ok 10-30 minut

Potrzebne przedmioty:

a - lutownica i cyna
b - śrubokręt do obudowy Gameboya (na razie nie pamiętam jak się nazywał)
c - wiertarka
d - dwa żeńskie wejścia RCA do montażu na obudowę
e - 4 kabelki (dwa potrzebne do uziemienia, jeden do prawego i drugi do lewego gniazda)

Instrukcja

1. (pozwolę sobie pominąć kwestię otwierania gameboya;) )

2. Po wstępnych oględzinach wybieramy płytkę przymocowaną do tylnej części gameboya. Wygląda ona tak:

http://picasaweb.google.com/monko.jacek/AlbumBezTytuU#5531344708906299250

3. Skupiamy się na tych trzech "spoiwach" zaznaczonych prostokątem.

4. Do nich lutujemy kabelki dwa tego samego koloru do miejsca oznaczonego "uziemienie" a pozostałe dwa wedle uznania do miejsca "lewego" i "prawego".

http://picasaweb.google.com/monko.jacek/AlbumBezTytuU#5531344187336795282

5. Nadchodzi najmniej ciekawy moment. Trzeba zrobić dwa otwory na wejścia RCA. Zalecane jest aby wywiercić otwory w tych miejscach

http://picasaweb.google.com/monko.jacek/AlbumBezTytuU#5531346849990350226
http://picasaweb.google.com/monko.jacek/AlbumBezTytuU#5531344203935463010

6. Po wciśnięciu wejść przez otwory lutujemy drugie końce kabli do wejść: zewnętrzna część uziemienie(powinna odstawać blaszka) wewnętrzna część kanał lewy bądź prawy. UWAGA, uważajcie by wejście podczas przykręcenia płytki nie naciskały na ekran (może zostać zniszczony)

7. Po zakończeniu operacji i przed skręceniem obudowy z bebechami do stanu warto sprawdzić czy wejścia na pewno działają (duża ilość głośników/wież Hi-Fi powinna mieć takie wejście).

Efekty:
- większa głośność dźwięku (niektórzy mówią też o poprawie jakości
- Dwie antenki odbiegające od normy.
- +5 do lansu

Uwagi:
- system sprawdziłem, działa, i widać różnicę w głośności dźwięku.
- wszelkie modyfikacje wykonujesz na własną odpowiedzialność.
- pominąłem parę małych detali które uważam za logiczne tj: odkręcenie nakrętek (by przymocować wejścia do obudowy) i skręcenie ich po włożeniu itp
- korzystałem z zdjęć archiwalnych, w ciągu najbliższych 6 dni dostawię więcej zdjęć i będą one dokładniejsze.
- pozwoliłem sobie skorzystać z zdjęć wstawionych na witrynie GBF. W razie jakiś problemów, na prośbę administracji zdjęcia mogę usunąć ;)
« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2010, 23:54:49 wysłana przez Jojko »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic]Pro sound mod (RCA)
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 24, 2010, 00:08:26 »
No, całkiem, całkiem. Co prawda nie bardzo jestem w stanie pojąć idee owego zabiegu, gdyż moja znajomość aspektu ''tworzenia muzyki'' na GB jest niewielka, lecz sam tutorial robi dobre wrażenie.

Jeżeli znalazłbyś jeszcze trochę chęci i dopracował tutorial, mam na myśli szerszy, bardziej drobiazgowy opis poszczególnych czynności, jakiś wstęp wyjaśniający cel przyświecający przy dokonywaniu owej operacji, zakończenie itd. no i oczywiście swoje własne ;) zdjęcia (bez jakichkolwiek oznaczeń, sami wszystko obrobimy i oznaczymy:) to materiał mógłby zostać wrzucony na główną do ''modyfikacji'' w formie arta.

Hm?

Offline Jojko

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 7
Odp: [GB Classic]Pro sound mod (RCA)
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 24, 2010, 09:56:31 »
Hmm chętnie ^^. W zależności od ułożenia mojego planu powinienem to poprawić do środy/czwartku

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic]Pro sound mod (RCA)
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 24, 2010, 11:11:08 »
Spoko ja wracam w czwartek/piątek i tak się ułożyło, że na dłuższy weekend się zanosi, więc mogę trochę popracować nad składem arta.

Na PM wysłałem moje gg jakby co :)

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic]Pro sound mod (RCA)
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 24, 2010, 14:23:05 »
bardzo dobry tutorial - krotki i konkretny - ja wiem o co kaman, ale laik chyba nie bedzie wieidzec gdzie przylutowac odpowiednie przewody do ktorej czesci czinczy.... wiecej zdjec roziwaze ten problem...

ANTARI - ten zabieg robi sie po to zeby: ominac wzmacniacz ktory idzie do wyscia oryginalnego sluchawkowego. wiaodmo mozna podlaczycz wyjscia z sluchawek do wzmacniacza.... ale jesli zrobisz owy MOD RCA to przede wszsytkim -
1. masz wyjscie na CZINCZ (uniwersalne wyjscie ktore mzoesz jakim kolwiek kablem podlaczyc do jakeigokolwiek wzacniacza....
2. ominiecie oryginalnego wyjscia sluchawkowego i zrobienie wyjscia bezposrednio z potencjometra... powoduje ze dzwiek jest czystszy (mniej szumow) oraz jest lepszy BAS.
a to powoduje ze ludzie ktorzy robia muzyke na tym sprzecie cenia sobie wlasnie ten mod - jest to najprostszy mod do wykonania i nie zabiera zbyt duzo czasu. ale jakby tu zrobic wejscie na czincze zeby nie wyblo widac tych wystajacych gniazd? 0- tak zeby te gniazda byly schowane w srodku? nad tym chyba popracuje... bo chyba nikt niczego wczesniej takeigo nie zrobil :)