Autor Wątek: Czy SP jest dużo lepszy od DS Lite do gier GBA  (Przeczytany 1838 razy)

Offline SennseJ

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 15
    • Piwna Recenzja
Czy SP jest dużo lepszy od DS Lite do gier GBA
« dnia: Maj 11, 2013, 15:03:44 »
Jestem posiadaczem DS Lite i zastanawiam się nad dokupieniem GB SP. Zastanawia mnie czy komfort grania w gry z GBA będzie większy. Głównie chodzi o ekran bo one wielkościowo chyba są podobne z tym że gry gba na DS są wyświetlane nie na całym ekranie. Myślicie, że warto?

Offline animare

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 92
Odp: Czy SP jest dużo lepszy od DS Lite do gier GBA
« Odpowiedź #1 dnia: Maj 11, 2013, 15:06:09 »
Moim zdaniem nie, chyba że jako część kolekcji. Komfort? - To zależy, dla mnie DS bardziej podchodzi pod kształt klasycznego advance'a dlatego jest lepszy, ale najlepiej po prostu wziąć we własne łapy i się przekonać lub tylko jeśli wersja ags-101, bo osobiście mój ags-001 mnie nie zadowala więc gram najczęściej po przez ds'a :).
gg: 8211860. Retro-Fan :)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Czy SP jest dużo lepszy od DS Lite do gier GBA
« Odpowiedź #2 dnia: Maj 11, 2013, 16:51:21 »
Hmm... SP v2 ma swój klimat. Ma bardziej kompaktowe wymiary i inne buttony (takie jak w DSi), czyli nie na gumkach. Zależy co lubisz. Osobiście do ogrywania gier na GBA preferuje właśnie SPv2 i Micro.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Czy SP jest dużo lepszy od DS Lite do gier GBA
« Odpowiedź #3 dnia: Maj 11, 2013, 17:06:21 »
Nie wiem jak to się ma do DS Lite, ale mam pewne porównanie na linii GBA SP AGS-101 - Nintendo 3DS. Mam grę "Harry Potter and the Goblet of Fire" w wersji na GBA i NDS, a obie nawet w najmniejszym stponiu się wizualnie nie różnią (co mnie kompletnie zawiodło). W każdym razie, na ekranie GBA SP kolory są głębsze, obraz delikatnie ostrzejszy i żywszy. W porównaniu z tym, co widzę na 3DS'ie i DS'owej wersji tej gry, wypada nieźle. Ale tak, jak mówię, nie mam porównania z ekranem jakiegokolwiek innego Dual Screen'a.

Offline Max

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 78
Odp: Czy SP jest dużo lepszy od DS Lite do gier GBA
« Odpowiedź #4 dnia: Maj 12, 2013, 18:10:39 »
1. klimat
2. waga
3. wygoda korzystania (według mnie lepiej sie trzyma od ds classic czy dsi , lite nie posiadam
4. małe rozmiary
5. w stosunku do  ds classic a sp v1 ma większa paletę kolorów ale są te kolory bledsze
6. gba sp ma możliwość grania na grach z gb i gbc :) czego mikro i ds nie posiadają.

wady? nie ma
cena takiej konsolki to tyle co średnia cena nowej gry na ds

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Czy SP jest dużo lepszy od DS Lite do gier GBA
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 12, 2013, 19:21:43 »
W gry na GBA gram na GBA, w przypadku innych konsol staram sie robic tak samo (jesli tylko moge). Wychodze z zalozenia, ze z mysla o takim sprzet byly tworzone, wiec na takim sprzecie chcialbym ich uzywac. Poza tym jakos tak nie czuje klimatu w graniu np. w gry na GB na 3DSie.

Odpowiadajac na pytanie zawarte w temacie: wg. mnie SP do gier na GBA, a DS Lite do gier na DSa.