Autor Wątek: [GB Classic] Jakich akumulatorków/baterii AA używacie? Sugestie?  (Przeczytany 2376 razy)

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Hej,

Zastanawiam się, czy ktoś z Was mógłby mi polecić jakieś akumulatorki AA, które można śmiało wykorzystać z klasycznym Gameboy'em. Kiedyś korzystałem z tego typu rzeczy, jednak wszystkie prędzej czy później przestały działać lub radykalnie zmniejszały swoją pojemność (tak wiem, że tego typu ogniwa się formatuje itd. chodzi o nadmierną ekspolatację) i przerzuciłem się na jednorazówki, lepsze baterie typu duracell, czy energizer charakteryzują się wręcz zdumiewającą wytrzymałością, jednak kosztują swoje, a w ogólnym rozrachunku akumulatory zaczną mi się zwracać...

Oczywiście przeglądałem wszelkie oferty na allegro, ale może ktoś używa ogniw z których jest bardzo zadowolony, chciałbym znaleźć coś co będzie leżało między racjonalną ceną, a jakością, ponieważ naprawdę dobre akumulatory potrafią być drogie :/

P.S. posiadam ładowarkę, ale gameboya używam bardzo często poza domem bez dostępu do sieci...

//PatrykO
« Ostatnia zmiana: Luty 08, 2011, 06:42:21 wysłana przez PatrykO »

Offline WiiTold

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 147
  • Newbie Nintendo Collector
Odp: [GB Classic] Jakich akumulatorków AA używacie? Sugestie?
« Odpowiedź #1 dnia: Luty 06, 2011, 17:04:48 »
Jedyne akumulatory godne polecenia to Sanyo Eneloop, bo one nie tracą energi z czasem, trzymają ;) No i długa żywotność i długo utrzymują pierwotną wytrzymałość. Poczytaj o nich. To są hybrydy akumulatorów i baterii.
Mój Sprzęt: Wii White, GB Classic White, GB Color Transparent Clear,  GB Advance SP Graphite, 3DS Aqua Blue, PSX, PS One

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] Jakich akumulatorków AA używacie? Sugestie?
« Odpowiedź #2 dnia: Luty 06, 2011, 17:09:00 »
nawet w racjonalnej cenie : )  poszukam sobie na allegro jakiegoś zestawu z dobrą ładowarką...

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [GB Classic] Jakich akumulatorków AA używacie? Sugestie?
« Odpowiedź #3 dnia: Luty 06, 2011, 19:30:04 »
polecam oryginalne akumulatory z kablem podlaczane do konsoli w gniazdo od zasilacza. akumulatory dosc sporo wytryzmuja - zazwyczaj nie sa zuzyte, a jelsi sa to mzoan go rozmontowac i wsadzic cos nowego do srodka... pojawiaja sie czasami na allegro razem z ladowarkami. sa dwa rodzaje ten ktory laduje sie bezposrednio z gnzdka i taki ktory ma taka przystawke do ladowania. byly ejszcze takie niorygnalne juz wkladki zamiast baterii - wkaldalo sie jakby akumulator ktory byl od rauz klapka. bylo w nim gzniazdko do ladowania - lecz nei wiem ile on wytrzymuje bo zdecdowanie meijszy. pzdr

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [GB Classic] Jakich akumulatorków AA używacie? Sugestie?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 06, 2011, 22:16:58 »
Polecam zwykłe baterie alkaliczne:

1. Energizer Lithium ~25 zł za 4 sztuki AA na allegro
2. Energizer Ultimate ~25 zł za 4 sztuki AA na allegro
3. Panasonic Evoia ~30 zł za 4 sztuki AA na allegro

Przez rok często używałem numeru 3 w lampie błyskowej do lustrzanki i nadal mają max energii !
Nie warto moim zdaniem pieprzyć się z akumulatorami (GP won!), lepiej zainwestować w zwykłe baterie - są lepsze od aku i kropka. ;)
rnav spotting :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic] Jakich akumulatorków AA używacie? Sugestie?
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 06, 2011, 23:37:42 »
Lipa tylko jak zakup dwa razy po 4 sztuki paluszków (Duracell) do GB Classic równa się cenie konsolki ;D

Offline PatrykO

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [GB Classic] Jakich akumulatorków/baterii AA używacie? Sugestie?
« Odpowiedź #6 dnia: Luty 08, 2011, 06:45:09 »
Edytowałem temat ponieważ widzę, że niektórzy tak jak ja używają baterii alkalicznych, czy macie może jakieś które warto polecić, ja od pół roku korzystam z standardowych energizerów:


Koszt? Bynajmniej nie tyle co za nową konsolkę w lokalnym sklepiku kosztują 1.99/szt. więc cena do przełknięcia : )

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: [GB Classic] Jakich akumulatorków/baterii AA używacie? Sugestie?
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 08, 2011, 12:20:59 »
Duracell. GBA zdaje się w specyfikacji podaje iż może działać 15h, jak wiadomo ten parametr zwykle jest zawyżany. Lecz na Duracellach leciałem około 16h!