Autor Wątek: [GB Advance] emulator nesa  (Przeczytany 2225 razy)

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
[GB Advance] emulator nesa
« dnia: Kwiecień 15, 2011, 15:53:51 »
Witam.

Posiadam programator Flash2Advance i chcialbym pograc na nim w gry z nesa/ czy istnieje jakis emulator/konwerter ktory przerobi gry w formacie .nes na .gba Potrzeba mi go bo nie mam mozliwosci zgrania gier w formacie .nes na nagrywarkę.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 15, 2011, 10:57:28 wysłana przez Keitaro »

Offline Chaykin

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 164
Odp: Emulator nesa na GBA
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 15, 2011, 16:49:58 »
odi profanum vulgus et arceo

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: Emulator nesa na GBA
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 15, 2011, 17:47:23 »
Tak, PocketNES to chyba idealny emulator NESa na naszego poczciwego GBA. Wielokrotnie używałem go do grania w tytuły z dzieciństwa. Oczywiście frajda płynąca z rozgrywki jest równie duża, co przed laty. A może nawet i większa? Z uwagi na mniejszy ekran mojego eSPeka kilkudziesięcioletnie gry wyglądają nawet smaczniej, niż miało to miejsce na dwudziestojednocalowym Grundigu.

PocketNES posiada sporo przydatnych opcji. Jest zapis stanu gry w dowolnym momencie, z tego co pamiętam, to była również możliwość gry we dwóch (oczywiście warunkiem jest posiadanie kabla Link; nie mam zielonego pojęcia, czy program współpracuje także z Wireless Adapterem). Nie spotkałem się z żadnymi przekłamanymi kolorami czy obecnym w wielu emulatorach problemem z niewyświetlaniem pojedynczych sprite'ów. Słowem - jest to naprawdę godna polecenia aplikacja, przy której istnienie reszty podobnych traci sens.

Z tego co pamiętam, to Twoja nagrywarka umożliwia wgranie do niej swoistego systemu operacyjnego do GBA, zwanego Pogoshell'em. Na ten z kolei podobno można wgrać sobie odpowiedni plugin, dzięki któremu można śmiało odpalać gry w formacie *.nes zwyczajnie z poziomu karta, bez bawienia się z emulatorami.

Offline nintendog

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 198
Odp: Emulator nesa na GBA
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 15, 2011, 19:54:40 »
Pocketnesa probowałem, ale wyskakuje czarny ekran i dalej nie chce pójść - więc albo jeszcze w nim cos popróbuje zdziałać , albo spróbuje z tym Pogoshellem.

 Tomcio - czy w tym Pogoshellu jest możliwość zapisu stanu gry(bo to w sumie najbardziej potrzebna mi opcja)?

Offline tomcio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 175
Odp: Emulator nesa na GBA
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 15, 2011, 20:32:01 »
Niestety nie mogę powiedzieć, bo Pogoshell nie współpracuje z moją nagrywarką (z EZ Flashem). Obsługuje on tylko te starsze flash cardy. Jednak biorąc sprawę sejwów na chłopski rozum - pewnie się da, bo każdy emulator zasługujący na to miano powinien posiadać taką opcję.

Offline CockBastard

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 13
Odp: Emulator nesa na GBA
« Odpowiedź #5 dnia: Maj 20, 2011, 17:29:54 »
Sam używam pocket nesa. Gram na nim w różne strzelanki z nesa.

Pobierz stąd http://www.nes-emulator.com/download_nes_emulator.htm

Najważniejszy jest Pocket nes menu maker. Wrzuczasz do niego romy nes a potem kompilujesz do jednego pliku gba opcją make rom (!) Najlepiej nie przekrocz 16mb łącznie. Ja u siebie mam kilka paczek z grami nesowymi na swoim flashkardzie.

Emulator nie odczyta plików nes bezpośrednio musisz je skompliować do paczki w formacie .gba za pomocą menu makera. Wszystko masz w linku ! Nieważne ile wrzucisz plików nes obok emulatora gba na flashcard - on nie odczyta ci tych gier. Musisz zrobić paczkę w formacie .gba menu makerem nP: o nazwie strzelankines.gba dopiero to wrzucasz na flashkarta (od razu będziesz miał menu w środku z grami które wrzuciłeś) 1111 pozdro 600

Offline Jaro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 144
  • harakiri master
Odp: Emulator nesa na GBA
« Odpowiedź #6 dnia: Maj 21, 2011, 11:45:08 »