Autor Wątek: Metoda na pożółkły plastik na konsolach, kartridżach  (Przeczytany 26501 razy)

Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #20 dnia: Lipiec 16, 2011, 02:59:57 »
Teraz nie będę się bał kupować pożółkniętego sprzętu ;)

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #21 dnia: Lipiec 16, 2011, 11:43:18 »
Zawsze możesz zbić na cenie ;] za taki stan ;p, wracając do wybielania klawisze są już w fazie wybielania. Fakt że bardzo żółte wiec zostawiam je na słoncu na jakieś 4h

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #22 dnia: Lipiec 16, 2011, 21:03:16 »
Fotke można zatytułować tak jak temat, w którym piszę ten post ;]




Offline Saito

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 117
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #23 dnia: Lipiec 16, 2011, 21:48:57 »
Świetna robota SebeQ86 :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #24 dnia: Lipiec 16, 2011, 22:05:30 »
Jednym słowem pro. Musze tego spróbować na moim GB Classic Grey.

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #25 dnia: Lipiec 17, 2011, 01:19:19 »
Uczulam na jedną sprawę, mianowicie co zauważyłem. Warto grubszą warstwe zarzucić ;] ale zeby dobrze pokryło, dokładnie taka sama grubość ma być na całej  powieszchni którą chcecie wybielić. Jak wystawiacie na pełne słonce to sprawdzajscie co jakiś czas czy srodek nie wysechł do konca, zeby zapobiec plam. W najbliszym czasie bede testowac na białym plastiku, który jest dość zółty DREAMCAST. Posiadam jednego trupka wiec można testować ;]

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #26 dnia: Lipiec 17, 2011, 11:09:49 »
Koniecznie zdaj relację :) Co prawda mój GB Classic White nie jest aż taki żółty i zapewne nie odważyłbym się akurat tego modelu wybielać tą metodą, ale na pewno komuś się przyda :)

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #27 dnia: Lipiec 17, 2011, 15:56:05 »
Powiem tak plastik który wcześniej był biały lepiej i szybciej się wybiela niż szary pożółkły plastik. Dzisiaj słonce nie dopisało wiec sobie odpuściłem, lecz i tak z doswiadczeń innych wynika że UV szybciej i dokładniej sobie daje rade z wybielaniem. Jutro postaram sie zakupić żarówke i się sprawdzi na własnej skórze.

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #28 dnia: Lipiec 19, 2011, 18:21:41 »
W koncu dzisiaj dopisało słoneczko ;] W obroty poleciał Dreamcast tak jak obiecałem dość żółty. Sam jestem zaskonczony wynikami wybielania i to bardzo, co z resztą widać.

DC bardzo żółty może na pierwszej fotce tego tak nie widać, lampa błyskowa robi swoje.



Na drugim zdjęciu troszke lepiej widać, gdyż w miejscu gdzie się kręci płyta, jest oryginalna biel.



Kolejna fotka już ukazuje jak mocno była żółta konsola ;] gdyż klapka jest po 3h zabiegu wybielania.



Kolejne zdjęcia ukazują w całości wybieloną górną cześć konsoli "DC"







I tym razem eksperymentowałem, mianowicie nakładałem bardzo cieką warstwe maści rozprowadzając ją po obudowie, starając się nakładać ją równomiernie.

Offline Serek

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 42
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #29 dnia: Lipiec 19, 2011, 20:56:55 »
Z jednej strony niesamowite efekty, z drugiej strony już widzę te setki "nowych" "nie używanych" GBClassic'ow na ebay'u i allegro.

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 19, 2011, 22:05:33 »
Słyszałem gdzieś te słowa, lecz dużo osób co wystawia na allegro sprzęt nie raczy nawet go odkurzyć co dopiero bawić się w wybielanie ;].

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 20, 2011, 00:38:30 »
to tez prawda. ludzie nie siedzacy tu na forum raczje nie wiedza nawet o istnieniu takiej metody. im sie nawte nei chhce wyczyscic sprzetu. poza tym kto z nas sprzedaje sprzecior w takeij ilosci na allegro?poza tym wybielony sprzet, wcale nie jest zużyty bardziej lub czyszczony szczotka druciana... poza ytm cena classica w super stanie bez pudla to i tak maksymalnie 50 PLN.... inaczje moze sie miec sraawa z konsolami stacjonarnymi, tutja serek mzoe meic racje... dreamcast, SNES, NES mgoa zyskiwac na wartosci.... PSX z kolej nigdy bo i tka w tej chwili chodzi po 30 PLN w super stanie... najbardizje obawiam sie o SNESa i NESa, sprzet mzoe pojsc porzadnie w gore. jednakze trzeba stosowac dobra taktyke.... jelsi od nas ktos bedize sprzedawac na allegro... nie mzoan dawac za wysokich cen, poniewaz ceny innych wystawianych sprzetow tez od razu pojda w gore i bda sie trzyamc dlugooooo... raz sie sprzeda za duzo, a pozniej nabyc juz nie bedize latwo za mala kase. pozdrawiam.

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 20, 2011, 13:56:40 »
Sposób już jest dość znany, tylko kwestia cierpliwości i testowania iż plastik szary się gorzej wybiela od białego. Chodzi o ilość oraz sposób nałożenia, a nie testowałem jeszcze z lampą UV. Więc jeszcze bedą testy ;] mam snes do potestowania z 5x psx-ów, magnetowofon do Atari, NES-a wiec zabawa bedzie.

Mam również do was pytanie, ktoś wie gdzie moge nabyć szybko i tanio śrubokręt gwiazdokowy dedykowany konsolom Nintendo np. SNES, N64 ;] co ja wam tłumacze ;p. Potrzebuje dosyć pilnie, a mój przepadł. Na allegro z dwa razy widziałem lub źle szukam.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 20, 2011, 14:15:13 »
choidz ci o taki jak do cartow do classicka, ze srobka jest jak gwiazgdka a potrzebny srubokręt ktorego kocnowka bedzie nachodzila na to? bo tez tkaeigo szukam i anwet nie wiem gdzie tkai dostac... ?

Offline MIS

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 369
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 20, 2011, 14:32:50 »
Też takiego potrzebuję ;) Takie gamebity dało radę dostać kiedyś na play-asia...

Może poprosimy Bono w temacie Japan Wishlist o sprowadzenie?
rnav spotting :)

Offline fixxxer1

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 425
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 20, 2011, 14:54:03 »
Kupiłem niedawno z tej aukcji:
http://cgi.ebay.com/ws/eBayISAPI.dll?ViewItem&item=390324693381
doszły w tydzień. Wyszło ok 20zł z przesyłką.

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 20, 2011, 14:58:25 »
Z tej strony ktoś brał ?? >> http://www.rewind-bits.co.uk/ << długo trzeba czekać ??

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #37 dnia: Wrzesień 07, 2011, 16:03:13 »
A jak z napisami? Bo dorwałam dość mocno pożółkniętego Game Boy Classic i dzisiaj wzięłam się za jego odżywianie:)

A wiecie gdzie można kupić "Screen Protector"?

1. Tak wyglądał w dniu zakupu:


2. Pierwsze czyszczenie z kleju i brudów. Wszystkie czarne kreski zeszły przez płyn "Cif Power Cream" Bardzo dobrze bierze takie rzeczy:)


3. Efekt będzie później:) bo właśnie położony jest krem i smaży się na słońcu:)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #38 dnia: Wrzesień 07, 2011, 16:27:31 »
Super, koniecznie pokaż efekty :) Jeżeli chodzi o napisy to chyba można śmiało smarować - nic nie zejdzie.

Odnośnie screen protectora to niestety trochę się spóźniłaś - w tym temacie realizowane było zbiorowe zamówienie ludzi z forum - kupowaliśmy screen protectory, gamebity itd. Może przyłączysz się przy okazji kolejnego zamówienia?

Offline Dj_Anndzia

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 719
  • :)
    • Moje gry na sprzedaż/wymianę.
Odp: [Wszystkie] Pożółkięty sprzęt - to już historia.
« Odpowiedź #39 dnia: Wrzesień 07, 2011, 16:47:47 »
kurcze szkoda:( kilka dni temu dopiero odkryłam te forum. No to na pewno przyłącze się do następnego. Bo takie klucze tez mi się przydadzą do Nes-a i Snes-a. Bo tam już jest zamknięte zamówienie?

Efekt pokaże na pewno, ale właśnie mi słońce zaszło;/ Ale jutro zaczynać będę od nowa:) a wieczorem pochwale się swoją kolekcją:)
Zapraszam na mój nowy blog poświęcony mojej kolekcji:)

http://collector-retrogame.blogspot.com/