Autor Wątek: Sugestie na temat strony i forum  (Przeczytany 54302 razy)

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #160 dnia: Wrzesień 15, 2012, 23:45:22 »
Dodatkowo, po zrobieniu strony na FB można użyć aplikacji RSSGraffiti, do automatycznego postowania danych z kanału RSS na stronie. Sam używam tego narzędzia do dzielenia się na FB postami ze swoich blogów. :)
      

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #161 dnia: Wrzesień 16, 2012, 07:39:24 »
Dodatkowo, po zrobieniu strony na FB można użyć aplikacji RSSGraffiti, do automatycznego postowania danych z kanału RSS na stronie. Sam używam tego narzędzia do dzielenia się na FB postami ze swoich blogów. :)

Zakladajac, ze najpierw strona dorobi sie w ogole kanalu rss. ;)

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #162 dnia: Wrzesień 16, 2012, 12:49:19 »
Z tego co widzę, to strona stoi na PHP-Fusion, więc nie powinno być większego problemu.
Takie coś jest dostępne w pobieralni php-f: http://mods.php-fusion.pl/downloads.php?cat_id=22&download_id=1453

:>
      

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #163 dnia: Wrzesień 16, 2012, 16:30:57 »
Po części masz rację, ale weź pod uwagę że Antari i Keitaro nie koniecznie mają czas żeby wszystko tak ogarnąć. Zresztą jak zaproponowałem wprowadzenie na forum TapaTalk to Antari otwarcie oznajmił że
No koledzy, ja jestem jak najbardziej ZA, ale w temacie spraw technicznych jestem co najwyżej paziem. Nie będę niczego ruszał, bo jeszcze niechcący schrzanię. Wszystko to byłoby pewnie do ogarnięcia w max tydzień, ale ja nie mam prawa rozporządzać niczyim wolnym czasem, więc cała sprawa pozostaje w hibernacji i zależy od dobrej woli techników.
W tamtym temacie pajda wspomniał, że taka techniczna stagnacja forum i strony wiąże się z tym, że przybywa nam tylko użytkowników a nie osoby które mogłyby/umiałyby ogarnąć całość technicznie.
Złotym środkiem było by znalezienie na forum tak ze 2-3 osób potrafiących obsługiwać bardzo dobrze oba wykorzystywane skrypty i owe osoby potrafiły się dogadać w kwestii konfiguracji. Na sam koniec najważniejsza sprawa to taka że musiałyby to być osoby zaufane.
W kwestii samego PHP-Fusion i pluginów do tego skryptu dodam jeszcze że jak swego czasu sporo bawiłem się tym skryptem to potrafiły się zdarzyć plugin'y, które potrafiły napsuć człowiekowi sporo krwi.
Tak więc dalej uważasz że nie powinno być większego problemu?

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #164 dnia: Wrzesień 16, 2012, 19:11:09 »
No zgadza się. Php-Fusion bywa problematyczne, ale przed chwilą przetestowałem ten mod na swojej stronie i nie ma żadnych glitchów. Instalacja tego moda zajęła mi niespełna 2 minuty, gdyż wystarczy wgrać 2 foldery z rara w konkretne miejsca, a następnie po prostu z poziomu panelu administratora stworzyć panel rss. Sama klikanina, zero ingerencji w kod. Reasumując, bułka z masłem i każdy powinien sobie z tym poradzić. W rarze znajduje się krótka, acz treściwa i przejrzysta instrukcja.

U mnie to wygląda tak (kolory oczywiście zależą od laya):
http://i50.tinypic.com/2mfhdee.png

A tak wygląda w czytniku RSS (w tym przypadku w Operze):
http://i45.tinypic.com/4qr688.png

Nie jest może super piękne, ale jest (dodatkowo jestem pewien, że można to pozmieniać wedle życzeń).

Zakładam, że instalacja GBF jest czysta jak łza, więc tym bardziej nie widzę powodu do obaw. Zresztą zakładam też, że ktoś tu robi cykliczny backup strony.
W razie czego mogę poinstruować co i jak.
      

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #165 dnia: Grudzień 08, 2012, 18:36:44 »
W linkach (buttonach) na dole serwisu troszke sie namnozylo martwych i nieistniejacych stron. Moze jakies male swiateczne porzadki?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #166 dnia: Grudzień 09, 2012, 01:15:09 »
Jestem za, ale nie mam umiejętności jak to poprawić :P

Offline ads135

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 8
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #167 dnia: Grudzień 09, 2012, 07:51:30 »
Jako nowy użytkownik świeżo po rejestracji ,muszę powiedzieć ,że wasze  zabezpieczenie przy zakładaniu konto są za wysokie.Ja miałem duże problemy z przepisanie kodu z obrazka,udałosie za 3-4 razem.Polecam to zmienic bo ja miałem sie poddać za 3 i nie rejestrować się.Pozdrawiam :)

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #168 dnia: Grudzień 09, 2012, 10:08:28 »
zgadzam się z ads135, zabezpieczenia mają chronić przed spambotami a nie ludzmi :)

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #169 dnia: Grudzień 29, 2012, 15:34:23 »
Pomysła mam...
W dobie wszechobecnych smartfonów, miło by było sprawić by forum było dostępne na coraz popularniejszej platformie Tapatalk. :>
Z tego co widziałem, to nawet jest na oficjałce plugin pod SMF. :)
Z tego co obserwowałem po zakupie aplikacji, to w cholere większych i mniejszych forów polskich jest już dostępnych na Tapatalku. :)

Co wy na to? :)
      

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #170 dnia: Grudzień 29, 2012, 16:01:25 »
Odpowiedz na wszelkiego rodzaju propozycje jest od pewnego czasu znana: "chcem ale nie mogem". Patrz wczesniejsze wpisy w tym temacie.

Tymczasem jesli nie dajemy sobie rady z takimi (w gruncie rzeczy dosc podstawowymi) rzeczami, to trzeba wziac kogos do pomocy, a nie wykrecac zwalajac to na kogos innego albo brak czasu.

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #171 dnia: Grudzień 30, 2012, 08:38:07 »
Gregfield, ja już wcześniej proponowałem ten pomysł, niestety dokładnie z tego powodu o którym pisze wyżej inlagd sprawa stanęła w martwym punkcie.

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #172 dnia: Grudzień 30, 2012, 12:14:50 »
No fajnie, tylko że z takim podejściem nasze forum zostanie 100 lat za murzynami. :(
Z tego co widzę po instrukcji:
http://tapatalk.com/activate_tapatalk.php?plugin=smf
to nie powinno zająć więcej niż 20 minut, a ile to daje komfortu. :).
      

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #173 dnia: Grudzień 30, 2012, 13:10:11 »
Próbowałem na własną rękę instalować wtyczkę do Fusiona dotyczącą RSS na stronie... były jakieś błędy itd. Tym musi się zająć ktoś, kto się na tym zna, bo fusion na GBF nie jest deafult'owy i podobnie jest najpewniej z forum SMF. Trzeba wiedzieć gdzie co jest, gdzie co dodać. Nie wiem ile to czasu zajmuje. Ja jestem urzędnikiem, studiowałem coś innego. Możliwe, że się nawet nie da. Więc nie mówcie mi o braku chęci czy czasu.
A o wzięciu kogoś do pomocy nie ma mowy bo ja sam tutaj nie decyduję, przypominam, że strona jest własnością dwóch adminów. Cieszcie się, że są jeszcze newsy na głównej, a na forum coś się dzieje. Doceniajmy to co mamy, bo kiedyś może i tego zabraknąć. Naprawdę nie mamy się źle.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #174 dnia: Grudzień 30, 2012, 14:32:30 »
Kupa smiechu normalnie. Obudz pozostalych, ktorzy (wspol)decyduja o serwisie i nazwij po imieniu kto za co odpowiada. Jakim cudem to wlasciwie wszystko dziala skoro nikt niczego nie moze/nie potrafi/nie chce (niepotrzebne skreslic)?

A juz z tym docenianiem to pojechales juz totalnie. Nie zastanowiles sie, ze moze byc zupelnie naodwrot i jakby nikt nie docenial, to wszyscy kladliby rowno lache na takie sprawy i mieli gleboko ulepszanie czegokolwiek?

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #175 dnia: Grudzień 30, 2012, 14:44:26 »
W tej krytyce jest sporo racji. Zabieracie się za doradzanie handlarzom jak powinno się sprzedawać, żeby klient był zadowolony, często śrubując wymagania dość wysoko, a jednocześnie na forum owe standardy już nie obowiązują nawet jak ktoś jest chętny, żeby pomóc i mamy się cieszyć z tego co jest.

Ostatnio na forum wydaje mi się jest większy ruch, więc powinniście wykorzystać szansę, a nie wykręcać się. Ja rozumiem, że nie macie czasu lub się nie znacie na czymś, ale na forum na pewno znajdzie się ktoś kto może pomóc. Zresztą nowy theme forum załadować to chyba nie problem, zwłaszcza, że ktoś go już tu zrobił chyba i większości się podobał. Podobnie z innymi rzeczami. Wystarczy dać info na forum co można zrobić, a na pewno wspólnymi siłami się uda, a nie wykręcać się, że dobrze jest jak jest, że jest bo jakby mi tu trochę zalatywało Abrasante o co Cię nie podejrzewam :)

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #176 dnia: Grudzień 30, 2012, 15:20:32 »
Antari, nie ma, że się nie da. To, że nie instaluje się poprawnie, nie znaczy że to koniec i już. Może tobie jest ok z tym co masz na forum, ale forum (jak i strona) nie jest tylko dla adminów.
Co z tego, że portal i forum nie są w stanie defaultowym? Gdyby to w czymś przeszkadzało, to możliwa by była instalacja tylko jednej wtyczki, bo po tym przestało by być defaultowo.
Skoro sam nie decydujesz, to zdecyduj z drugim administratorem (czy ilu ich tam jest).
Jeśli coś się nie udaje to przywraca się kopię zapasową utworzoną przed wprowadzaniem zmian. W ten sposób, postępując zgodnie z instrukcją, nie da się nic zepsuć.
Jeśli nie chcecie "zatrudniać" nikogo, by zrobiłby to za was, to rzecz jednak leży w waszych rękach.

Kurdę, odkąd jestem na forum to wyrobiłem sobie bardzo pozytywną opinię o jego użytkownikach, zarówno zwykłych szarakach jak i "grupie trzymającej władzę". Dziś jestem troszkę zdegustowany i rozczarowany dość wyraźnie objawiającym się - cytuję - kładzieniem lachy.

Z takim podejściem forum zmieni się w kółko wzajemnej adoracji osób, którym "jest dobrze tak jak jest", czego następstwem zazwyczaj jest naturalna śmierć forum. Może drastycznie i wybujale opowiadam, ale mam swoje skromne doświadczenie w tej działce.

Nie chcę po nikim tu jechać, bo was wszystkich lubię. Po prostu chciałem uzmysłowić lub przypomnieć, że forum tworzą użytkownicy. Władze forum natomiast są po to by obecnych userów zadowolić i trzymać blisko forum, a nowych userów ściągać garściami. Z pasywną postawą ani jedno ani drugie się nie uda.
      

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #177 dnia: Grudzień 30, 2012, 15:45:32 »
ja nie jestem wymagający , jest ok , ale przydało by się coś zmieniać i powiększać forum dzięki czemu rozwinie się również scena GB w Polsce. Zgadzam się z poprzednikami w wypowiedziach.
"Cieszcie się, że są jeszcze newsy na głównej, a na forum coś się dzieje"
wydaje mi się z Newsy na stronach wprowadzano już kilka - kilkanascie lat temu ? to że coś się dzieje na forum zależy od ilości osób które docierają do GBF, a to w tym momencie nie jest proste .

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #178 dnia: Grudzień 30, 2012, 15:52:41 »
Jakby co to ja tu tylko sprzątam :) Antari zarządza treścią, a Keitaro jest technicznym. To tak w ramach nazwania po imieniu kto się czym zajmuje :) Ja już kiedyś proponowałem pomoc pod względem technicznym jak i wizualnym. Rozchodziło się po kościach.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #179 dnia: Grudzień 30, 2012, 16:29:49 »
A szkoda, bo prawda jest taka że przy stronie głównej, forum wypada po prostu kiepsko. Do treści się nie przyczepię, owszem jest tutaj sporo przydatnych tematów. Tylko sam styl graficzny jest zaniedbany ;)