Autor Wątek: Sugestie na temat strony i forum  (Przeczytany 54309 razy)

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #180 dnia: Grudzień 30, 2012, 16:50:36 »
Główna jest ok. Można się bardziej otworzyć na materiały od użytkowników, fotki itp. ale forum aż się prosi o choćby kosmetyczne zmiany, które były zapowiadane przez Keitaro czy choćby Ciebie GBM_Fan. Proponowałbym wrócić do tego co proponował Tarma, żeby zmienić kolorystykę forum, dodać banner i tło. O ile Antari musiałby poświęcić zapewne więcej czasu, o tyle dla Keitaro, który tworzył główną to chyba więcej niż 20 minut nie powinno zebrać, no chyba że się mylę. Jak nie to ktoś na forum może pomoże? Tylko niech góra się otworzy, a nie zamyka na użytkowników, traktując ich w ten sposób niezbyt fajnie. Jak nawet ja dałem sobie z tym dałem kiedyś, jak tworzyłem stronę o emulacji to myślę, że nie wymaga to aż tak wielkich umiejętności.

http://img24.imageshack.us/img24/6420/simpleu.jpg

Tak czy siak jak Administrator zapowiada prawie rok temu, że coś się zmieni i to niedługo, a do tej pory nic nie ma. Jak owe słowa potwierdza Moderator i dalej nic to coś jest nie tak. Jak można od kogoś coś wymagać, jak samemu ma się coś w nosie. To już lepiej nie zapowiadać, tych zmian.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #181 dnia: Grudzień 30, 2012, 18:37:31 »
Słuchajcie... żeby było jasne. Dla mnie GBF to strona, a nie żadne forum. I zawsze tak było - od samego początku dążyłem do tego żeby wyglądała wg. naszej wspólnej wizji. Stronę wspieram jak mogę. Czasami swoimi materiałami, a czasami mechanicznie jak małpa obrabiam to, co mi ktoś przyśle w przypływie dobroci. Bo w życiu trzeba robić czasem rzeczy, których sytuacja wymaga. Nikt mi za to nie płaci.

inlagd, Gregfield, Bodzio... jesteście zdegustowani poziomem szeroko pojętego GBForever? To mi bardzo przykro i przepraszam. Jako admin widocznie nie dałem rady przez te 3, a właściwie 6 lat. I to nie żaden sarkazm. Bo co jak nie poziom zadowolenia użytkowników jest miernikiem wartości admina?

Nie wiem co wam napisać. Pamiętajcie, że to nie żaden komercyjny portal, którym rządzi kasa. Tam jest trochę łatwiej bo zawsze można sypnąć kasą i znajdzie się ktoś chętny. Tu jest trochę trudniej.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #182 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:04:08 »
Dla Ciebie GBF to strona, a dla nas głównie forum. Do poprawienia wyglądu forum na pewno znajdziecie kogoś kto zrobi to za darmo.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #183 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:07:46 »
Oj tam, nie przesadzajmy. Wszyscy skoro tu są szanują Waszą pracę i wkład, ale dlaczego by nie udoskonalać tego co tak fajnie działa? Nikt nie jest zdegustowany, przynajmniej nie ja bo bym tu nie zaglądał. Owszem kasa jest ważna, ale mi się po prostu wydaje, że tu brakuje chęci. Nikomu nie chodzi o to żeby zamawiać u kogoś profesjonalnie wykonane i oryginalne forum, tylko chodzi o to żeby to szło do przodu, o choćby tak chyba proste zmiany jak wspomniane tło czy banner. Jeżeli nie ma szans na zmiany to przynajmniej ktoś by mógł to otwarcie napisać i podać racjonalne powody, a tak to historia odżywa co jakiś czas i kończy się zapowiedziami bez pokrycia. Ty nie wiesz jak, Keitaro nie ma czasu, a my mamy się cieszyć, że jest jak jest bo może być gorzej. Z tego płynie jasny przekaz, że szczyt rozwoju tego serwisu mamy już za sobą? Jak dla mnie to niezbyt pozytywny przekaz.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #184 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:33:29 »
Antari, czy myslisz, ze jakby ci, ktorych wymieniles byli – jak sugerujesz – zdegustowani, to zabieraliby glos w tym watku?

Bardzo chcialbym, zeby w koncu cos sie ruszylo w tym temacie, bo tu nie chodzi o rewolucje, tylko o naturalna ewolucje i to zarowno serwisu jak i forum. A strona techniczna obu lezy na calego, skoro w praktyce nie da sie nic poza artykulami (serwis) i postami (forum) dodac, zmienic czy dostosowac. Zawartosc obu trzyma pewien poziom, wiec nie widze zadnych powodow dla ktorych dalej mialoby tak byc. Niestety sam sie na tym nie znam ni w zab, ale jesli jest potrzeba sfinansowania konkretnej pomocy od strony technicznej, to jestem gotow pomoc.

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #185 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:36:34 »
Nie wiem jak jest u innych użytkowników, ale dla mnie strona główna jest dodatkiem do forum. To tutaj integrujemy się i tworzymy swego rodzaju społeczeństwo.  Zarówno strona jak i forum są ważne i nie neguję niczyjego wkładu w to wszystko co tutaj mamy (bo byśmy pewnie tego nie mieli ;)). Adminuję w tej chwili na dwóch forach (oficjalne forum zespołu Turbo i forum serwisu Overkill.pl) i gdyby nie praca przy nich to prawdopodobnie by zdechły (zwłaszcza to pierwsze).
Skoro ty Antari bardziej zajmujesz się stroną, to w takim razie liczę na odzew Keitaro w tym temacie, skoro jest od spraw technicznych.

Jeśli to ułatwi sprawę (integracji z systemem Tapatalk), to tłumaczę instrukcję:

-Pobrać odpowiednią wtyczkę ze strony głównej tapatalka (zależne od rodzaju i wersji silnika forum; do naszego jest dostępna)
-Zalogować się do panelu admina
-Przejść do Menadżera Paczek (Package Manager, nie wiem jak to smf po polsku nazywa) i wybrać Pobierz Paczkę (download package)
-Zescrollować na dół sekcji "Upload Package" (wyślij paczkę)
-Wrzucić ściągniętego ze strony Tapatalka zipa
-Wybrać Install MOD
-Wybrać Install now
-Sprawdzić czy folder "mobiquo" i pliki się w nim znajdujące mają ustawiony chmod  na 777.

Myślę, że to niezbyt trudne ani czasochłonne, zwłaszcza że wszystko odbywa się za pośrednictwem panelu i na końcu serwera ftp. Żadnej ingerencji w kod. Wystarczy zechcieć. :)

Ja napisałem, że jestem zdegustowany, ale nie chodzi mi o całkowitą pracę administracji, tylko o te właśnie bądź co bądź skromne prośby użytkowników. Wszyscy tu piszemy tylko i wyłącznie dlatego, że zależy nam na tym forum. Szkoda by zmarnować potencjał.
      

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #186 dnia: Grudzień 30, 2012, 19:51:28 »
Wiem że moje zdanie mało tutaj wniesie/mało ważne ale,
obecny stan forum jak i zwłaszcza strony głównej, jest dla mnie idealny.
Dla mnie strona główna jest jak okładka np. gazety. Wyobrażacie sobie gazetę, magazyn bez okładki?... brzydko by było.
Co do forum, czy coś dodawać? Dla mnie nie. Z pozycji telefonu/pc/ps2'ki/ps3'ki/xbox'a... itd x], wszystko mi działa, zwłaszcza że stronka kompletnie nie ma reklam - za co naprawdę ją cenię. Znam fora które istnieją tylko z reklam... a społeczność najczęściej na takich forach jest zepsuta.


Jedynie co bym na siłę zmienił to faktycznie design samego forum. Tylko graficznie, ale jak najprościej. Kiedyś udzielałem, a nawet proponowałem wygląd forum który mnie osobiście by odpowiadał.

PS: Do forum zawszę wchodzę przez główną : ]

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #187 dnia: Grudzień 30, 2012, 20:05:52 »
Jedynie co bym na siłę zmienił to faktycznie design samego forum. Tylko graficznie, ale jak najprościej. Kiedyś udzielałem, a nawet proponowałem wygląd forum który mnie osobiście by odpowiadał.
Dokładnie. Mi nic tu nie przeszkadza, za wyjątkiem właśnie wyglądu forum - jak dla mnie wystarczyłaby zmiana theme'u na zielony, i dodania tła takiego jak na głównej. Ewentualnie jakieś zdjęcie obok banneru i będzie git.

PS: Do forum zawszę wchodzę przez główną : ]
To tak jak ja :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #188 dnia: Grudzień 30, 2012, 20:33:40 »
Nikomu nie chodzi o to żeby zamawiać u kogoś profesjonalnie wykonane i oryginalne forum, tylko chodzi o to żeby to szło do przodu, o choćby tak chyba proste zmiany jak wspomniane tło czy banner.

Czyli że wolisz drobne zmiany typu ikonki pokebolla zamiast obrazków standardowego thema. Są gusta i guściki, moje są takie jak widać - wole default albo dobrze przerobiony lay. Chętnie znalazłbym kogoś kto znajdzie chwile by to zrobić (wg. naszych idei nie swojego widzi mi się), miał GBM_Fan ale chłopak też czasu nie znalazł. Nawet sama zmiana koloru to nie jest taki banał, bo trzeba plik CSS pozmieniać i kolorystykę ustalić wielu elementów. Żaden gotowiec nie spełniał wymogów do tej pory które miałem okazje testować kiedyś tam.

Co do zmian - życie jest takie jakie jest i nie każdy sobie jest w stanie opracować idealną ścieżkę i określić kiedy i gdzie ma na coś czas. U mnie się zmienia, myślę że in + ale zgodnie z oczekiwaniami nie zapowiadam niczego.

Jest jeszcze trzecia rzecz o której nie będę pisał bo nie chcę brudów na forum wyciągać. Generalnie chodzi o to że nie każdego możemy dopuścić do że tak się wyrażę "udziału w projekcie". Dlaczego? Weterani internetowych sajtów mogą się domyśleć.



Z tymi dodatkami do forum, mogę poinstalować ale ja takie rzeczy ciężko trawię. Stary jestem wolę gramofon i w plecach skrzypi mi ;)



Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #189 dnia: Grudzień 30, 2012, 20:51:40 »
Szczyt rozwoju serwisu - czego nie utożsamiałbym z dodaniem bannera i zmianą layoutu forum - wydaje mi się, że mamy dawno za sobą. Głównie z uwagi na brak chęci użytkowników, w skrócie brak kontynuatorów idei. Koncepcja portalu opartego na web 2.0, nie ma opcji jak widać. Ja też się kiedyś skończę (może nawet szybciej niż co niektórym się wydaje) i ciekawe kto przejmie tę spuściznę? Na RetroAge po wymuszonym sytuacją życiową odejściu założyciela serwisu schedę przejęła grupa uzdolnionych adminów z masą chęci do roboty. A u nas z tym ciężko.

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #190 dnia: Grudzień 30, 2012, 20:52:27 »
To jakby ci się udało strawić to Tapatalk były idealny. Smartfonowcy docenią. Będzie można czytać wasze wypociny nawet bez dostępu do kompa. :)

PS: Nareszcie głos rozsądku (Keitaro). :)
      

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #191 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:02:14 »
Cholercia, ja czasu aktualnie mam pod dostatkiem, ale niestety umiejętności tworzenia i modyfikacji layoutów mniejsze od zera. Uważam, że forum jest bardzo schludne i "nieprzebajerowane".
Owszem fajnie by było widzieć zmiany, ale dobrze jest jak jest. Jak admini będą mieli czas i znajdą kogoś do pomocy, to nie wątpię, że zmiany nastąpią. Na razie "Patience, my dear Padawan."

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #192 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:09:04 »
Ten Tapatalk po prostu zadziała? Konfiguruje się to jakowoś? Niby zainstalowałem ale co dalej.

Mój zamszowy telefon wyświetla jedynie mech pod ekranem.

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #193 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:11:03 »
Jeszcze chyba należy dodać forum do bazy tapatalka klikając ten niebieski przycisk na dole poniższej strony:

http://tapatalk.com/activate_tapatalk.php?plugin=smf
      

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #194 dnia: Grudzień 30, 2012, 21:35:24 »
Tapatalk Plugin is either not installed or installed correctly. Retry Help
Error message: Not Installed: Server Error(1)

« Ostatnia zmiana: Grudzień 30, 2012, 21:42:26 wysłana przez Antari »

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #195 dnia: Grudzień 31, 2012, 09:32:42 »
Co do layout'u to zmodyfikować będę potrafił, ale potrzebuję kogoś od projektu graficznego (bo moje graficzne produkcje nie powalają na kolana, a chodzi o poprawienie a nie zepsucie wyglądu). Wprawdzie do SMF'a jeszcze themów nie robiłem, ale jeżeli to ma być tak jak na obrazku podrzuconym przez Bodzia (http://img24.imageshack.us/img24/6420/simpleu.jpg) to wystarczy w dużej mierze zmodyfikować default'owego CSS'a i podmienić kilka obrazków. Tylko ucięta została stopka więc nie wiem jak by to miało tam wyglądać, ale raczej ogromnych zmian też by nie było. Za niedługo mam sesje a później ferie więc pewnie wtedy znalazłbym czas gdybym miał dokładny projekt graficzny jak to powinno wyglądać.

Co do Tapatalk to jeżeli instalowałeś najnowszą wersję plugin'u to pewnie to jest problemem bo nie aktualizowaliście forum do wersji 2.0.2 i wciąż siedzimy na 2.0 RC3. Jeżeli faktycznie tak jest to powinieneś skorzystać z tej wersji plugin'u: http://tapatalk.com/files/plugin/mobiquo_sm-2_RC3_2.0.0.zip. Jeżeli się mylę to musiałbym wiedzieć jakie błędy podczas instalacji wypluł bo ewidentnie coś się źle zainstalowało.

Offline Gregfield

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 110
  • I AM HELL
    • Może koszulkę?
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #196 dnia: Grudzień 31, 2012, 11:30:05 »
Ewentualnie sprawdź jeszcze raz chmod na folderze "mobiquo" i na jego zawartości. (zakładam, że folder istnieje) ;)

Bardzo możliwa jest też opcja, o której pisze MasteROOT, ze złą wersją plugina, który musi być pod naszą wersję SMF. Bodajże 4 wersje są dostępne na tapatalk.com.

Próbuj, będziemy kminić. :)

//EDIT

@Keitaro
Przed chwilą instalowałem na jednym ze swoich forów (for? nigdy nie wiem) i miałem to samo. W moim przypadku należało odinstalować to w c**j, następnie ręcznie wrzucić pliki z paczki na ftp w odpowiednie miejsca. Później ustawić chmod 777 na wspomniany folder i jego zawartość, a dopiero wtedy skorzystać z instrukcji, którą tłumaczyłem. Po prostu zanim z niej skorzystasz to upnij pliki tam gdzie mają być. Wtedy instalujesz wg instrukcji (od samego początku, razem z uploadem zipa) i tam gdzie miałeś ten błąd klikasz Retry. W moim przypadku zadziałało i zaraz biorę się za drugie forum. :)
« Ostatnia zmiana: Grudzień 31, 2012, 16:45:16 wysłana przez Gregfield »
      

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #197 dnia: Grudzień 31, 2012, 16:59:05 »
To ja dodam poza tematem od siebie, że jeszcze w starym roku zrobiłem porządek z miniaturkami konsol w działach "Sprzęt" na głównej. Każda wersja konsoli posiada już swoją, teraz biorę się za resztę sprzętu.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #198 dnia: Grudzień 31, 2012, 20:46:28 »
A teraz śmiga? Widzę iż nie ma już błędu w tym panelu.



Co do Theme to narazie tyle, plus ew. drobne poprawki tam gdzie niebieski kolor umknął a na pierwszy rzut oka tego nie widać. Uprzedzę pytanie - kolory są delikatne gdyż nie chcę zaburzać defaultowego schematu stylu SMF który lubię.

Coś jeszcze chcecie na forum? Z wtyczek czy innych?

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #199 dnia: Grudzień 31, 2012, 20:56:07 »
Wyglada bardzo dobrze, fajnie wyszlo to zazielenienie standardowego schematu.

Dzieki.

Do forum mam tylko jedna uwage: logo gbf na gorze forum od samego poczatku rozjezdza naglowek (mam na mysli te linie przecnajaca je mniej wiecej wpol). Moze da sie to rozwiazac jakos bardziej elegancko? Podciagnac gradient do gory?