Autor Wątek: Sugestie na temat strony i forum  (Przeczytany 54308 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #340 dnia: Październik 25, 2013, 16:43:57 »
Wszystko pięknie ale takie same opinie były w przypadku przesiadki z GBZ na GBF. Wiele decyzji spotkało się z niezrozumieniem i nadal wiele osób tęsknym okiem patrzy w stronę tamtej odsłony. Ja nie.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #341 dnia: Październik 25, 2013, 17:01:17 »
He he. Parę miesięcy temu nawet zrobiłem mały mockup strony głównej:
http://www.majhost.com/gallery/Wawrzino/Duperele/gbfportal_mockup_copy.png

Brawo. Dokładnie w tym kierunku polecałbym iść. Parę delikatnych zmian i byłoby perfect.

Jesteśmy wyjątkowo zgodni widzę :) Na siłę z php fusion nie ma co robić jakiegoś wordpressa czy coś innego, zwłaszcza, że nikomu poprzedni wygląd nie przeszkadzał.

Cytuj
i nadal wiele osób tęsknym okiem patrzy w stronę tamtej odsłony

Jakiś konkret? Bo ja tu za wiele aktywnych użytkowników pamiętających czasy GBZ nie widzę. Owszem miało to urok, ale target był inni oraz my młodsi :)

Oczywiście zrobicie co tam chcecie, ale ja bym się zastanowił.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #342 dnia: Październik 25, 2013, 17:03:08 »
Z forma jest dobrze. Teraz popracujcie troszke nad trescia; kiedy to jakas recenzja byla ostatnio? ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #343 dnia: Październik 25, 2013, 17:52:11 »
No cóż skoro wymuszacie na mnie szczerość to powiem, że parę dni temu totalnie padł mi windows i przepadły mi dane z ostatnich 5 lat. Winą za brak jakichkolwiek backupów obarczyć należy moją głupotę. Miałem do kilku tekstów rozpoczęte wstępy, kilka ciekawych pomysłów, które w randomowych chwilach wpadają mi do głowy itp., co spotęgowało niechęć lub raczej brak motywacji do rozpoczęcia nowego tekstu. To samo tyczy się galerii zdjęć, które miałem gotowe do obrobienia. Udało mi się odzyskać praktycznie 2 nowe konsole, których nie ma w galerii na GBF, co dość mocno odbija się ilości tego co jest do wrzucenia.

Kolejne szczere wyznanie będzie odnośnie recenzji. Kilka lat temu gdy zaczynałem przygodę z działalnością na GBZ/GBF moim celem było opisanie wszystkich ciekawych tytułów na poszczególne konsole GB. Dziś cel ten został zweryfikowany z uwagi na doświadczenie jakie nabyłem w trakcie owej wędrówki. Sieć jest wręcz zalana recenzjami popularnych pozycji typu Mario, Pokemony, Zelda. Jestem zdania, że powielanie tych tekstów mija się z celem. To samo tyczy newsów ze świata płodzonych na potęgę przez niektóre polskie portale. Publicystyka opisująca mechanikę i prawidła rządzące w pozycjach znanych szerokiej publice od dekad jest delikatnie mówiąc niedojrzała i nierozsądna. Innymi słowy, czy mamy to robić tylko dlatego, żeby tekst ukazał się w języku polskim? Niemniej nie będę negował, czy też wyśmiewał polityki pewnych portali. Każdy musi sam przejść ten etap i wyciągnąć wnioski dla siebie.

Teraz stawiam bardziej na stworzenie czegoś nowego, znalezienie unikatowego podejścia do tematu. W przypadku recenzji pozycji popularnych chciałbym, żeby każdy tekst pobudzał jakąś głębszą refleksję, skłaniał do własnych przemyśleń. Nie będę ukrywał, że teksty w stylu: "Pokemony to gra w której łapiemy potwory do czerwono-białych kulek", mnie nie interesują. To trochę egoistyczne podejście, ale cóż.

Przede wszystkim interesują mnie pozycje, których recenzji próżno szukać w sieci. Teksty poświęcone pozycjom znanym i lubianym także, lecz tylko, gdy stoi za nimi jakaś głębsza idea. A tę jak chyba wszyscy wiemy nie tak łatwo dostrzec i uchwycić w zero jedynkach. Jeżeli nie złapię natchnienia, to wolę nie pisać. Nie ma nic gorszego niż odwalanie chałtury tylko po to by dotrzymać jakichś tam terminów.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #344 dnia: Październik 25, 2013, 18:26:16 »
Ja tylko z 2 materiały napisałem to się nie wypowiadam :D Ale generalnie oprócz Antariego to userzy zawsze pisali dla GBZ / GBF, teraz jest spory zastój. Taka era iż łatwiej i prościej popisać na forum / portalu społecznościowym niż klepać artykuły na jakieś tam strony. Jakby były fajne materiały na mailu to na pewno Ant by wrzucił.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #345 dnia: Październik 25, 2013, 19:13:42 »
Ja proponuję, by użytkownicy forum pisali recenzje które by się weryfikowało pod względem profesjonalizmu itd. Jakby jedna osoba napisała to dwie kolejne by się zachęciły, a później jeszcze kolejne i tak przybyłoby dużo artykułów z których powybierałoby się te bardzo dobre.
Sieć jest wręcz zalana recenzjami popularnych pozycji typu Mario, Pokemony, Zelda.
Napewno dobrze by było gdybyśmy pisali o grach mniej znanych - też byłoby OK.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #346 dnia: Październik 25, 2013, 22:04:30 »
Wracając tematyki strony głównej...
Motyw uproszczenia ikonek - jak najbardziej mi się podoba.
A gdyby tak jeszcze bardziej poszaleć i w ogóle zrobić je w stylu metro Win8? : ]
Ja byłbym za!

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #347 dnia: Październik 25, 2013, 22:08:14 »
Ikonki genialne! Właśnie coś takiego chciałem zasugerować, ale żeście mnie wyprzedzili :)
Nie znam się na projektowaniu layout'ów, więc jedyne co bym zrobił jeszcze to ciut powiększył czcionki, na FullHD są tyciuteńkie.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #348 dnia: Październik 25, 2013, 22:42:00 »
Te ikonki jeszcze może będą mieć jeden bajer, ale to wymaga czasu :P Czcionki większe to dobry pomysł, ale dużo stron się wysypie wtedy - testujemy. Po zmianie to aż sam mam ochotę jakiś ciekawy materiał na GBF przygotować! Szkoda iż temat ekranów wyczerpałem, chociaż.. <:

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #349 dnia: Październik 25, 2013, 23:03:04 »
Teraz jest ekstra :)

Offline Morden

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 106
  • ▄▀▄▀██ MRD ██▀▄▀▄
    • Blip Me Beautiful
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #350 dnia: Październik 26, 2013, 00:04:43 »
Mala sugestia odnosnie ikony GBP vs GB Light:


Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #351 dnia: Październik 26, 2013, 00:13:10 »
Ikonki super. To, co napisał Morden ma sens, ale to samo trzeba dodać do Micro :D

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #352 dnia: Październik 26, 2013, 00:18:01 »
Morden >> dzięki już poprawione, świetny pomysł fajny abstrakt :) Bart - chodzi bardziej o podkreślenie wyjątkowości lighta, dlatego Micrus chyba nie musi mieć kwadraciku.

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #353 dnia: Październik 26, 2013, 00:23:49 »
No nie powiem, zaczyna to wyglądać nawet, nawet :) Po tych zmianach, choć dalej mi będzie brakowało zieleni po bokach, jestem zaspokojony :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #354 dnia: Październik 26, 2013, 00:31:19 »
Niewierni Tomasze się przekonują, hę? :P

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #355 dnia: Październik 26, 2013, 09:06:18 »
Niewierni Tomasze się przekonują, hę? :P

Wiesz, tu nie było się do czego przekonywać. Parę dni temu naprawdę byle jak to wyglądało. Teraz z tymi ikonkami, innym kolorem tła wygląda to zdecydowanie lepiej.

Dowodem na to, że teraz jest lepiej niż parę dni temu jest podpis w stopce "Projekt graficzny oraz logo: Keitaro". Poprzednio było tylko "Projekt logo: Keitaro", więc sam autor layoutu się do niego nie przyznawał ;D


Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #356 dnia: Październik 26, 2013, 09:43:42 »
Niewierni Tomasze się przekonują, hę? :P

Wiesz, tu nie było się do czego przekonywać. Parę dni temu naprawdę byle jak to wyglądało. Teraz z tymi ikonkami, innym kolorem tła wygląda to zdecydowanie lepiej.


Dokładnie. Nie ma porównania z tym co było i co mi niezbyt przypadło do gustu.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #357 dnia: Październik 26, 2013, 12:05:50 »
No ale ogarniacie, że to był stan w trakcie przebudowy, a nie wersja ostateczna? Bo już nie wiem za bardzo jak mam to inaczej ująć :P

Więcej wiary panowie w adminów :D

Offline Bodzio

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 423
    • strefaPSX
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #358 dnia: Październik 26, 2013, 12:20:13 »
Tak to jest jak się nikogo o niczym nie informuje :P Człowiek wtedy wysuwa wnioski i opinie na podstawie tego co widzi :)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Sugestie na temat strony i forum
« Odpowiedź #359 dnia: Październik 26, 2013, 12:34:54 »
No no, teraz wygląda super :)
Postaram się w najbliższym czasie podesłać materiał na update :D