Autor Wątek: Usuwanie nieaktywnych kont  (Przeczytany 4465 razy)

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Usuwanie nieaktywnych kont
« dnia: Sierpień 28, 2013, 22:21:56 »
Gdy zobaczyłem, że na forum jest zajestrowanych 405 osób to nie uwierzyłem. Przecież ciągle widzi się te same twarze. Policzyłem sobie z listy użytkowników, że, aż 142 osoby nie napisały w ogóle żadnej wiadomości! To ponad 35%!  Wpadłem więc na pomysł by zrobić usuwanie nieaktywnych kont. Na przykład osoba która nie napisała nic od pół roku miała anulowane konto. Co o tym myślicie?

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 28, 2013, 22:28:38 »
Pomysł dobry, chociaż nie widzę jakiegoś głębszego sensu. Chociaż kiedyś też myślałem nad tymi nieaktywnymi kontami. Jestem za, ale zauważ, że nie wszyscy, którzy nie napisali żadnej wiadomości nie wchodzą na forum. Są konta, które kiedyś były aktywne, choć nie ma żadnej wiadomości. Część z nich jedyne napisane posty ma już usunięte. Proponuję wyczyścić forum z kont nigdy nieaktywnych.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 28, 2013, 22:48:24 »
Nigdy nie usuwa się danych użytkowników z forum bez ich prośby / przewinienia :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 28, 2013, 23:01:33 »
Nie wiem, czy dobrze rozumiem, ale konta nigdy nieaktywne nie mają przecież żadnych dostępnych dla nas danych. Nie wiem też czy w ogóle takie czyszczenie ma jakiś sens.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #4 dnia: Sierpień 28, 2013, 23:08:01 »
Podbijają statystyki (chociaż nam tu raczej to zbędne). Normalnie trzyma się je choćby z racji puli adresów mail :)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 28, 2013, 23:12:27 »
No ale adresy mail'owe są dostępne tylko, kiedy sobie to ktoś ustawi. Nie mogę napisać mail'a do osoby, która ani razu się tu nie zalogowała.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 28, 2013, 23:15:17 »
Admin wszystko ma :D

Ale racja, dla nas userów to żadna różnica.
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 29, 2013, 00:15:19 »
Raczej bez sensu taka zabawa, nic nikomu to nie przeszkadza ;)

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 29, 2013, 08:30:52 »
Czasem usuwam takie "nieaktywne" konta. Najczęściej na odstrzał idą użytkownicy, którzy na forum nigdy się nie zalogowali, a konto wisi już np. ponad rok.

Offline El3ctrox

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 682
  • Diplodoki żerują na paprociach.
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 29, 2013, 11:17:15 »
Przecież nikomu to nie szkodzi. Nie wprowadza w błąd bo przecież nie wchodzimy na forum (logujemy się) ze względu na ilość osób ale wiedzę jaką posiadają doświadczeni userzy. Jak dobrze ktoś zauważył, często ludzie logują się by zaczerpnąć informacji, nie mają może odwagi nic napisać to ich przecież nie dyskwalifikuje.

Offline szydlo

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 52
  • taktyka logistyka
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 29, 2013, 11:47:29 »
El3ctrox dobrze mówi, Ja w sumie jestem dość często na forum czytam, szukam a rzadko pisze bo jakoś tak człowiek nigdy nie ma czasu :-)
-= szydlo =-
FC: 5472 - 7808 - 2378

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 29, 2013, 16:15:29 »
trzeba spojrzeć na to z innej perspektywy. Jest na pewno dużo kont idiotów, którzy podżegają do złego. Wg mnie dobrym pomysłem jest pytanie wprost na privie - czy Pan/Pani korzysta z konta (nieważne czy to do przeglądania czy udzielania się)? Za jakiś czas kolejny raz to samo pytanie. Oczywiście najpierw krótka informacja wyjaśniająca takowe pytanie. Po trzech miesiącach druga taka sama informacja ze wzmianką, że to już druga taka informacja. Jeśli nie uzyskamy żadnej odpowiedzi oczywiście na privie to takie konto można usunąć. Na pewno zrobi to dużo UCZCIWEGO porządku.

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 29, 2013, 18:40:30 »
Pajda... Jak na mój gust to za dużo roboty by było z czymś takim. Poza tym myślę że jestem dobrym przykładem osoby, która na wymyślonej przez GRAnith akcji by straciła. Nie wypowiadam się za często bo albo nie ma mnie przed monitorem jak akurat coś się dzieje albo po prostu nie mam takiej wiedzy żebym miał odpowiedzieć. Jak dla mnie pisanie postów typu "no właśnie" tylko po to żeby nabić posty i mieć pewność że moje konto nie zostanie usunięte mija się z celem, a prawdopodobnie w niektórych przypadkach do czegoś takiego by to prowadziło.

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 29, 2013, 19:09:00 »
Macie rację. Nie pomyślałem o użytkownikach co się logują, a nic nie piszą (szydlo, MasteROOT spokojnie, pisałem o osobach co absolutnie nic nie napisały). Jeszcze raz sobie tam policzyłem i wypatrzyłem 68 osób które nie zalogowały się nigdy, tudzież zakończyły przygodę z gbf w ciągu max. ok jednego dnia. Więc wciąż trochę bałaganu.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 29, 2013, 19:20:55 »
Z czasem się ogarnie :) Zarejestrować się teraz na forum graniczy z cudem, więc kont widom na pewno nie będzie już przybywać.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Usuwanie nieaktywnych kont
« Odpowiedź #15 dnia: Sierpień 29, 2013, 20:09:27 »
GBM_Fan >> Byle by to na aktywności nie odbiło :P