Autor Wątek: Krótka recenzja Super Mario Land 2  (Przeczytany 2850 razy)

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Krótka recenzja Super Mario Land 2
« dnia: Sierpień 20, 2013, 19:31:24 »
Super Mario Land 2 to jedna z  najlepszych i najpopularniejszych gier na oryginalnego Gameboya. Została ona wydana w 1992 r.
Fabuła gry sytuuje się zaraz po tej ze swej poprzedniczki:, Podczas gdy Mario walczył z kosmitą Tatanagą, szaleniec o imieniu Wario przejął władzę nad krainą Mario Land, hipnotyzując jego mieszkańców. Jedyną możliwością pokonania go jest znalezienie tytułowych 6 złotych monet pozwalających otworzyć bramę do zamku Wario, po drodze eliminując jego sześciu sługusów. Teraz nasz bohater musi przeciwstawić się pomocnikom szalonego dyktatora i uratować jego mieszkańców.
Gra jest podzielona na 32 poziomy (po 4 na każdym obszarze+2 specjalne). Pierwszy z nich jest bardzo podobny do tych z pierwszego SMB. Dopiero potem gra rozwija skrzydła. Niektóre obszary zadziwiają pomysłowością. Można pograć we wnętrzu ogromnej zabawki w kształcie Mario, brzucha wieloryba (przypomina się Pinokio) lub nawet w kosmosie. Pozwoliło to twórcom na dodanie całej masy nowych przeciwników, w tym mrówek, larw, spadających kolców itd. Ciekawy jest także zupełnie nowy bonus, zajęcze uszy, który pozwala wąsatemu hydraulikowi utrzymywać się bardzo długo w powietrzu. Dzięki niemu możemy dostać się do wielu ukrytych miejsc i power-upów.
Bardzo fajnie zrobione jest tu także sterowanie, choć trochę różni się od tego w większości gier z Mario w roli głównej. Np. przytrzymanie A pozwala biegać, ale nie można się rozpędzać tak jak zwykle. Trudno to wytłumaczyć, po prostu trzeba zagrać, aby się o tym przekonać.
Dużą wadą produkcji jest jednak poziom trudności. Jest ona tak łatwa, że wystarczy 4 godziny, aby ją przejść. Trochę to mało   To głównie za sprawą śmiesznie prostych mini gierek, w których można zdobyć nawet 3 życia za jednym razem, a (przy odpowiedniej wprawie) taką mini gierkę można odblokować pod koniec każdego poziomu. Daje to łącznie ok. 90 możliwych do uzyskania żyć! Co więcej po otrzymaniu 999 monet można wygrać nawet 99 żyć za jednym razem!
Grafika stoi na najwyższym (jak na GB) poziomie. Jest wyjątkowo czytelna i ładnie narysowana. Jest to niezłe osiągnięcie, jako że ekran, na którym jest wyświetlana ma rozdzielczość mniejszą od większości nowych komórek i wyświetla tylko 4 odcienie szarości.
Jeszcze lepiej prezentuje się muzyka, która jest po prostu genialna. Do dziś nucę czasem piosenkę z obszaru kosmicznego 
Ogólnie gra się bardzo przyjemnie i choć gra ma małe wady, polecam ją wszystkim wielbicielom Mario.

Gameplay: 8/10
Grafika: 9/10
Dźwięk:10/10

Plusy+:                                                                                                        Minusy-:

-Ciekawa fabuła                                                                               Zbyt  łatwy  poziom trudności                                                                                                       
-Możliwośc posiadania trzech profili
-Ciekawe bonusy
-Wspaniała oprawa dzwiękowa


Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Krótka recenzja Super Mario Land 2
« Odpowiedź #1 dnia: Sierpień 20, 2013, 20:01:58 »
Potwierdzam, dosyć łatwa. W jeden dzień daje radę ją rozwalić. Mnie się udało :D
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Krótka recenzja Super Mario Land 2
« Odpowiedź #2 dnia: Sierpień 20, 2013, 20:27:55 »
Jak ja już ją kilkakrotnie ją przeszedłem to 3-4h jak napisałem i gre przeszedłem

Offline Maverik

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 32
Odp: Krótka recenzja Super Mario Land 2
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 19, 2013, 00:11:42 »
Gra bardzo krótka, jak dorwałem pare dni po premierze, grając dość intensywanie, kończąc na zamku Wario myślałem że będzie World-2 a tu kicha kaniec filma :)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Krótka recenzja Super Mario Land 2
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 28, 2014, 15:23:19 »
To co podoba mi się w Mario Landzie 2 to klimat stworzony dzięki udźwiękowieniu. OST jest po prostu kapitalne:

http://www.youtube.com/watch?v=EmD9WnLYR5I

Aż łezka się w oku kręci... :)

Pozatym Mario Land 2 był pierwszą grą w jaką grałem na classicu (transparencie). Pamiętam szok jaki przeżyłem (ta grafika! :) ).

Btw. Wario jest prawdziwym badassem w tej grze. To wspaniale wprowadzało do Warioland.