Autor Wątek: [3DS] Monster Hunter 4  (Przeczytany 5851 razy)

Offline GRAnith

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 424
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #20 dnia: Styczeń 19, 2014, 01:12:20 »
Odpowiem od razu za Antariego: Warto zagrać w Monster Huntera 3.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #21 dnia: Styczeń 19, 2014, 10:38:29 »
MH4 nie ma, a co do MH3, to sciagnij demo z eShopu, bedziesz mial wieksze pojecie co i jak.

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #22 dnia: Styczeń 19, 2014, 11:06:07 »
Odpowiem od razu za Antariego: Warto zagrać w Monster Huntera 3.

Nie do końca. Raczej nie polecam kupować odsłony na 3DS'a, która wypatroszona jest z trybu multi-online, który stanowi trzon zabawy i rozgrywki jako takiej. Rozgrywka wieloosobowa znacząco ułatwia przebicie się przez większość gry i wprowadza nas w społecznościowy aspekt serii, który jest bardzo przyzwoicie rozwinięty.

Z kolei wersja na Wii U to tylko bierny port gry z 3DS'a wzbogacony o immanentny tryb multi-online. Graficznie gra jest bardzo przeterminowana, w oczy rzuca się rażąca niedbałość developera w przypadku modeli broni (przy większych zbliżeniach są bardzo rozmyte i wyglądają dość biednie), tafli wody (ładniej wyglądała ta z Tri na Wii!) czy cieni postaci. Mimo wszystko dałbym tej grze ocenę 8,0 za bardzo miodny i uzależniający gameplay.

Wersja na 3DS z kolei punktuje oryginalnością konceptu i graficznym przepychem na małym ekranie (ma to oczywiście swoje minusy jak choćby ograniczone pole widzenia i trudniejsza orientacja w przypadku większych zadym).

Przy ocenie obu wersji należy brać pod uwagę aspekt czasowy i kontekst wydawniczy. MH3U/3G zostało wydane najpierw w KKW w grudniu 2011 roku, a więc był to jeden z większych tytułów pretendujących do miana system sellera konsoli. Był potrzebnym i ważnym krokiem na drodze do zwiększenia słupków sprzedaży sprzętu w Japonii.

My dostaliśmy wersję na 3DS i Wii U w marcu 2013 roku. Mając do wyboru wersje na 3DS i Wii U bez wahania odpowiem, że lepszym wyborem jest wersja na Wii U, której tryb multi-online zakrywa wszelkie minusy. Na dzień dzisiejszy jeżeli ktoś planuje przekonać się do serii, jedynym rozsądnym wyborem jest wersja na Wii U. Znałem już wielu, którzy dyskutowali z owym poglądem, po czym po kryjomu opylali wersję na 3DS, bo znudziło im się samotne bicie stworów ;)

Offline kubaswistak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #23 dnia: Styczeń 19, 2014, 12:35:34 »
Nie mówta mi o wersji WiiU bo nie mam tej konsoli. Mam 3DS-a i pytam czy warto :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #24 dnia: Styczeń 19, 2014, 14:05:41 »
Jeżeli to twój pierwszy kontakt z serią, to może ci być ciężko. Z tego co widzę ludzie przechodzą max historię z wioski (1/3 gry) i na tym kończą, bo mają za trudno, bo im się nudzi. Nawet graczowi z moim stażem ciężko było solo-wać całą grę (ostatecznie dałem radę), ale na dzień dzisiejszy już bym takiego wyczynu się nie podjął.

Zmierzam do tego, że przez to, iż wyszła pozycja na Wii U z multi-online, tytuł na 3DS stracił trochę na ekskluzywności i obecnie jest taki trochę dla nikogo :) Dla masochistów hardkorowców speedrunujących questy.

Nie odradzam, ale może spróbuj najpierw pograć w demko z eshopu jak radził inlagd. W cenie tej gry jest wiele innych, które mogą ci się bardziej spodobać np. Pokemony X/Y, Fire Emblem, Mario Kart 7, Luigi's Mansion: Dark Moon itd.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #25 dnia: Styczeń 19, 2014, 14:07:21 »
MH3U na 3DSa jest bardzo okej, jeśli masz w okolicy jeszcze kogoś do pogrania w multi. Mam znajomego, który ma w rejonie kilka osób do gry, przez co tytuł dla niego wiecznie żywy ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #26 dnia: Styczeń 19, 2014, 14:09:53 »
Znajomy najpewniej z Warszawy, Krakowa, Wrocławia, Łodzi lub Poznania :D W mojej mieścinie cudem nazwałbym sytuację wyrwania streetpassa, a co dopiero mówić o posiadaniu MH. Niemniej faktycznie, nie da się wykluczyć, że są w Polsce takie enklawy skupiające większą ilość 3DS'ów i gier Nin.

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 19, 2014, 14:18:56 »
Zgadza się, Wrocław. U mnie w mieście są chyba tylko ze 3 3DSy, z czego 2 studenckie wyjeżdżające do Warszawy :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 26, 2014, 16:54:22 »
http://www.capcom-unity.com/dubindoh/blog/2014/01/26/monster-hunter-4-ultimate-coming-to-nintendo-3ds-in-early-2015

HOLY SHIT MAN I CAN'T TAKE IT!

Jeżeli to wyjdzie na Wii U to nic już mi więcej nie potrzeba do szczęścia. Póki co wersja na 3DS...

Offline kubaswistak

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 25
Odp: [3DS] Monster Hunter 4
« Odpowiedź #29 dnia: Luty 01, 2014, 21:10:31 »
W Monster Hunter 3 Ultimate na 3dsie to pewnie najlepiej sie gra z Circle Padem Pro?