Autor Wątek: [GB Classic] Aplikacje stworzone przez Wisdom Tree Inc.  (Przeczytany 7759 razy)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
[GB Classic] Aplikacje stworzone przez Wisdom Tree Inc.
« dnia: Kwiecień 09, 2012, 02:09:11 »
Na necie znalazłem takie oto coś. King James Bible for Game Boy. Czyli znane Pismo Święte w pakiecie z kilkoma mini-gierkami. Poniżej zdjęcia.

Moją uwagę przykuł nietypowy design nośnika. Jakość pozostawia sporo do życzenia. Z tego co zdążyłem się dowiedzieć, nie jest oficjalny produkt Nintendo. Całość była wydawana przez Wisdom Tree, Inc. Ktoś wie coś więcej na jej temat? Może ktoś coś takiego posiada w swoich zbiorach? Z tego co pamiętam Mrocznooki w jakimś temacie o tym wspominał :P









« Ostatnia zmiana: Kwiecień 11, 2012, 01:58:11 wysłana przez Antari »

Offline gorzki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 252
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 09, 2012, 10:13:01 »
a miła chęcią zakupię jakby ktoś miał w swoim zbiorze i chciał się pozbyć;)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 09, 2012, 11:04:19 »
Antari: Tu masz tą grę [od 00:56]:
http://cinemassacre.com/2011/12/08/avgn-bible-games-3/
Z tego co wiem to jest niezły rar, na pewno nielicencjonowany. Poza tym straszny crap :P

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 09, 2012, 18:24:00 »
Faktycznie ja o tym wspominałem kiedyś :) Co do samej gry to jest dokładnie tak jak Bart napisał straszny krap, z tą różnicą że nie jest to aż tak wielki unikat , DUUUUUUUUUUŻO cenniejsza jest "NIV Bible & the 20 Lost Levels of Joshua" na GB. Od około 6 miesięcy śledzę na eBayu King James Bible i za około 200 zł plus przesyłka można dostać nigdy nie rozpakowaną nówkę (trzeba tylko zwracać uwagę na pudełka , bo często są to jakieś strasznie stare stany magazynowane i są pogniecione ).Jakiś miesiąc temu chyba nawet był sam kartridż prototypowy tej gry (miał jakieś oznaczenia że to prototyp) ale się nie sprzedał z tego co kojarzę . Co do dewelopera czyli  Wisdom Tree to takie niewielkie amerykańskie studio tworzące "religijne gry" dla tępych hamburgerożerców . Wydawali dużo przeróżnych gier na wiele platform od NESa, SNESa i GameBoya , przez MACa i PC po Segę Saturn bodajże. W większości były to gry nie licencjonowane. A jeszcze jedna rzecz "King James Bible" to Biblia Króla Jakuba czyli protestanckie tłumaczenie biblii zamówione przez Kościół Anglii , czyli nie do końca jest to "nasze" Pismo Święte (tak w ramach ścisłości) :)


Jeszcze jeden filmik z King James Bible :

http://www.youtube.com/watch?v=Dxa9D_p8C4A


A tu jest NIV Bible for the Gameboy :





http://www.youtube.com/watch?v=1AU3DpLBzFQ

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 09, 2012, 19:08:06 »
A możecie wyjaśnić czym to tak właściwie jest?? :D To jakaś gra czy co? :P

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 09, 2012, 19:13:04 »
Tak jak Antari napisał , mini gierki nie zawsze sensownie opierające się o fragment biblii . Kartridż bodajże również zawiera tekst biblii umożliwia jej czytanie czy też wyszukiwanie fragmentów .

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #6 dnia: Kwiecień 09, 2012, 19:17:41 »
@Quake96 - Przenośna Biblia do czytania na Game Boy'u :D Masz tam dodatkowo dwie debilne gierki: W jednej trzeba odgadywać literki, aby znaleźć wyraz, z tym że ma się trzy szanse i potem przegrywa się. Warto dodać, że wyrazy mogą być dość... no... nieistniejące i nieznane :P Wyszukane ;] Druga gierka to "memo" wyrazowe -> wiesz, o co chodzi ;J Ponadto istnieje możliwość wysukiwania wyrazów i zdań w tekście ^^
Ja tam chętnie bym to "cudo" kupił i dobrze bym się z tym bawił, lecz ceny na eBay'u raczej zaporowe: 150-250pln :l

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #7 dnia: Kwiecień 09, 2012, 19:19:18 »
Sam nie wiem czy to dołączać do arta o "wszystkich nietypowych rodzajach kartridży". Z jednej strony by wypadało, z drugiej wątpliwa jakość wykonania odwodzi mnie od tego. To wygląda jak jakiś scenowy "samorób", naklejka to mistrzostwo świata. Jak myślisz Mrocznooki?

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #8 dnia: Kwiecień 09, 2012, 19:28:28 »
Ja bym to dorzucił do tego artykułu chociażby ze względu na to że na wielu zagranicznych forach pojawiają się tematy związane z tymi produktami. Także jeżeli ktoś w przyszłości na coś takiego trafi zanim zawita na naszą stronę , będzie wystarczyła mu chwilka w google żeby trafić na polski tekst o tym :) Tylko obarczył bym ten akapit tytułem "Produkcję nie licencjonowane przez Nintendo" czy coś w tym stylu .

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #9 dnia: Kwiecień 09, 2012, 19:43:49 »
Czyli to takie buty :D A to nie dziękuję, ale to nie dla mnie :D Nie wyobrażam sobie czytania większej ilości tekstu na GB :D

A co do Artykułu, to jestem tego samego zdania co Mrocznooki :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 09, 2012, 19:50:29 »
Hm chyba tak trzeba będzie zrobić... jak widać nie dość dokładnie zaorałem temat w tym arcie :P Ktoś wie mniej więcej jaki był tego nakład? Wisdom Tree wydało tylko 2 tego typu produkcje na GB? Czy było jeszcze coś xD

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 09, 2012, 20:29:08 »
Ten artykuł Antari to takie "never ending story" jeszcze nie raz będziesz dodawał do niego nowe ciekawostki , np.coś takiego :



Ale to temat na inny wątek , i jak kartridż do mnie przyjdzie to opisze co i jak :)

Wracając do King James Bible i Wisdom Tree , to na Game Boye wydali następujące gry :

- Exodus: Journey to the Promised Land - wypuszczona na rynek w 1994
- Joshua: The Battle Of Jericho - wypuszczona na rynek w 1993
- King James Bible - wypuszczona na rynek w 1994
- NIV Bible & the 20 Lost Levels of Joshua -  wypuszczona na rynek w 1996
- Spiritual Warfare - wypuszczona na rynek w 1992

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:51:39 »
Nie no, to już jest hadrcore... nie miałem pojęcia o tym... to jest osobna seria kartridży wydawana przez Wisdom Tree, a nie pojedynczy tytuł... masakra. Ręce opadają - znów przydałoby się to ładnie opisać, poprzeć fotkami. :P Poddaję się...

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:55:22 »
A tam poddaje się , nie pitol tylko bierz się za uaktualnienie artykułu ;) Pisząc możesz sobie spiewać pod nosem :

http://www.youtube.com/watch?v=CWMSF60vtpk

;P

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 09, 2012, 21:56:38 »
@Antari - Byś w końcu wypucował swoje DMG i porobił foto :D Bo jak narazie nawet tego nie ma :D

A co do tych Cartów, to faktycznie jazda :D Tylko po co komu biblia na GB?! ;D

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 09, 2012, 22:01:02 »
@Antari - Byś w końcu wypucował swoje DMG i porobił foto :D Bo jak narazie nawet tego nie ma :D

A co do tych Cartów, to faktycznie jazda :D Tylko po co komu biblia na GB?! ;D

Z tego samego powodu jak notes elektroniczny , organizer, kamera czy drukarka ;p Bo się da zrobić i ktoś to kupi.

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 09, 2012, 22:02:34 »
Niby racja. Drukarka, Kamerka, okej zrozumiem, ale BIBLIA?! Hardcore :D Ciekawe co jeszcze można trafić na poczciwego Classica :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 09, 2012, 22:49:59 »
Jeszcze możesz go (GB Color chyba) podłączyć do maszyny do szycia i uszyć spodnie. To jest mój faworyt jeżeli idzie o niekonwencjonalne zastosowanie GBC.

A tam poddaje się , nie pitol tylko bierz się za uaktualnienie artykułu ;) Pisząc możesz sobie spiewać pod nosem :
http://www.youtube.com/watch?v=CWMSF60vtpk
;P

Brakuje mi wiedzy i materiałów :P O czasie nie wspominam. Art o GB Kiss, art o produktach Wisdom Tree, świetne materiały, które można by z powodzeniem przekuć na osobne teksty publicystyczne :P

@Antari - Byś w końcu wypucował swoje DMG i porobił foto :D Bo jak narazie nawet tego nie ma :D

A co do tych Cartów, to faktycznie jazda :D Tylko po co komu biblia na GB?! ;D

NAWET?! xD No ładnie :P Już teraz zapierd*** na 3 etaty żebyście mieli na GBF cokolwiek od czasu do czasu. Na jakimś komercyjnym serwisie bym już nieźle podładował konto bankowe taką robotą. No ale cóż... uzbrój się w cierpliwość, przy sprzyjającej aurze niedługo pojawi się jakiś DMG :P

Offline Mrocznooki

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 201
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 09, 2012, 23:39:46 »
Art o GB Kiss mam prawie ukończony , cały czas czekam na jeszcze jeden kart który płynie do mnie z Japonii, jeżeli tylko będzie w pełni sprawny to ogram go na tyle ile się da i podeśle ci to co mam :)
Co do dziwactw związanych z GB to jest trochę tego , nie wszystkie doczekały się masowej produkcji i zostały zabite w fazie prototypownia :




Czyli analizator protokołu RS-232




Wspomniana przez Antariego maszyna do szycia .




GameBoy digital sampling oscilloscope




Moduł GPS




Odtwarzacz mp3 dla GB Color

Offline Quake96

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 382
  • Make Believe...
    • Świat PSX
Odp: [GB Classic] King James Bible
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 10, 2012, 00:05:05 »
Nie no hardcore :D Czego to ludzie nie wymyślą :D