Autor Wątek: Co aktualnie czytacie?  (Przeczytany 12251 razy)

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Co aktualnie czytacie?
« Odpowiedź #80 dnia: Wrzesień 03, 2013, 20:07:01 »
Ja kończę Hobbita.Bardzo dobry,potem postaram się przeczytać Władcę Pierścienia.


Owszem, pierwsza część historii Świata Dysku może nie powala, ale kolejne książki już zdecydowanie są od niej lepsze.
Ja mam tylko część Mort.Super!

2. Trylogia Czarnego Maga - Trudi Canavan
Nie spodziewałam się, że będzie się to tak fajnie czytało. Pożerałam strony w iście wielkim tempie. Ciągle jestem zdruzgotana zakończeniem ^^

Kiedyś przeczytałem początek pierwszej części,strasznie mi się podobała,kupiłem jakieś 2 tygodnie temu całą trylogię i jeszcze tej autorki Szepty dzieci mgły.Szepty przeczytałem,polecam,trylogia czeka na przeczytanie Hobbita.
Oto kręcąca kokoszka:

Offline moni-chan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 291
  • 世界のイルージョン。
    • deviantART
Odp: Co aktualnie czytacie?
« Odpowiedź #81 dnia: Wrzesień 03, 2013, 21:14:07 »
Polecacie Non Stop? Mam tą książkę, nawet chciałem ostatnio się za nią zabrać, ale jakoś nie miałem czasu.

Taaak, bardzo polecamy :D Pierwszy rozdział czy dwa może nie są jakieś powalające, ale jak się już akcja rozkręciła to nie mogłam przestać czytać :)

Kiedyś przeczytałem początek pierwszej części,strasznie mi się podobała,kupiłem jakieś 2 tygodnie temu całą trylogię i jeszcze tej autorki Szepty dzieci mgły.Szepty przeczytałem,polecam,trylogia czeka na przeczytanie Hobbita.

Nie czytałam innych książek tej autorki. Jak na razie przysięgłam sobie, że nic nie kupuje nowego ani nie wypożyczam, bo tyle mam książek na półkach, że bibliotekę mogłabym otworzyć :D "Trylogia Czarnego Maga" naprawdę baaaardzo mi się podobobała. Tak mnie wciągnęło czytanie, że zapomniałam o bożym świecie (a miałam wtedy co nieco do roboty) :)

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Co aktualnie czytacie?
« Odpowiedź #82 dnia: Wrzesień 03, 2013, 23:32:49 »
Skończyłem niedawno serię Harrego Pottera i zabrałem się za Trylogię Władcy Pierścieni. Jestem na drugim tomie. W dzieciństwie nie lubiłem fantasy i tych tytułów ale odkryłem teraz, że są bardzo wciągające.

Fascynacja fantasy chcąc nie chcąc zwróciła moją uwagę także na problem jakim jest magia i okultyzm i jakie zagrożenia duchowe za sobą niosą. Co prawda daleki jestem od filozofowania tutaj niemniej jednak zacząłem się tym interesować od tej drugiej strony. Mam wielką ochotę przeczytać książki ojca Gabriele Amortha - głównego egzorcysty Watykanu, niesamowite wywiady na youtube. Niesamowita osoba. Jutro chyba wybiorę się do biblioteki.

Offline wasczarek

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 192
  • Pacjent szpitala Arkham
    • Arhn.eu
Odp: Co aktualnie czytacie?
« Odpowiedź #83 dnia: Wrzesień 07, 2013, 17:08:21 »
Ja bardzo polecam serię Dzieci Lampy.Przeznaczona dla dzieci,ale bardzo mi się podoba.Mam 3 części,wie ktoś coś o następnej?

Lubię też książkę Kruczobór.Wyszła już w Polsce następna część?Chyba Szklany las.
Oto kręcąca kokoszka:

Offline Wawrzino

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 770
Odp: Co aktualnie czytacie?
« Odpowiedź #84 dnia: Wrzesień 07, 2013, 18:08:38 »
Wczoraj, a właściwie dzisiaj w nocy skończyłem "Grę Endera". Fajna konstrukcja psychologiczna bohaterów, ale końcówka mnie zawiodła. Autor trochę odjechał z mesjanizmem, ale w końcu czego oczekiwać od mormona?

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Co aktualnie czytacie?
« Odpowiedź #85 dnia: Wrzesień 08, 2013, 12:19:49 »
Ja wczoraj skończyłem Z milczącej planety C.S. Lewis'a. Trochę przygniatały mnie opisy Malakandry (planeta, na której dzieje się akcja). Były tak szczegółowe i rozbudowane, że momentami nie ogarniałem. Cieszyłem się jak pojawiały się dialogi.

Nie ma też co ukrywać, że Lewis zawsze w swoich książkach stara się przemycić wartości chrześcijańskie, często w tym celu stosując alegorie. Z jednej strony może być to odkrywcze i oświecające, z drugiej strony bywa zbyt oczywiste.

Jest to pierwsza część trylogii, ale nie wiem czy chce mi się czytać kolejne części. Zwłaszcza, że są o wiele dłuższe.

Teraz czytam coś bardziej praktycznego, czyli książka dla osób leniwych inaczej - Działaj Teraz Zbigniewa Ryżaka :)

Potem chwycę coś z gatunku fantasy, ale nadal typów konkretnych brak.

EDIT
Zapomniałem dodać, że Z milczącej planety to dobra książka. Miłośnicy s-f na pewno docenią.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 08, 2013, 12:27:03 wysłana przez GBM_Fan »