Autor Wątek: Czytnik e-book czy Tablet?  (Przeczytany 9480 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Czytnik e-book czy Tablet?
« Odpowiedź #40 dnia: Wrzesień 06, 2012, 20:19:52 »
Jako przykład: Posłuchajcie Little Richard - Tutti Frutti w formacie flac ,a potem w mp3. W mp3 słychać takie jakby echo, a flac ma mocniejsze brzmienie. Ale brzmienie zależy też od sprzętu, stanu płyt, pomieszczenia i innych rzeczy. Osobiście muzyki wolę słychać na winylach, fajnie jest czuć ten oldskul... :D
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Czytnik e-book czy Tablet?
« Odpowiedź #41 dnia: Wrzesień 06, 2012, 20:23:32 »
Sęk w tym iż nie ma cyfrowego formatu bezstratnego :) Każdy cyfrowy zapis to strata choćby nie wiem jak mała :P

Nie wypowiem się o tym świeżym gramofonie bo nie orientuję się w tych sprzętach na tyle. Aczkolwiek dalej polecam posłuchać czegoś pokroju Daniela. 

Dźwięk powinien być maksymalnie możliwie naturalny i tak powinny grać wszelkiego rodzaju sprzęty nagłaśniające. Wydaje mi się że niezależnie od rodzaju muzyki.

Jeden fakt jaki ja zauważyłem i co się powiela w wielu opiniach jak się później okazało. Dzięki analogowym brzmieniom na odsłuchu u znajomego zrozumiałem wiele trudnej muzyki która wcześniej do mnie nie docierała. I wciąż nie dociera odtwarzana technologią cyfrową. Np. niektóre odmiany Jazz'u.