Autor Wątek: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?  (Przeczytany 7434 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« dnia: Wrzesień 03, 2012, 07:42:21 »
Philipio, napisz koniecznie jak gameplay, miodność! Lepsze niż Mario 3D land? Ile czasu potrzeba na przejście? Czy są dodatkowe światy (hard)?
Łap recenzję od Arhneu, jest po polsku więc na pewno zrozumiesz. ;)
http://www.youtube.com/watch?v=3DP7lfTO6ng&feature=plcp
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #1 dnia: Wrzesień 03, 2012, 08:04:58 »
Nie przepadam za reckami tego gościa ale dzięki. Całą recke narzekał (ma prawo) jak to wszystko zrobione dla kasy jest - ok. Zabawa jest podobno przednia i to się imo liczy. Widziałem już jakiś czas temu recke ign'u, miałem smaka spytać forum membera o osobiste refleksje ;)
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 03, 2012, 08:15:07 wysłana przez LifeRetro »

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #2 dnia: Wrzesień 03, 2012, 12:11:47 »
Ja także. Gość uchodzi za nie wiadomo jakiego eksperta, a zwyczajnie brakuje mu doświadczenia i chyba wiedzy. W materiałach prasowych na wszelkich możliwych targach aż huczało, że celem gry jest zebranie miliona złotych monet, a gość rżnie głupa, że nie miał bladego pojęcia. Oczywiście przez to cel jest prawie największym z minusów gry, bo przecież fabuła i cel rozgrywki w Marianach zawsze były najważniejsze. Plus użył w recenzji kilka niebezpiecznych sformułowań... "Nintendo nie ma nam już NIC do zaoferowania [na 3DS'ie]..." - a niby skąd takie przeświadczenie? Skąd ta pewność? Wychwalany przez recenzenta 3D Land pod względem odtwórczości stoi na tym samym poziomie, podobnie jak poziom trudności. Ale w materiale poświęconym ww pozycji nazywa ją "zbyt hojną" a nie za łatwą. W NSMB2 wali bez ogródek - gra za prosta. To ciekawy przykład jak można poprowadzić tekst w zależności od humoru recenzenta, który chyba jako jedyny powinien brać udział w ocenie. Dwuwymiarowy Marian to zupełnie nowa seria, robiona specjalnie pod określoną grupę odbiorców. Zbieranie monet jest o tyle ciekawym dodatkiem, że stawia w centrum zazwyczaj zrzucany na ostatni plan aspekt rozgrywki.

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #3 dnia: Wrzesień 03, 2012, 14:37:58 »
Oczywiście masz swoje zdanie ale ja dorzucę swoje 3 grosze. ;)

Cytat: Antari
Ja także. Gość uchodzi za nie wiadomo jakiego eksperta, a zwyczajnie brakuje mu doświadczenia i chyba wiedzy.
Oj, doświadczenie i wiedzę facet ma, uwierz mi na słowo, poza tym Arhn nigdy nie uważał się za eksperta, ot robi to co robi od siebie dla innych.
Cytat: Antari
W materiałach prasowych na wszelkich możliwych targach aż huczało, że celem gry jest zebranie miliona złotych monet, a gość rżnie głupa, że nie miał bladego pojęcia.
Moim zdaniem Arhn stwierdził że ten cel jest bezsensowny, zbierzesz milion monet i co dostajesz? Nic, wielkie zero.
Cytat: Antari
Plus użył w recenzji kilka niebezpiecznych sformułowań... "Nintendo nie ma nam już NIC do zaoferowania [na 3DS'ie]..." (...)
No właśnie, powiedział "Nintendo nie ma nam już NIC do zaoferowania.." czyli twierdzi iż Nintendo nie ma pomysłów jak "podać" nowego Mariana, przynajmniej ja to tak odebrałem. A jeśli dobrze zrozumiałem to... zgadzam się z Nim, przecież od wielu lat Nintendo zapodaje odgrzewane kotlety.
Cytat: Antari
Zbieranie monet jest o tyle ciekawym dodatkiem, że stawia w centrum zazwyczaj zrzucany na ostatni plan aspekt rozgrywki.
Owszem, zgadzam się, lecz jednak mam odczucia ,że Nintendo nie potrafi umiejętnie dodać tego dodatku do Maria.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #4 dnia: Wrzesień 03, 2012, 14:47:50 »
W porządku. Jednak jeżeli mamy z góry patrzeć na każdą pozycję pod względem "po co" to właściwie dlaczego w sumie rzeczy grać? Co nam daje gra jako czynność? Nikt nam za to nie płaci i nie klaszcze.

Najlepszym przykładem jest kolekcjonowanie Pokemonów (prawie 700 jeżeli się nie myle). Wszystko po to... żeby czuć się wyjątkowo. To bardzo dużo, odważe się stwierdzić że liczy się dla wielu graczy bardziej niż jakikolwiek achievement który można oficjalnie podpisać, zaznaczyć, udokumentować.

Dla niektórych liczy się jaki jest formalny cel wykonywania czynności w grze. Są również tacy co lubią wyzwania.

Ok, wracam do Black'a i miłego dnia ;)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #5 dnia: Wrzesień 03, 2012, 15:13:58 »
Cytat: Antari
W materiałach prasowych na wszelkich możliwych targach aż huczało, że celem gry jest zebranie miliona złotych monet, a gość rżnie głupa, że nie miał bladego pojęcia.
Moim zdaniem Arhn stwierdził że ten cel jest bezsensowny, zbierzesz milion monet i co dostajesz? Nic, wielkie zero.
Nie nic, wielkie zero, tylko tak jak wyzej napisał LifeRetro - poczucie wyjątkowości - Chyba każdy chce ukończyć lubiany przez siebie tytuł w 100%? A przynajmniej ja tak mam (vide moje 102% w DKC 2 na GBA - kiedy już zrobiłem wszystko, co mogłem - z wielką radością i dumą odstawiłem ów tytuł na półkę). Poza tym, jeśli juz chodzi Ci o coś, co gra da Ci po zdobyciu tego miliona monet, to proszę nie mów dopóki się nie dowiesz, bo tak się składa że jak już zdobędziesz 1000000 coinsów, dostajesz złota statuetkę z Mario, która będzie wyświetlać Ci się na Title Screen'ie. Z kolei jeśli będzie Ci to mało, jeżeli wypełnisz licznik monet (9999999 coinsów) - dostaniesz statuetkę ze złotym Racoon Mario :) Wbrew pozorom, nie jest to aż tak żmudne - przecież kiedy przejdziesz już grę, a braknie Ci coinsów (a raczej na pewno tak będzie), za każdym razem kiedy sobie odpalisz chociażby Coin Rush w, powiedzmy, autobusie, trochę coinsów Ci dojdzie. Ok, z czasem może to byc naprawdę nudne, ale co stoi na przeszkodzie, aby zrobić sobie przerwę, i zamiast w dwójkę, jeszcze raz przejść jedynkę [albo klasyka z '85, yo!], i dopiero po jakimś czasie wrócić do niej? Wbrew pozorom, Archon nie wziął tego pod uwagę IMO - albo po prostu trochę przesadził z negowaniem tytułu.

Lubię oglądać ARHN.EU, ale to przecież nie oznacza, że zgadzam się w 100% z tym, co mówi w recenzjach, nie? :)

Cytat: Antari
Plus użył w recenzji kilka niebezpiecznych sformułowań... "Nintendo nie ma nam już NIC do zaoferowania [na 3DS'ie]..." (...)
No właśnie, powiedział "Nintendo nie ma nam już NIC do zaoferowania.." czyli twierdzi iż Nintendo nie ma pomysłów jak "podać" nowego Mariana, przynajmniej ja to tak odebrałem. A jeśli dobrze zrozumiałem to... zgadzam się z Nim, przecież od wielu lat Nintendo zapodaje odgrzewane kotlety.
Od wielu lat podaje odgrzewane kotlety obok świeżych tytułów-killerów. Wystarczy wspomnieć chociażby o SM3DL - Archon wychwalał je pod niebiosa - lub MK7 - które też wg niego jest świetne. Zersztą, konkurencja tez nie próżnuje jeśli chodzi o wydawanie remake'ów i kotletów z mikroweli - tak samo, jak na 3DSa wychodzą stare gry z dopiskiem "HD", tak samo na PS3 i 360'kę masz gry z serii "HD Collection", np. GoW Collection, Silent Hill HD Collection i wiele innych - to wszystyko stare hity w odświeżonej oprawie. Hm?

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #6 dnia: Wrzesień 03, 2012, 17:20:40 »
Mnie po prostu śmieszy i bawi to, że ktoś ala Archon tutaj, zachowuje się tak, jakby się obudził wczoraj z 30 letniego snu. Nintendo od lat serwuje nam to samo, tylko w trochę innej formie. OD LAT. Ba, robi to praktycznie od czasów NES'a. Więc bawi mnie to, że ktoś narzeka teraz, a 2 lata temu mu to nie przeszkadzało. A niechlubny proceder sięga niemal 20 lat wstecz. Jeżeli klimaty Niny ci nie pasują to nie podchodź, łap za maszynę Sony, MS czy Apple i jazda. Nowego Mariana można krytykować np. za to, że w niewielkim stopniu wykorzystuje efekt 3D. Ale na pewno nie za to, że Mario to Mario. Niektórzy po prostu by chcieli, żeby w Mario nie trzeba było skakać, w Zeldzie zbierać itemów a w Metroidzie strzelać... innymi słowy rewolucja za wszelką cenę - sztuka dla sztuki.

Coś co się dzieje od dłuższego czasu, w moim mniemaniu powszednieje i nie wywołuje u mnie większych emocji.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #7 dnia: Wrzesień 03, 2012, 18:34:16 »
jeśli juz chodzi Ci o coś, co gra da Ci po zdobyciu tego miliona monet, to proszę nie mów dopóki się nie dowiesz, bo tak się składa że jak już zdobędziesz 1000000 coinsów, dostajesz złota statuetkę z Mario, która będzie wyświetlać Ci się na Title Screen'ie

Taka nagroda to jak dostac reka w twarz.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #8 dnia: Wrzesień 03, 2012, 18:45:40 »
jeśli juz chodzi Ci o coś, co gra da Ci po zdobyciu tego miliona monet, to proszę nie mów dopóki się nie dowiesz, bo tak się składa że jak już zdobędziesz 1000000 coinsów, dostajesz złota statuetkę z Mario, która będzie wyświetlać Ci się na Title Screen'ie

Taka nagroda to jak dostac reka w twarz.

No dokładnie :) Widać Bart to mało wymagający gracz ;)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #9 dnia: Wrzesień 03, 2012, 19:19:40 »
Ja jestem hardcore gamerem (jeszcze) więc tak czy siak przechodzę każdą platformówkę na 100%. 3D Land przeszedłem na maxa w 4-5 dni. W NSMB 2 zapewne też podjąłbym się zgarnięcia miliona :P Już mniejsza o nagrodę, liczy się droga do nagrody ^^

Offline philipo

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 101
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 03, 2012, 19:57:58 »
Jeśli grałeś w New SMB na DSa to jest mniej więcej tak samo. Dla mnie super ;)
Jednak Super M ario 3D land jest imo gra innej klasy, przynajmniej od strony technicznej. Uważam ,że należy ograć obydwie gierki, ale SML 3D w pierwszej kolejności.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 03, 2012, 21:24:55 »
Mnie po prostu śmieszy i bawi to, że ktoś ala Archon tutaj, zachowuje się tak, jakby się obudził wczoraj z 30 letniego snu. Nintendo od lat serwuje nam to samo, tylko w trochę innej formie. OD LAT. Ba, robi to praktycznie od czasów NES'a. Więc bawi mnie to, że ktoś narzeka teraz, a 2 lata temu mu to nie przeszkadzało. A niechlubny proceder sięga niemal 20 lat wstecz. Jeżeli klimaty Niny ci nie pasują to nie podchodź, łap za maszynę Sony, MS czy Apple i jazda. Nowego Mariana można krytykować np. za to, że w niewielkim stopniu wykorzystuje efekt 3D. Ale na pewno nie za to, że Mario to Mario. Niektórzy po prostu by chcieli, żeby w Mario nie trzeba było skakać, w Zeldzie zbierać itemów a w Metroidzie strzelać... innymi słowy rewolucja za wszelką cenę - sztuka dla sztuki.

Coś co się dzieje od dłuższego czasu, w moim mniemaniu powszednieje i nie wywołuje u mnie większych emocji.
No dokładnie, przeciez Mario to jednak przez cały czas Mario i przecież nic się tam nie zmienia pod dawna, a on się czepia, że ostatnia część jest taka jak inne o_O

jeśli juz chodzi Ci o coś, co gra da Ci po zdobyciu tego miliona monet, to proszę nie mów dopóki się nie dowiesz, bo tak się składa że jak już zdobędziesz 1000000 coinsów, dostajesz złota statuetkę z Mario, która będzie wyświetlać Ci się na Title Screen'ie

Taka nagroda to jak dostac reka w twarz.
No dokładnie :) Widać Bart to mało wymagający gracz ;)
A jakie nagrody są za 10-krotne odbicie Peach z rąk Bowsera w SMB DX na GBC? Nowe obrazeczki z medalami do wydrukowania sobie na Printerze oraz inne obrazeczki na Title Screenie...

Ghhh.... od gry wymagam sporo, ale akurat nagroda zawsze będzie w formie elektronicznej [chyba, że do wydrukowania] i przecież chyba każdy chce mieć zdobyte coś więcej, nieważne co za to dostanie, bo to wciąż gra. To nie jest tak, jak na Nintendo World Championships 1990 - jak zdobędziesz więcej, to masz większą szansę na trofeum ;) Liczy się [to głupio zabrzmi]... save, i radocha z tego, że się "dało radę" :D

Ja jestem hardcore gamerem (jeszcze) więc tak czy siak przechodzę każdą platformówkę na 100%. 3D Land przeszedłem na maxa w 4-5 dni. W NSMB 2 zapewne też podjąłbym się zgarnięcia miliona :P Już mniejsza o nagrodę, liczy się droga do nagrody ^^
Eee... kurde napisałem to wyżej xD Ale wynika z tego, że Dark Archon po prostu nie jest hcgamerem. I nie chce mu się siedzieć nad każdym tytułem do wymasterowania go. Jeśli tak, to IMO nie powinien robić recenzji bez obeznania w tytule... albo po prostu powinien powstrzymać się od tak kąśliwych uwag.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 03, 2012, 21:42:46 »
Ale wynika z tego, że Dark Archon po prostu nie jest hcgamerem. I nie chce mu się siedzieć nad każdym tytułem do wymasterowania go. Jeśli tak, to IMO nie powinien robić recenzji bez obeznania w tytule... albo po prostu powinien powstrzymać się od tak kąśliwych uwag.

Chcesz powiedziec, ze pisc recenzje i wypowiadac sie powinni tylko "hardkorowi gracze", ktorzy wciskaja z gier 100% i czerpia dzika radosc z odblokowania ostatniego byle gowna na ekranie tytulowym? Chyba jednak nie, bo przeciez musisz zdawac sobie sprawe, jak bardzo slabo takie osoby reprezentuja to przekroj ludzi kupujacych gry (a juz zwlaszcza takie z Mario w tytule).

Ja gram dopoki gra mnie bawi. Jesli robi do ostatniego piksela to rewelacja; jesli nie, to przeciez nie bede nad nia siedzial tylko dla wyzszych celow nazywania sie "hardkorowym graczem". Jak ksiazka okazuje sie kiepska, to przeciez tez jej nie koncze tylko dlatego, ze ja kupilem...

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 03, 2012, 22:09:18 »
Ale wynika z tego, że Dark Archon po prostu nie jest hcgamerem. I nie chce mu się siedzieć nad każdym tytułem do wymasterowania go. Jeśli tak, to IMO nie powinien robić recenzji bez obeznania w tytule... albo po prostu powinien powstrzymać się od tak kąśliwych uwag.

Chcesz powiedziec, ze pisc recenzje i wypowiadac sie powinni tylko "hardkorowi gracze", ktorzy wciskaja z gier 100% i czerpia dzika radosc z odblokowania ostatniego byle gowna na ekranie tytulowym? Chyba jednak nie, bo przeciez musisz zdawac sobie sprawe, jak bardzo slabo takie osoby reprezentuja to przekroj ludzi kupujacych gry (a juz zwlaszcza takie z Mario w tytule).

Ja gram dopoki gra mnie bawi. Jesli robi do ostatniego piksela to rewelacja; jesli nie, to przeciez nie bede nad nia siedzial tylko dla wyzszych celow nazywania sie "hardkorowym graczem". Jak ksiazka okazuje sie kiepska, to przeciez tez jej nie koncze tylko dlatego, ze ja kupilem...
Oczywiście, że tak - co do drugiego akapitu.
Ja chcę powiedzieć, że nie powinien mówić w recenzji o kompletnym odgrzewaniu, skoro przeciez nie wykorzystał tego, czego nie było wcześniej - trybu na monety. Może trochę przegiąłem, ale w każdym razie, to co on ograł ogrywają wszyscy i dlatego uważam, iż recenzent powinien wiedzieć o grze naprawdę te 90%. Chodzi po prostu o to, że podstawowe przechodzenie leveli, zbieranie tak sobie power-upów i monet, oraz skakanie po Goombasach byłą częścią Marianów od zawsze. Dlaczego nagle po tym jedzie? Nowości nie wykorzystał i o to mi chodzi. Nawet nie wspomniał o trybie 3D.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 03, 2012, 23:09:20 »
Bart -> Coś Ci się pomieszało z tym SMB DX :) Ta gra ma tyle do zaoferowania, że pewnie NSMB2 (nie wiem, nie grałem, domyślam się tylko) może się schować :)

http://uk.ign.com/cheats/games/super-mario-bros-deluxe-gbc-11703

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #15 dnia: Wrzesień 03, 2012, 23:51:04 »
A ja gram, dopóki nie skończę :) Chyba, że siła wyższa mnie od gry oderwie. Traktuję to jako wyzwanie dlatego nie korzystam z gamefaqs i innych, bo to podważa dla mnie sens jakiejkolwiek rozgrywki.

I jak mam coś zrecenzować, to staram się przejść na 100%. Platformówki zawsze przechodzę na full. W jRPG'ach jest to raczej niemożliwe oczywiście, ale kończę całą grę przed rozpoczęciem pisania. Z kolei niektórzy przeginają w drugą stronę i recenzują przed ukończeniem gry, będąc np. w połowie.

Archona dopadł popularny syndrom znudzenia Nintendo. Tak samo na premierze LoZ: Skyward Sword (the), niektórzy narzekali, że mimo, że w nowej Zeldzie dużo zmienili, to nadal gra pachnie Zeldą i przez to jest fatalna, niegrywalna, najgorsza z możliwych - dla mnie zasługuje to na ZŁOTĄ czcionkę ;)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #16 dnia: Wrzesień 04, 2012, 07:19:46 »
Jesli grasz dopoki nie skonczysz, nie uzywasz podpowiedzi, a juz szczegolnie smakujesz w platformowkach, to sprawdz sobie La Mulana (pc via playism, wkrotce wiiware). *diabelski smiech*

http://la-mulana.com/en/

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #17 dnia: Wrzesień 04, 2012, 09:17:54 »
Cytuj
Chcesz powiedziec, ze pisc recenzje i wypowiadac sie powinni tylko "hardkorowi gracze", ktorzy wciskaja z gier 100% i czerpia dzika radosc z odblokowania ostatniego byle gowna na ekranie tytulowym? Chyba jednak nie, bo przeciez musisz zdawac sobie sprawe, jak bardzo slabo takie osoby reprezentuja to przekroj ludzi kupujacych gry (a juz zwlaszcza takie z Mario w tytule).

Ja gram dopoki gra mnie bawi. Jesli robi do ostatniego piksela to rewelacja; jesli nie, to przeciez nie bede nad nia siedzial tylko dla wyzszych celow nazywania sie "hardkorowym graczem". Jak ksiazka okazuje sie kiepska, to przeciez tez jej nie koncze tylko dlatego, ze ja kupilem...

A widzisz, jest wiele osób które postępują dokładnie w odwrotny sposób. Inwestując w coś chcą już to wypić, wysmakować do 100% - lub sprzedać. To byłoby genialne jakby znalazło się więcej hardkorowych graczy - recenzentów (w tym fanów Nintendo). Recenzja np. Archona jest dla wielu przydatna, dla niektórych po prostu zabawna (śmieszna, nie pozytywnie). Porównajmy choćby recenzje i unboxing 3DS XL'a pana "Blunty" (z Nowej Zelandii jak dobrze pamietam) i pana Archona. Pan "B" najdrobniejsze szczegóły wyjasnił i przedstawił przyszłym nabywcom konsoli, zaś pan "A" w sposób ogólny zaprezentował sprzęt. Co kto lubi, wole dokładną recenzję bo tego wymagam jako gracz nie-niedzielny.

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #18 dnia: Wrzesień 04, 2012, 10:13:01 »
Cytuj
Ja gram dopoki gra mnie bawi. Jesli robi do ostatniego piksela to rewelacja; jesli nie, to przeciez nie bede nad nia siedzial tylko dla wyzszych celow nazywania sie "hardkorowym graczem". Jak ksiazka okazuje sie kiepska, to przeciez tez jej nie koncze tylko dlatego, ze ja kupilem...

A widzisz, jest wiele osób które postępują dokładnie w odwrotny sposób. Inwestując w coś chcą już to wypić, wysmakować do 100% - lub sprzedać.

Tak, to znane zachowanie socjologiczne: ludzie chca wyciagnac ile tylko sie da z zainwestowanych np. pieniedzy (mowimy nie tylko o grach). Bardzo dobrze, jesli robia to z zainteresowania lub/i potrzeb, jednak ludzie robia to rowniez w przypadku zainwestowania czego zle, zeby pozornie zwiekszyc wartosc inwestycji przed samym soba oraz przed innymi. W dzisiejszym swiecie nie jest cenione przyznanie sie do bledu, a tak mozna tego pozornie uniknac. Kosztuje to jednak inwestowanie kolejnych srodkow np. czasu. Warto? Zalezy kto i jakie srodki sobie ceni.

Dlatego zwykle nikt nie wychodzi z beznadziejmego filmu w kinie – przeciez sam wybral film i kupil bilet! :)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Casual gamer vs Hardcore gamer - jak gracie?
« Odpowiedź #19 dnia: Wrzesień 04, 2012, 12:46:48 »
Wiec poswieci mu czas i wyda ocene po zakonczonym produkcie, wtedy z twarza ma do tego pelne prawo. Koniec ot :D