Autor Wątek: Jak sklep internetowy wyglądać powinien  (Przeczytany 5406 razy)

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« dnia: Grudzień 28, 2012, 13:33:25 »
Z nowym rokiem sklep który prowadzę na allegro ukierunkowuje bardziej na produkty firmy Nintendo. Z tego względu chciałbym wysłuchać waszych opini/sugestii jak taki sklep wg. was powinien wyglądać, co oferować itp.
Pomijając to że najlepiej gdyby wszystko było za darmo :) wraz z wysyłka , czego oczekujecie od zakupów online ?

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 28, 2012, 13:51:08 »
Ja oczekuję tak:

-niskie ceny (mogą być optymalne)

-kontakt ze sprzedającym

-tego by towar był zgodny z opisem,a nie kupuje grę i przychodzi cegła w kopercie

-szybkiej i taniej wysyłki

Sorry jak komuś kolory nie pasują.


Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 28, 2012, 15:26:32 »
Najlepiej żeby wszystko było w rozsądnych cenach. Nie musi być za darmo, wystarczy, że nie będzie zawyżania cen ;) Koszty wysyłki bez doliczania benzyny za dojazd do miasta na pocztę, OC, AC i amortyzacji.

No i chyba fajnym bonusem zachęcającym do korzystania z usług sklepu byłyby jakieś periodyczne promocje, czyli np. puścić 2-3 gry raz w miesiącu taniej o parę zł niż ustawa przewiduje, tak żeby można to nazwać promocją.

Zdjęcia przedmiotów - real foto a nie grafiki z google. Unikanie w opisie aukcji słów unikat, z prywatnej kolekcji, jedyny taki. Opis aukcji najlepiej rzeczowy - jeżeli coś było wymieniane - najeży bez owijania w bawełnę to wypunktować. Baterie podtrzymujące save, klapki, screen protectory. W przypadku gier informacja o języku w grze i... fajnie by było poczytać jakieś krótkie opisy, o co w grze chodzi, ale podejrzewam, że przy większej ilości gier to byłoby odrobinę problematyczne.

Edit. Dodałbym jeszcze info o tym, że prowadzisz legalną działalność gospodarczą.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 28, 2012, 15:34:14 »
Przede wszystkim szybkiej odpowiedzi na zadawane pytania przez maila. Nic mnie tak nie wkurza w zakupach na allegro jak długi kontakt ze sprzedającym albo całkowity brak odpowiedzi.

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2012, 15:39:22 »
Przede wszystkim uczciwość na 1 miejscu. Na zdjęciach tylko to co faktycznie sprzedajesz. Zdjęcia wyraźne i nie ukrywające wad. Przejrzysty szablon. Opis normalną czcionką, a nie 32pt i więcej w pstrokatych kolorach ;) Tak poza tym to podpisuję się też pod tym co napisał Antari post wyżej.

Jeśli będziesz trzymał się takich twardych (choć mało popularnych) zasad to masz szanse zabłysnąć pozytywnie na scenie graczy Nintendo. Ja np. na eBay mam swoich ulubionych sprzedawców, mam zawsze pewność, że u nich się nie zawiodę. Przy okazji robię im reklamę gdzie tylko mogę.

Czasami jakieś licytacje od 1zł by się przydały :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 28, 2012, 15:41:30 »
Temat powinien brzmieć, co cię najbardziej wkurza w zakupach xD Mnie najbardziej denerwują chore koszty wysyłki np. gdy kupuję kart na GBA i każą mi płacić 15 zł za ekonoma czy priorytet podczas gdy rzeczywisty koszt już z kopertą to może 6 zł w najgorszym wypadku.

Ale to taka moja słabość, bo wiem, że niektórym takie coś nie przeszkadza i przechodzą nad tym do porządku dziennego.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 28, 2012, 16:12:48 »
Tak się składa, że ostatnio były lekcje jak otworzyć własny sklep internetowy. Wszystko znajdziesz wpisując w google - Wzorowy Sklep. Jest tam naprawdę masa przydatnych informacji. Pozdrawiam.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 28, 2012, 16:40:24 »
ciekawy pomysł jest z wystawieniem 2-3 rzeczy raz w miesiącu taniej , szkoda jednak było by gdyby odrazu pierwsza osoba która to zobaczy kupiła wszystko , dlatego warto połączyć to z licytacja i wysyłka gratis tzn:
2-3 itemy raz w miesiacu wystawić od 1 zł żeby każdy miał jakąś szanse + wysyłka za free

Offline GBM_Fan

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1895
  • Miłośnik platformówek
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 28, 2012, 17:18:23 »
Dlatego aukcje od 1zł są najlepsze, nikt tego nie zgarnie od razu, a nadzieja na dobrą cenę jest do końca licytacji.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 28, 2012, 17:29:23 »
wiec na jutro przygotuje pierwsze 2-3 aukcje od 1 zl :) może ma ktoś propozycje co chciałby zalicytowac ?

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 28, 2012, 17:54:03 »
Ja oprócz już wielu dobrych pomysłów wyżej podanych, dodam od siebie, że dobrze by było zrobić dobry wygląd graficzny :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 28, 2012, 18:35:48 »
Ja oprócz już wielu dobrych pomysłów wyżej podanych, dodam od siebie, że dobrze by było zrobić dobry wygląd graficzny :)

Podpisuje się obiema rękami pod tym. Prosty i czytelny szablon bez wycinanych w Paintcie Marianów z google itd. Swego czasu podobały mi się szablony użytkownika Legault, choć obecnie trochę podupadł ze swoimi aukcjami.

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 28, 2012, 18:43:13 »
Ja polecam skupić się bardziej na zdjęciach, a szablon graficzny zostawić minimalistyczny. Dobre zdjęcia zawsze podnoszą cenę, wzięcie na towar no i reputację sprzedającego. Trochę wiedzy to wymaga ale nie jest niczym czego nie można zrobić zenitem i mając nieco oleju w głowie :)

Rabaty dla stałych klientów to standardowa choć również bardzo dobra rzecz.

I to co wyżej wspominano - uczciwe ceny takie żeby warto było kupować. Dużo aukcji z Kup Teraz. Idealnym (prawie) przykładem sprzedawcy jest np. wspominany Legault z Allegro (choć obecnie nic nie wystawia, przerwa świąteczna)

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 28, 2012, 18:59:22 »
z cenami to nie taka prosta sprawa, jeśli sprzedaje coś na forum bez allegro i zbędnych kosztów to można zaniżać, ale na allegro to bardziej skomplikowane.
Nie licząc niemałej prowizji + podatek + koszty utrzymania firmy trzeba doliczyć jakąś marże bo na tym to polega :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 28, 2012, 19:00:44 »
Zdjecia, zdjecia, zdjecia i jeszcze raz zdjecia. Jak jestem zainteresowany aukcja, to nigdy nie mam ich dosc.

Acha i jeszcze cudaczne lub/i przehiperprofesjonalne szablony obnizaja moje zaufanie.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 28, 2012, 20:14:25 »
Ja bym jeszcze do tego wszystkiego dodał ew. listę konsol kompatybilnych z daną grą, zdjęcia boxa z każdej strony...

Mi się podobają aukcje użytkownika Axonn. Pisze to, co trzeba, a i można się z nim dobrze dogadać - zapomniałem o licytacji, nikt nie kupił, więc napisałem, czy nie dałoby się kupić poza allegro/ ew. Kup Teraz! - No i się dogadaliśmy :)

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 28, 2012, 20:23:11 »
Nie będę może odkrywczy, ale bardziej niż na super-hiper-niskich cenach zależy mi na rzetelnym i porządnym opisie z rzeczywistymi zdjęciami towaru. Ponieważ mam świadomość kosztów legalnej działalności dlatego fakt nieco wyższej ceny przedmiotu przy normalnej cenie za wysyłkę (to o czym wspominał Antari) nie stanowi problemu.
Co do szablonu to jak dla mnie to na allegro oczekuję raczej rzetelnych informacji niż bajeranckiego wyglądu, który częściej przeszkadza niż pomaga w zapoznaniu się z aukcją (wbrew wszystkiemu rozdziałka 1024x768 wciąż jest dość popularna o czym cześć tworzących takie szablony zapomina, a wtedy komfort przeglądania spada gdy człowiek na takiej rozdziałce przegląda coś dla rozdzielczości o szerokości min. 1280px).

Offline mingan

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 288
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 28, 2012, 23:13:39 »
Jeśli wszystko będzie dobrze opisane, porobione dokładne zdjęcia itd. to sklep jaki by nie był będzie dobry :)
Nie zapomnij tylko zaznaczyć, że prowadzisz legalną działalność bo mimo, że większość osób to zlewa to u ludzi takich jak ja zyskujesz bardzo duży plus.
Do tego ważne jest to o czym mówił Antari, jeśli cena wysyłki z kopertą wynosi 6zł to kupujący płaci 6zł. Bez przeliczania ile ATP trzeba było zużyć by ruszyć zad na pocztę ;P Jest to o tyle ważne, że te np. 4zł dla Ciebie to żaden zysk a kupujący czuje niesmak.

Aukcję od złotówki to bardzo dobry pomysł. Stawiam nawet, że często zarobisz na nich więcej niż na kup teraz. Na allegro jest sprzedawca, który wystawia gry na psx od 1zł. Zawsze te gry dobrze opisuje i robi zdjęcia. Gry te schodzą często drożej niż kup teraz parę aukcji dalej.

Offline suspect

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 178
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 28, 2012, 23:29:02 »
Do tego ważne jest to o czym mówił Antari, jeśli cena wysyłki z kopertą wynosi 6zł to kupujący płaci 6zł. Bez przeliczania ile ATP trzeba było zużyć by ruszyć zad na pocztę ;P Jest to o tyle ważne, że te np. 4zł dla Ciebie to żaden zysk a kupujący czuje niesmak.

sporo osób na allegro zawyża koszt wysyłki, w tym i trochę ja, ale myślę że u mnie jest to w granicy normy :)
tak jak piszesz 4 zł nikogo nie zbawi, ale jeśli w miesiącu sprzedaje około 100 gier  to łatwo wyliczyć że 4 x 100 robi się 400 zł zysku bez żadnej prowizji allegro (od wysyłki nie liczą)
Szczególnie da się to zauważyć na większych sklepach handlujących wyłącznie nowymi grami w ilości trzech czy czterech zer po przecinku. Tam w sumie im się nie dziwie bo na grze zarabiają często 2-10 zł

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Jak sklep internetowy wyglądać powinien
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 29, 2012, 01:17:48 »
Argument analogiczny do "skoro wszyscy kradną to ja też". Już wolę zobaczyć wyższą kwotę za przedmiot o te 4 zł niż płacić za "wysyłkę". Nazywajmy rzeczy po imieniu. To kwota za wysyłkę przedmiotu czy dodatkowy bonus dla sprzedającego za przedmiot? Zaznacz w aukcji, że cena przedmiotu powiększona jest o prowizję dla sprzedającego, natomiast kwota wysyłki jest "czysta". Mnie by to przekonało. Choć pewnie wielu by też odstraszyło i dało się nabrać szubrawcy zdzierającemu na "wysyłce". Dziwny jest ten świat.

Poza tym temat brzmi "jak sklep internetowy wyglądać powinien" a nie "jak sklep internetowy wygląda". Jakie realia są wszyscy wiemy, szukasz porady, więc radzimy.

Skoro zarabiasz miesięcznie 400 zł na samym "bonusie do wysyłki" to aż boje się pomyśleć ile na samej cenie przedmiotu :) Chyba raczej nie 2-10 zł.