Autor Wątek: Wasze hobby  (Przeczytany 6326 razy)

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Wasze hobby
« dnia: Styczeń 15, 2013, 22:31:22 »
Czyli czym poza retro konsolami się jeszcze interesujecie.
No to ja zacznę, mam dwie dodatkowe pasje: jedną jest drużyna harcerska, a drugą fotografia ale to by było za proste i fotografuje tylko starymi aparatami :)

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:39:57 »
Zenit czy jeszcze starsze modele?

Generalnych tematów nie lubię, ale jedną rzecz mogę wypisać bo to taka niecodzienna cecha graczy. Biegam od ponad 4 lat. W tym roku zaplanowanych mam kilka startów maratońskich, w planach za 2-3 lata ultramaratony.

Offline MasteROOT

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 131
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 15, 2013, 22:43:57 »
No to pójdę za ciosem.
Moją podstawową i najważniejszą pasją związaną z przyszłą pracą (a przynajmniej takie mam nadzieje :D) są komputery, m.in. kodzenie stron internetowych, chociaż bardziej bawi mnie administracji systemami. Oprócz tego nałogowo słucham muzyki :P No a poza tym ostatnio zaczynam się powoli interesować elektroniką. W planach jest sklecenie kieszonkowego wzmacniacza słuchawkowego, ale to trochę bardziej odległy plan :)

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 16, 2013, 10:20:02 »

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 16, 2013, 10:39:30 »
Ja natomiast interesuje sie TCG :) czyli kartami kolekcjonerskimi, ktorymi mozna grac :D . Obecnie faworyzowana karcianka jest amerykanskie Kaijudo:Rise of the Duel Masters (ciekawi mnie czy gry by nie wydali na DS/3DS). Obecnie kart wspanialych ilosci nie mam, bo okolo 100 jest w drodze i chwilowo jedynie z ebaya mozna je dostac :) .
Inna pasja jest zbieranie plyt z muzyka :) obecnie mam ich 5, ale w planach jest jeszcze 14 :D .
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 16, 2013, 11:16:30 »
zbieranie plyt z muzyka :)

Daymn, no to czuje się staro :P kiedyś to był wymóg jeśli się chciało czegoś posłuchać oprócz radia :P a teraz hobby....daymn....

To ja dorzucę od siebie, że oprócz GB zajmuje się naprawą wszystkiego co ma chociaż trochę elektroniki w sobie (i mam problem z domykaniem szuflad z częściami ostatnio xD, może jakiś temat poświęcony wszystkim częściom których nie potrzebujemy a kto inny chce za bezcen?:P), oraz tworzenie grafik w PS i bardziej analogowo ołówkiem :P (moje wypociny widać na moim deviantarcie). Czasem coś się jeszcze zakoduje tu i tam, ale teraz to już praca a nie hobby xD.

Offline Przemek_07

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 409
  • Daisuki Gēmu Bōi
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 16, 2013, 12:09:26 »
Moją wielką pasją jest geografia świata. Lubię także programy podróżnicze i przyrodnicze o zwierzętach.
Poza tym uniewersum Batmana (od dziecka) - kolekcja figurek, filmy, seriale animowane, komiksy.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 16, 2013, 13:21:07 »
Inlagd - na allegro jest ten model za 90 PLN :), łykaj bo okazja. Odnośnie Polaroidów - mam 600-tke, tylko filmy muszę kupić (trochę drogawe, ale najważniejsze, że ciągle produkowane).

Sam od siebie dodam, że interesuję się oraz zbieram - klocki lego (system, oraz technic i mindstorms) oraz klocki fischertechnik. Jednych i drugich mam ogromną kolekcję. Poza tym odrobinę interesuję się muzyką :).

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 16, 2013, 14:49:28 »
Inlagd - na allegro jest ten model za 90 PLN :), łykaj bo okazja. Odnośnie Polaroidów - mam 600-tke, tylko filmy muszę kupić (trochę drogawe, ale najważniejsze, że ciągle produkowane).

Nie znalazlem takiej aukcji, prawde mowiac. Nie mam tez w sumie potrzeby kupowania nowego sprzetu, bo nie zbieram samych aparatow. Zdecydowanie wole je uzywac, a ew. fundusze wykorzystywac na filmy.

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 16, 2013, 14:54:42 »
Daymn, no to czuje się staro :P kiedyś to był wymóg jeśli się chciało czegoś posłuchać oprócz radia :P a teraz hobby....daymn....

Cos zlego napisalem? ;( nie chcialem abys poczul sie stary :( .
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 16, 2013, 15:06:49 »
No to tak... Gram na perce od dobrych paru lat, a od roku gram w zespole. Poza tym zbieram płyty, winyle i książki.
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Tarma

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 724
  • Dead inside.
    • My Dev Acc.
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 16, 2013, 16:17:00 »
Daymn, no to czuje się staro :P kiedyś to był wymóg jeśli się chciało czegoś posłuchać oprócz radia :P a teraz hobby....daymn....

Cos zlego napisalem? ;( nie chcialem abys poczul sie stary :( .

Nie przejmuj się tak :) super hobby :) nie czuje się urażony w żaden sposób :P Poprostu przypominałem sobie stare czasy :P w tym wieku ludzie tak mają :P dziadem jestem i tyle :P

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 16, 2013, 18:06:48 »
Cytuj
Zenit czy jeszcze starsze modele?
tak się składa, że po dziadku fotografie mam bardzo dużo sprzętu więc mój zakres jest od 1912-2002 roku w aparatach (jak chcecie to wstawię fotke). Zapomniałem dodać, że ciekawi mnie także programowanie (więc po to głównie mam commodora).

Offline inlagd

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 727
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 16, 2013, 18:22:28 »
Cytuj
Zenit czy jeszcze starsze modele?
tak się składa, że po dziadku fotografie mam bardzo dużo sprzętu więc mój zakres jest od 1912-2002 roku w aparatach (jak chcecie to wstawię fotke).

No to czadzik. Jak wywolujesz? Smialo zapodawaj zdjecia tego sprzetu!

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 16, 2013, 19:01:21 »
Modele samochodów R/C i ogólnie DIY, winyle i komiksy z... Kaczorem Donaldem. No i obrazki z gum turbo :P

Offline ochłap

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 238
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 16, 2013, 19:07:59 »
Cytuj
Zenit czy jeszcze starsze modele?
tak się składa, że po dziadku fotografie mam bardzo dużo sprzętu więc mój zakres jest od 1912-2002 roku w aparatach (jak chcecie to wstawię fotke).

No to czadzik. Jak wywolujesz? Smialo zapodawaj zdjecia tego sprzetu!
Znaczy filmy i odbitki czarno-białe wywołuję sam, tak owszem mam ciemnię (też po dziadku) i tyle umiem sam zrobić, w kolorowe się nie bawię, bo to już trochę zbyt skomplikowane.

Offline pajda

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1163
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 16, 2013, 19:32:52 »
Ochłap, mam na opchnięcie zenita ET. Korpus dosłownie w częściach. Obiektyw Helios 44, w bardzo dobrym stanie. Jak chcesz na części to korpus oddam Ci za friko. Obiektyw za jakieś grosze... :P.

Bart, siedzisz w tym grubo? Interesowałem się tym też dawno temu. Może sprawiłbym sobie coś :P.

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 16, 2013, 19:40:21 »
Bart, siedzisz w tym grubo? Interesowałem się tym też dawno temu. Może sprawiłbym sobie coś :P.
Masz na myśli modele? Wszystkich razem mam może ze 300, w różnej skali, ale najbardziej lubię duże [1:18-1:12] modele Solido, albo AutoArt. Świetnie wykonane, no i na przykład samemu sie nalepia nalepki wodne na rajdówki itp. Tylko to kosztuje... Dlatego najwięcej mam mniejszych [1:24]. Są tańsze, i więcej się mieści. Jeśli chodzi o R/C to inna bajka, tam najlepsze są spalinowe, na które jednak trzeba mieć duużo $$. Dlatego siedzę na poziomie "Casual" xD Z elektrycznym modelem 1:16 (obecnie w częściach).

Offline Marcin

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1858
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 16, 2013, 19:42:02 »
Świetne sprzęty, sam zawsze chciałem pobawić się w ciemnię ale nie mam na to obecnie czasu. Ja za to fotografuję analogami, kolorowa fotografia. Aparat to stare Cosiny i inne plastiki z Japoni, dobre zdjęcia robią a kosztują często kilka zł :)

R/C to też fajna zabawa, szkoda że droga i z mikrą sceną u nas (jeżeli np. o Drifting idzie)

Offline Bart

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1241
Odp: Wasze hobby
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 16, 2013, 19:44:56 »
R/C to też fajna zabawa, szkoda że droga i z mikrą sceną u nas (jeżeli np. o Drifting idzie)
Dokładnie. Dlatego jak się ktoś tym naprawdę fascynuje i robi to z pasją, to raczej innych zainteresowań nie powinien mieć :P Jeśli nie chce iść z torbami. No chyba że dobrze zarabia... to co innego.