Autor Wątek: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący  (Przeczytany 4236 razy)

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« dnia: Styczeń 16, 2016, 22:58:04 »
Jako że zbierając stary sprzęt raczej ma się kontakt z osobami prywatnymi, jakie są wasze najbardziej wkurzające typy ludzi z którymi musicie się użerać?

Sprzedający:
Głusi - odpowiedzą na pierwszą wiadomość, a potem żadnego kontaktu. Nie pomaga wysyłanie wiadomości, dzwonienie, pewnie nawet na pukanie do drzwi by nie odpowiedzieli.
Cwaniaczki - w ofercie podana cena, ale jak wyrazi się zainteresowanie to okazuje się że jest ona tylko orientacyjna. Tak orientacyjnie gdzieś dwa razy niższa.
Z kiepskim refleksem - dogadasz się co do ceny, sposobu płatności, wysyłki, ustalisz kiedy po grę przyjedziesz i wtedy dochodzą do wniosku, że warto by zajrzeć na Allegro i sprawdzić cenę. Bo wcześniej się oczywiście nie dało.
Licytujący - "oferta już nie aktualna, chyba że da Pan 100 zł"
Zmieniający klientów - dogadasz się że bierzesz, już masz robić przelew, tylko miałeś szczęście i jeszcze o coś się zapytałeś, bo nagle się okazuje że już sprzedane, ktoś po to podjechał.

Kupujący:
Głusi - jak wyżej, tylko że odzywają się pierwsi i nigdy więcej już nie napiszą.
Wyłudzający - "Jestem biedny/upośledzony, czy nie da mi Pan konsoli za darmo?" serio, czy to kiedykolwiek zadziałało?
Kupie ale za darmo - cena w ogłoszeniu podana, ale i tak ktoś się znajdzie kto będzie próbował kupić prawie za darmo, za połowę ceny czy mniej.

Ostatnio jestem wyjątkowo wkurzony na takich ludzi i musiałem jakoś odreagować :P

Offline Kwaśny

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 265
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 16, 2016, 23:38:41 »
Ze sprzedających trafiłem na:
 - głusi,
 - cwaniaczki (nigdy nie gadałem z takim ale po aukcji było widać :)).
 
Z kupujących:
 - głusi,
 - kupię ale za darmo.

Reszty nie spotkałem i odpukać :) Tych z listy też już nie chce :D
BDG ALL DAY

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 16, 2016, 23:58:49 »
No i oczywiście na Allegro są też tacy podbijający własne oferty, albo odwołujący na chwilę przed zakończeniem, bo cena im nie odpowiada :/

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 17, 2016, 01:35:17 »
Głusi najczęściej. Ile razy jest tak, że dogadasz się na sposób wysyłki, wyśle Ci dodatkowe zdjęcia, a następnie kontakt się urywa. Inni wymienieni - zdarza się, ale nie tak często jak powyższy. O upośledzonych nie słyszałem :D

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 17, 2016, 02:01:06 »
Na grupie na FB jakiś czas temu była spora dyskusja o niejakim Krzysiu, i wtedy sporo osób się odezwało że miało podobne przypadki :)
Do kogoś nawet pisali czy auta nie odda za darmo :P

Offline Chino

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 272
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 17, 2016, 10:37:25 »
Jeśli chodzi o sprzedających to mnie najbardziej denerwują Ci ukrywający jakąś wadę. Np. pęknięta obudowa płyty UMD/brak instrukcji/pęknięte zamknięcie w pudełku.

Osobiście też denerwują mnie liczący za dużo za przesyłkę. Przykładowo gra na GBA nie ma jakiś dużych rozmiarów i na lajcie je wysyłam poleconym priorytetem za 5,5zł, cena na niektórych aukcjach? 10zł nie wiem czy w innych miastach są inne ceny? (XD). Jak już jesteśmy w temacie wysyłki to mega irytujące jest jak sprzedawca pogania z przelewem, a potem sam: ,,proszę Pana, na w regulaminie aukcji jest napisane, że zamówienia realizujemy w 5 dni roboczych po dokonaniu wpłaty''.
Poszukuję:
1) Game Boy Advance SP Czarny (z ładowarką)
2) Advance Wars: Dark Conflict (NDS, z pudełkiem)
3) Professor Layton and the Curious Village (NDS z pudełkiem)

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 17, 2016, 11:27:09 »
fakt, opis "idealny, jak nowa" a po grze chyba czołg przejechał :P Na coś takiego jeszcze nie trafiłem, ale chyb dlatego że bojąc się że to podróba zawszę męczę o dodatkowe zdjęcia :)
10 zł za przesyłkę to faktycznie lekka przesada, aczkolwiek można też doliczyć koszt koperty do tego, bąbelkowa chyba złotówkę kosztuje, czy coś koło tego.

Offline M4ciek

  • Ekspert
  • *****
  • Wiadomości: 1449
  • Kapitan Gwiezdnej Floty
    • Home Page / Portfolio
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #7 dnia: Styczeń 17, 2016, 11:33:35 »
1 osoba kupiła 1 sztukę
Oferty kupna:
G...d (1677)
Kupię: Game Boy Classic + pudełko, Game Boy Pocket +pudełko
Pełne komplety, w dobrym stanie

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #8 dnia: Styczeń 17, 2016, 12:40:19 »
Nie łapię :P

Offline Krupier

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 210
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 17, 2016, 12:57:46 »
Game-pad, handlarz. Chyba nawet ktoś z tego forum ze starych czasów? Pamiętam, że jakaś gównoburza była.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #10 dnia: Styczeń 17, 2016, 14:23:43 »
Aaaa, Boguś :) Nom, na grupie FB też go przeklinają że przez niego nie mają co do garnka włożyć :)
Fakt, handlarze są chyba najgorszą zmorą, kiedy próbuje się coś kupić w sensownej cenie.

Offline adam104100

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 311
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #11 dnia: Styczeń 17, 2016, 15:02:50 »
Jeżeli chodzi o sprzedawców i kupujących, to najgorsi ci co nie dają komentarzy jak ja im dałem

Offline mattek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 1052
  • Mistrz masarski!
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #12 dnia: Styczeń 17, 2016, 18:10:22 »
Oh, przypomniał mi się jeszcze jeden typ, który o zgrozo, zalał Allegro w dużym stopniu.
Z racji, iż portal ten jest moim źródłem gier na PS3, coś mnie bierze, kiedy widzę te wszystkie sklepy wystawiające tylko zdjęcie pudełka z Google + opis "Gra po angielsku, stan dostateczny". I co ja mam myśleć, mam sobie zgadnąć, jak wygląda stan dostateczny? Z resztą, jest to strasznie ogólnikowe. Stan dostateczny, ale czego - płyty, pudełka, wkładki, instrukcji? Tak ciężko zrobić dwa, trzy zdjęcia? Mało tego, nawet jak do nich się napisze z prośbą o "real foto" (xD), to włącza się drugi typ sprzedającego - głuchy.

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #13 dnia: Styczeń 17, 2016, 18:25:50 »
Jak piszą dostateczny to przynajmniej można się spodziewać, że gra jest w tragicznym stanie.
Niektórzy jeszcze piszą dobry, i nie rozumieją dlaczego nie jest się zadowolonym z zakupu gry, która jest tak porysowana że ledwo działa, bo "kupujesz używkę a spodziewasz się nowej". :P

Offline nvd96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 556
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #14 dnia: Styczeń 30, 2016, 00:24:15 »
Najgorzej, gdy ktoś zaczyna być głuchy po odkryciu wady nieuwzględnionej w opisie. No i resellerzy też zmora :(

Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #15 dnia: Styczeń 30, 2016, 01:07:00 »
Znajdź coś w sensownej cenie kiedy ktoś spędza 24h na Allegro i OLX, i potem wszystko sprzedaje w absurdalnych cenach....
Nie wierzę jak może być zbyt w takich kwotach.

Offline FantasManis

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 60
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #16 dnia: Styczeń 30, 2016, 11:47:33 »
Maciek i Gamepad? ;) Osobiście między innymi dlatego nie sądzę, bym jeszcze kupił coś do swojej kolekcji gier na GB. Wzrost cen widać na przestrzeni nawet ostatnich miesięcy. W dodatku ceny stają się zupełnie absurdalne jeśli weźmie się pod uwagę to, co oferują te gry (dla porównania GTA4 i Red Dead Redemption kupiłem ostatnio na X360 za 63, w tym przesyłka).

Rozsądną alternatywą jeśli chodzi o klasyki GB staje się Wii+Virtual Console.

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #17 dnia: Styczeń 30, 2016, 12:04:36 »
Rynek retro oszalał. Ludzie nasłuchali się jak to stare graty z szafy są warte tysiące zł. Dlatego mamy takie kwiatki jak NES'y po 300-500zł, Pegasus'y po 400 itd. Często zasyfiałe i ledwo zipiące ale i tak są na to chętni.

Pamiętam jak kilka dobrych lat temu gołe konsole NES leżały tygodniami z ceną KT  9,99zł.
Snes komplet + mario po 70-80zł.
Stałą ceną było Mario Land na GB za 10zł, a 6 Golden Coins 15zł, poki 30zł.

Ale najgorsze co się porobiło ostatnio, to bezczelne podkupienia. Wyszarpuje coś okazyjnie, wpłacam kasę, a potem dostanie info: "przepraszam popsuło się".
Po 2 tygodniach sprzęt ląduje na allegro ze "standardową" ceną u kogoś innego.
Ciągle mam w głowie mojego białego GB Classic, który potem wiadomo u kogo wisiał miesiącami za chyba ponad 300zł.

Na zagranicznych forach jest z resztą ta sama rozmowa, więc już nie ma ratunku dla nas;)


Offline Kiriki-kun

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 455
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #18 dnia: Styczeń 30, 2016, 12:12:44 »
AVGN zrobił się popularny, kilka innych retro kanałów też i się zaczęło.
Żałuje że te kilka lat wcześniej nie odkopałem swojego GBA, to może teraz miałbym już NES'a i SNES'a. A tak to ceny mnie czasami zabijają....
Może jeszcze kiedyś sprawa przycichnie. Znudzi się ludziom itp. Handlarzynom przestanie się opłacać i znowu będzie można kupić coś w sensownej cenie.
A propos NES'a, to pamiętam jak w sklepie w okolicy pytałem się o cenę gołej konsoli. 200 zł. W dodatku dosyć żółta....

Offline Didzejek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 162
Odp: Najbardziej wkurzający sprzedający/kupujący
« Odpowiedź #19 dnia: Styczeń 30, 2016, 13:43:24 »
Ja jednak myślę, że retro nie przycichnie. Sprzętu będzie coraz mniej więc pewnie jeszcze podrożeje. Tak jak niektóre gry - nigdy już ich cena nie spadnie do pewnego pułapu.

Nie znoszę też windowania cen przez ludzi którzy nie mają zielonego pojęcia o tym temacie.
Ja rozumiem jak ktoś ma coś naprawdę wyjątkowego, w bardzo dobrym stanie, ale nie takie sytuacje jak wspomniał Kiriki-kun z NES'em.