Autor Wątek: Okiem gracza - Win 7 czy może Vista?  (Przeczytany 2564 razy)

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Okiem gracza - Win 7 czy może Vista?
« dnia: Marzec 23, 2016, 13:03:00 »
Nie przedłużając - tworzę pewien projekt/teorię... coś polegające na podzieleniu komputerów w czasie na jakby takie generacje z uwzględnieniem gier. Skupiam się tutaj na systemach Windows. Nie chcę tu dokładniej wnikać co kombinuję, bo tak :F

Mam problem pomiędzy wyborem Windowsa Vista a 7. Od razu podkreślę - to komputer do gier, nie pracy. Ewentualnie do odpalania starszych programów. Systemy 64 bitowe. Problem jest taki - patrząc z pozycji gracza, który system będzie lepszy? W momencie premiery Visty, Microsoft wręcz dedykował gry pod ten system, a potem pod samą siódemkę już takich "zapowiedzi" nie mogę sobie przypomnieć.
Sam znacznie bardziej wolałem siedzieć na 7, ale. Czy są gry... jakaś lista gier, które lepiej działają na Viście, niż na 7? I to jest właśnie sedno. Jak pamiętam to np. Halo 2 ma problemy z Win 7, jako że było dedykowane właśnie do Visty. Liczę, że wyjaśniłem na czym polega problem. I raz jeszcze podkreślę - tu nie chodzi o system do pracy. I tak siedzę obecnie na innym potężniejszym sprzęcie z Win10 (nawet znośna ta 10tka :L), więc więc~

A właśnie - specyfikacja:
Procesor: Core 2 Quad 2.4 GHz
Ram: 4 GB DDR3
Grafika: Gigabyte 9600GT
dysk: HDD.

Offline denirs1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Okiem gracza - Win 7 czy może Vista?
« Odpowiedź #1 dnia: Marzec 23, 2016, 15:10:13 »
Jeśli chodzi o 64-bitowce to zdecydowanie win7 na nim pograsz we wszystko fakt faktem czasem z jakimś problemem, np. Gothic 1 i 2 nie chce czasem na niej działać, ale z tego co wiem to vista jest denerwująca swoimi komunikatami.Na win 7 pograsz we wszystkie nowe gierki, a na viscie już nie,  sam wiedźmin 3 już chyba visty nie obsługuje.(jeśli się mylę proszę mnie poprawić).Jeżeli chodzi o programy to chyba nie ma różnicy powinny działać tu i tu .Ogólnie też wsparcie dla visty jest do 2017 a win 7 do 2020.
Jeszcze takie pytanko. Jak ty na tej 10 wytrzymujesz bo ja na niej wytrzymałem 24h i potem zrobiłem powrót do 7? Moim zdaniem 10 to denerwujący system, ale faktycznie ma swoje plusy np. jest szybsza.

Offline Ostry96

  • Zaawansowany użytkownik
  • ****
  • Wiadomości: 784
  • GG: 6667654
Odp: Okiem gracza - Win 7 czy może Vista?
« Odpowiedź #2 dnia: Marzec 23, 2016, 17:38:38 »
Albo nie doczytałeś do końca, albo ja coś źle napisałem :F
Wiec jak wspomniałem, to ma być system do gry. Od nowszych tytułów i tak mam znacznie mocniejszy sprzęt, więc o współczesnych grach, co wyszły w okresie do 3 lat w tył - na nim i tak nie odpalę. Jak chodzi o internetowe rzeczy, będzie on podpięty tylko w celu pościągania sterowników i do gry on-line. Więc nie zależy mi na wsparciu. Do starszych gier mam starszy PC't z zainstalowanym WinXP, a do jeszcze starszych, PC z Win98~.

Potrzebuję systemu do gier z okresu tak mniej więcej 2007-2012.

A co do Twej opinii dot. Visty - denerwujące komunikaty? Współpracowałem przez niecałe pół roku z tym systemem i... jakoś nie wiem do końca o co Ci chodzi. Jeśli chodzi o wszelkie zapytania systemu "czy włączyć program" itd. to pamiętam, że się to bezproblemowo wyłączało.

A co do "wytrzymywania na Win10". No to dyskusyjne, zależne od sprzętu. U mnie działa rewelacyjnie. Ale. Jak miałem jeszcze dysk HDD, to mnie wkurzała. Ale od kiedy postawiłem go na SSD, większość problemów jakby znikła. Niestety zawiodłem się na przeglądarce Edge - zdarzało mi się dość często odpalać strony "za pomocą Internet Explorer"... tak, ta przeglądarka mimo wszystko jest w Win10. Wydaję mi się, że miewał ten system problem z obsługą dwóch ekranów, ale od czasu przeniesienia się na SSD i paru aktualizacjach, problem z wydajnością znikł. Nie umiem pracować na jednym ekranie~. Jest bardzo szybki. Zdarza się raz na 100 razy, że jakaś aplikacja "z serii kafelkowej" czyli ze sklepu Store się wyłączy bez powodu, jednak najczęściej jest to przy samym starcie aplikacji i mimo wszystko... nawet mnie nie doprowadza do szału i jakoś z tym żyję zwłaszcza, że wszystko włącza się bardzo sprawnie. Tak samo synchronizacja z tymi OneDrive i Windows Phone to po prostu boskość, a jeszcze lepiej, jak masz wykupiony Office 365 ^ ^~. Jednak wiem, że system ten ma problemy z rzeczami serwerowymi, jednak póki co, mnie nie dotyczą. Ale dbra, jak ktoś chce ode mnie usłyszeć dłuższą opinię na temat tego systemu, bądź coś chce zapytać, to niech mi na PW napisze, bo tu się już przesadnie rozpisałem x]

Offline denirs1

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 74
Odp: Okiem gracza - Win 7 czy może Vista?
« Odpowiedź #3 dnia: Marzec 23, 2016, 18:07:14 »
No chyba ja jakoś nie doczytałem :)

Tak m. in. o te komunikaty mi chodziło.Z tego co pamiętam to jest także zasobożerna.

Jeżeli używałeś już visty, jesteś do niej w jakimś stopniu przyzwyczajony i wiesz że są jakieś problemy z grami na 7 to weź viste bo w gry 2007-2012 pograsz na niej raczej bez problemu. Ja osobiście wziąłbym 7, pomimo jego problemów, bo dla mnie jest wygodniejszy niż vista, szybszy i jakoś przyjemniejszy.

Taka ma opinia na sam koniec :P
W skrócie ja bym wziął 7 i najwyżej bym se poradził z problemami, a jak ci się nie chce czy nie masz czasu to weź viste.

Dobra jakby miał pytania dotyczące win 10 to będę pisał

Offline dreworka

  • Nowy użytkownik
  • *
  • Wiadomości: 3
    • http://agloni.pl/okna-drewniane.html
Odp: Okiem gracza - Win 7 czy może Vista?
« Odpowiedź #4 dnia: Luty 11, 2018, 17:18:53 »
Windows 7. Lepsze do wszystkiego. Vista ma chociażby DirectX 10, a 7 DirectX 11, więc już lepsze w graniu.

Zużywa mniej zasobów (RAM, CPU) niż Vista.

Nie tnie się i nie zamula.

Nie ma crashów

i można by tak w nieskończoność wymieniać...