Autor Wątek: Awaria PSN - dyskusja  (Przeczytany 7493 razy)

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 29, 2011, 21:46:01 »
Dzisiaj o 3 w nocy doszła do mnie taka wiadomość, jak wyżej. Chyba trzeba mieć newsletter Sony, żeby coś takiego dostać.
Mam nadzieję, że wszystko się w końcu dobrze skończy. Takie coś znalazłem: http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,9518827,Sony_oficjalnie_uspokaja_w_sprawie_kart_kredytowych.html

Ale zaraz, zaraz - powinniśmy dostać rekompensatę. :> Czytałem gdzieś (nie mogę znaleźć informacji),że Sony ogłosiło, że gracze zostaną wynagrodzeni za swoją wielką cierpliwość. Mam nadzieję, że będzie to jakaś porządna darmowa gra na PS3 i PSP. A właśnie, a propos. Denerwuje mnie to, że wszyscy piszą tylko i wyłącznie o PS3 w informacjach o awarii PSN. Przecież PSP też ma sporo funkcji sieciowych i prawie tyle samo gier można przez nie kupić w PS Store. Tak trochę zapomina się o handheldcie...

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #21 dnia: Maj 15, 2011, 21:57:04 »
Potwierdzam PSN już działą ;]

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #22 dnia: Maj 15, 2011, 22:12:12 »
Niesamowite, ale szybko! Dzisiaj rano już 3/4 USA miało PSN, a tu proszę, u nas jest już kilka godzin później. ;D Już wchodzę.


To teraz czekam na pakiet "Welcome back". Muszę sobie zrobić trochę wolnego miejsca na karcie pamięci :D

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #23 dnia: Maj 15, 2011, 22:47:25 »
A już wiadomo jakie to będą gry? Trochę wypadłem z obiegu ostatnio przez studia/pisanie pracy/sesję...

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #24 dnia: Maj 16, 2011, 19:50:43 »
Moje konto JAP jeszcze nie śmiga, wiec japonia bedzie na koncu, pewnie muszą dopiąc wszystko na ostatni japonski guziczek ;]

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #25 dnia: Maj 16, 2011, 22:16:13 »
A już wiadomo jakie to będą gry? Trochę wypadłem z obiegu ostatnio przez studia/pisanie pracy/sesję...

Jeszcze nie, ale już niedługo powinna się pojawić lista. Natychmiast dam znać, jakby co. ;] Szkoda, że jeszcze PS Store nie działa...

Moje konto JAP jeszcze nie śmiga, wiec japonia bedzie na koncu, pewnie muszą dopiąc wszystko na ostatni japonski guziczek ;]

Tak, zresztą podobno Japonia ma mieć na końcu uruchomione.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #26 dnia: Maj 17, 2011, 08:29:29 »
Sorry za doubleposting, ale jest już lista gier na PS3 i PSP!!!

http://polygamia.pl/Polygamia/1,107162,9609784,Wiemy__czym_Sony_powita_nas_z_powrotem_w_PlayStation.html

Co Wy na to?

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #27 dnia: Maj 17, 2011, 13:07:10 »
Ja juz wybrałem:
-Infamous
-Dead Nation

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #28 dnia: Maj 18, 2011, 22:16:41 »
Cisza... Zamurowało Was? ;]

Ja sobie ściągnę na moje biedne* PSP Little Big Planet, grałem w demo, całkiem fajna gra. I można własne poziomy tworzyć.
Nad drugą pozycją sporo się zastanawiałem między Killzone: Liberation, a Pursuit Force. Chyba wolę jednak Pursuit Force, Killzone to nie moja bajka, nie kręcą mnie takie gry.


* Od bardzo częstego używania trochę jest obite z tyłu, ale ekran nie jest jakoś specjalnie porysowany.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline Ryukendn

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 275
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #29 dnia: Maj 18, 2011, 22:25:04 »
grałem w obie gry, podsumuję to tak:

killzone- świetna widok izometryczny, grafika bardzo klimatyczna pasująca ogólnie do zarysu gry, wciąga jak cholera, z tą grą nie będziesz cierpiał na nudę.

pursuit force - kolejny świetny tytuł, jest to bardzo dynamiczna gra akcji, grałem w nią krótko ale przypadła mi do gustu.


OBIE POLECAM :D

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #30 dnia: Maj 18, 2011, 22:33:05 »
Na PSP niestety grałem i przeszedłem wszystko z tej listy :) Natomiast na PS3 chyba namówię brata żeby ściągnął Wipeout HD/Fury oraz Ratchet and Clank: Quest for Booty bo generalnie gustuję w tych gatunkach, poza tym z tego co się orientuję Infamous oraz LittleBigPlanet brat posiada w swojej kolekcji :)

Offline LifeRetro

  • Użytkownik
  • **
  • Wiadomości: 193
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #31 dnia: Maj 22, 2011, 11:48:52 »
Smutne że co czwarty polaczek i tak narzeka na "zbyt słabiaśne pRzEpRosInY Sony"... Gdybym miał poczciwą "trójeczkę" to chętnie sięgnął bym po Little Big Planet i Wipeout :)

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #32 dnia: Maj 22, 2011, 12:18:53 »
Moim zdaniem, line-up jest w zupełności wystarczający jak na gratisowy bonus. Userom PS3 ta awaria co najwyżej wyszła na zdrowie, mniej męczyli oczy przy CoD'zie, możliwe nawet że wyszli na chwilę na świeże powietrze :) Niektórzy by pewnie chcieli żeby Sony udostępniło do darmowego pobierania całą zawartość PS Store... tak to jest, daj komuś palec, a sięgnie po całą rękę. Do momentu gdy Soniacz siedział cicho w temacie pakietu ''Welcome Back'', wszyscy modlili się tylko o łaskawe przywrócenie usługi i nie było mowy o ''wymaganiu czegoś''. Gdy koncern postarał się o jakąś próbę wynagrodzenia wątpliwych moim zdaniem ''strat'' (?) czytaj pokazał ludzką twarz, gracze zaczęli mu wchodzić na głowę.

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #33 dnia: Maj 22, 2011, 16:11:47 »
Generalnie mówiąc nie spodziewałem się aż takiej hojności ze strony Sony. Jestem jednak zdecydowanie po stronie tych niezadowolonych, z kilku prostych przyczyn. Wiem, że piątka wytypowanych gier to hity i gry bardzo dobre jednak w prawie wszystkie grałem/przeszedłem/posiadam w swojej kolekcji, podobnie jak zdecydowana większość graczy, którzy przed 20 kwietnia mieli konto PSN. Popierdółkowe promocje z cyklu abonament Plus na miesiąc, dodatkowe opcje w Home czy inne maski Batmana jako darmowy DLC mnie nie przekonują. Uważam to za ciekawą formę ogłupienia graczy naiwnie wierzących, że coś dostaną za swoje "cierpienia". Bo tak na prawdę to co mogło być darmowe dla wszystkich, spokojnie można teraz nazwać "w ramach przeprosin". I najważniejsze na koniec. Czy te dobrodziejstwa mogą zrekompensować fakt, wycieku numerów kart kredytowych, danych osobowych i haseł milionów graczy? Co zrobi Kowalski który przeżył sympatyczne lata z wszystkimi trzema konsolami stacjonarnymi Sony, przy okazji ostatniej chętnie kupował cyfrowy content używając swojej karty, a teraz zmuszony jest ją zablokować, starać się o nową, zmieniać hasła (często będące identyczne w innych równie ważnych serwisach)? Czy po tym wszystkim zaufa i kupi ponownie?

Myślę, że ramach rekompensaty Sony powinno udostępniło gry nowe, które miały premierę tuż przed awarią lub ich premiera zbiegła się z okresem w którym PSN był offline.

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #34 dnia: Maj 22, 2011, 18:36:02 »
Stormek, do dzisiaj nie ma dowodów na to, że wyciekły numery kart kredytowych.

Myślę, że ramach rekompensaty Sony powinno udostępniło gry nowe, które miały premierę tuż przed awarią lub ich premiera zbiegła się z okresem w którym PSN był offline.

Czyli na PSP chciałbyś dostać Patapon 3, a na PS3 L.A. Noire? To było oczywiste, że nie mogą dać za darmo jakiejś nowej lub nie wyprodukowanej przez nich gry. Przecież wtedy prawie nikt by jej nie kupił, a to raczej nie jest cel potężnej korporacji. ;) Nie chcę tutaj jakoś specjalnie chronić Sony, fakt, mieli stare i dosyć słabe zabezpieczenia, ale gry, które prezentują są po prostu bardzo dobre, tylko dosyć stare. Pecha mają Ci, co w nie grali i przeszli, mówi się trudno, ale jak zwykle wszystkich nie da się zadowolić. Ja na przykład nie grałem w żadną pozycję z tej listy na PSP i jestem z niej w pełni usatysfakcjonowany.

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline stormek

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 299
    • Soundcloud
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #35 dnia: Maj 22, 2011, 19:23:15 »
@ GBColorSprint

Nie ma też dowodów na to, że nie wyciekły. Co więcej w oficjalnym oświadczeniu Sony czytamy:

Cytuj
...W obecnej chwili nic nie wskazuje na to, ze dane kart kredytowych zostaly naruszone, jednak nie mozemy wykluczac tej mozliwosci. W przypadku podania danych karty kredytowej za posrednictwem PlayStation Network lub Qriocity zostajac po bezpiecznej stronie dodamy, ze numer karty kredytowej (wykluczajac kod zabezpieczajacy), date waznosci oraz adres posiadacza karty równiez moga byc pozyskane.

Zwróć uwagę na skalę wydarzenia. Wyciekło generalnie wszystko (pomnóż to przez dziesiątki milionów graczy na świecie). Co w zamian dostajesz? 2 gry...  I patrząc z perspektywy polski nadal nie mamy ochrony naszych danych i być może w ogóle ich nie będzie KLIK!

Co do gier jakie chciałbym dostać, nie liczyłem absolutnie na wysokobudżetowe produkcje które wymieniłeś. Raczej na gry pokroju nadchodzącego Journey czy niedawno wydanego Swarm. Co do PSP nie mam zdania, od 2 lat nie używam praktycznie konsolki :]

IMHO Sony poszło po najmniejszej linii oporu serwując tytuły, które możemy kupić na allegro w platynie w cenie crapów (co nie umniejsza ich wartości) i na których zarobiło już krocie...

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #36 dnia: Maj 22, 2011, 19:50:28 »
Ilu graczy tyle opinii na temat zagadnienia ''jakie gry powinny znaleźć się w pakiecie Welcome Back''. Ja, jako handheldowiec, zaliczyłem wszystkie z wymienionych pozycji na PSP, no ale z drugiej strony nawet przez sekundę nie przeszło mi przez myśl żeby wymagać od Sony udostępnienia za free takich hitów ostatnich miesięcy jak Patapon 3, 3rd Birthday czy Dissidia 012. To było po porostu niemożliwe, w takich przypadkach trzeba być realistą, nie optymistą :) Sony najpierw dostaje po łapach w postaci dwutygodniowego postoju w usługach sieciowych, a później ma oddać za darmo aktualne hity na tę kosnolkę? Dla mnie brzmi jak strzał do własnej bramki.

Offline SebeQ86

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 527
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #37 dnia: Maj 24, 2011, 09:59:33 »
Cieszmy się z tego co dostajemy, mogliśmy dostać tylko motywik lub avatark-a ;P

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #38 dnia: Czerwiec 02, 2011, 21:36:56 »
Temat ucichł, ale pewnie już wiecie, że wszystkie funkcje PSN zostały przywrócone dzisiaj rano. :D

PS Store otrzymało już pierwszą partię aktualizacji, niedługo powinien się pojawić pakiet "Welcome Back", więc trzymajcie rękę na pulsie, bo już niedługo dostaniemy darmowe gry...

:>

Japońszcyzna wciąga.... ;/

Offline GBColorSprint

  • Aktywny użytkownik
  • ***
  • Wiadomości: 355
  • Fan gier wyścigowych, platformówek i serii GTA.
Odp: Awaria PSN - dyskusja
« Odpowiedź #39 dnia: Czerwiec 03, 2011, 22:26:52 »
Znowu doubleposting, ale raczej uzasadniony...


"Witamy z powrotem"


Nadszedł.


Problem polega na tym, że gdy wchodzę do tej kategorii w PS Store przez Media GO (nie mam WiFi), to wyskakuje mi "Content not found". Dlaczego? Może wiecie? Widziałem mnóstwo komentarzy, że ludzie pościągali już gry. Może trzeba bezpośrednio z konsoli wejść do PS Store? Jeśli tak, to mam duży problem.


Edycja (5.06.2011): Taaaaaak, udało się pobrać Little Big Planet. :D Ma ponad 1300 mb, ściągała się 2 godziny i 40 minut. Byłem u kuzyna, który ma WiFi i tylko to zdążyłem zdobyć. Całkiem ciekawa, zobaczymy czy mnie wciągnie.
Niestety tylko bezpośrednio przez konsolkę można wejść do działu i pobrać darmowe gry. Za tydzień zasysam Pursuit Force. :>
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 05, 2011, 22:12:47 wysłana przez GBColorSprint »

Japońszcyzna wciąga.... ;/