Autor Wątek: PSX Extreme Prenumerata  (Przeczytany 7343 razy)

Offline Mario_77

  • Stały bywalec
  • *****
  • Wiadomości: 736
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #40 dnia: Sierpień 16, 2011, 17:23:34 »
Okazało się ,że o 7 dopiero ojciec wraca... -.- Kupie jutro ;)
Kupię: GBC (zielony), gry na GB/GBC

Offline Antari

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 3576
  • DMG
Odp: PSX Extreme Prenumerata
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 07, 2011, 23:09:44 »
Odkopuje :P

Z uwagi na chwilowy brak (powiedzmy) „większych zajęć” w Krakowie, kupiłem ostatnio nowy numer Neo+ aby umilić sobie czas między wykładami i segregację klocków na kibelku. Znalazło się w nim parę interesujących mnie materiałów m.in. recenzje LoZ: Skyward Sword i Rayman Origins oraz kilka stron poświęconych długo oczekiwanej premierze PS Vita. Materiały recenzenckie zwłaszcza ten poświęcony przygodom Linka średnio wyczerpujące temat, znalazło się kilka cennych uwag, których nie widziałem w innych serwisach w Internecie (np. te dot.  opisu impresjonistycznej oprawy wizualnej), lecz poza tym informacje dość zdawkowe, tekst skupił się na wypunktowaniu wad, w stylu: "musiałem kalibrować Remote Plus, brak Voice Actingu" etc. czyli na tym, co w każdej odsłonie cyklu nie przeszkadzało, a tutaj „ewidentnie” przeszkadza i wstrzymuje od wystawienia maksymalnej noty. „[…]Red Steel 2, zawiesił poprzeczkę wyżej w temacie designu lokacji” – po przeczytaniu tego zdania poprawił mi się humor. Czasami aż strach bierze, czyje opinie przedostają się przez sito korekty do obrotu publicznego. Widać, że materiał był pisany trochę z doskoku lub wręcz na siłę między partami w Skyrima :)

Co ciekawe w periodyku o wiele łatwiej przyszło mi znalezienie konkretnych treści i działów (to chyba 3 egzemplarz gazety, który mam w posiadaniu) aniżeli w konkurencyjnym PSX Extreme, którego mam blisko 50-60 numerów sprzed paru lat. A to chyba już o czymś świadczy.

Niestety mimo wszystko Neo+ nie potrafi wyjść poza sztuczne bariery rodzimej publicystyki i popełnia te same błędy, co rzekomo najpopularniejsze pismo o konsolach w Polsce (PSX). Zamiast kreować opinie i poddawać pod rozwagę pewne poglądy, wyłącznie informuje o ubiegło miesięcznych nowinkach zrzucając z siebie ciężar odpowiedzialności za kwestie oceny moralnej tego, czego dotyczy dana informacja. W najlepszym przypadku posiłkują się wiedzą z „poważnych” ogólnopolskich serwisów internetowych w wywiadach, sklepów via Ultima czy użytkowników forum, czytelników, którzy tyle wiedzą ile zjedzą.